TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Самка лут: Не сум се помирил со Амди

Либертас - 12.01.2019

Самка Ибраимовски демантира дека се помирил со Амди Бајрам. -Сликањето не значи и помирување ве молам да ја демантирате таа слика, јас седев со сите пратеници и во моментот дојде Амди Бајрам и не слика некој од пратениците затоа ве молам дека ...

Дали Северна Македонија ги смири Самка Ибраимоски и Амди Бајрам?

Фактор - 12.01.2019

Oткако синоќа во Собранието беа усвоени уставните измени, се смирија Самка Ибраимоски од ПЦЕР и Амди Бајрам од Сојузот на Ромите. На социјални мрежи се појави фотографија на која довчерашните противници се прегрнати и насмеани.

Северна ги помири Амди и Самка ФОТО

+инфо - 12.01.2019

По усвојувањето на уставните измени, дел од 81-от ратеник кои гласаа „за“ славеа заедно со премиерот Зоран Заев во Собранието. Пратениците на владејачката коалиција по полноќ на свите профили на Фејсбук објавија фотографии од Кабинетот на ...

„Северна Македонија“ ги смири Самка и Амди/Фото

Вечер - 12.01.2019

По изгласувањето на уставните измени во Собранието, Самка Ибраимоски од ПЦЕР и Амди Бајрам од Сојузот на Ромите се смирија по долгогодишното луто ривалство. Тие поставија фотографија на која се насмеани и ...

Амди и Самка се помирија, пратениците се овековечија по и пред гласањето(фото галерија)

AKO - 12.01.2019

Пратениците од мнозинството кои гласаа за уставните измени, не го кријат задоволството од успешно завршената работа. Многумина поставија заеднички фотографии од македонскиот Парламент, пред и по гласањето за уставни ...

ФОТО: „Северна Македонија" ги смири лутите ривали Амди Бајрам и Самка

Press24 - 12.01.2019

Лутите ривали Амди Бајрам и Самка Ибраимовски прегрнати по изгласувањето на уставните измени. Поставија заедничка фотографија на социјалните ...

Дали Северна Македонија ги смири Самка и Амди?

Нетпрес - 12.01.2019

По изгласувањето на уставните измени, се смирија Самка Ибраимоски од ПЦЕР и Амди Бајрам од Сојуз на Ромите. Синоќа на социјалните мрежи кружеше фотографија на која довчерашните лути противници се прегрнати и насмеани.

(Галерија) Заев и Ахмети заедно славеа за „Северна Македонија“

еМагазин - 12.01.2019

Премиерот Зоран Заев и лидер на СДСМ, синоќа изгласувањето на уставните измени во македонското Собрание, предвидени со Договорот од Преспа, со кои меѓудругото се менува името на државата во Северна Македонија, го славеше со неговиот коалиционен ...

Самка се разлути: Не сум се смирил со Амди Бајрам

Press24 - 12.01.2019

Самка Ибраимовски негира дека се смирил со Амди Бајрам. -Сликањето не значи и помирување ве молам да ја демантирате таа слика, јас седев со сите пратеници и во моментот дојде Амди Бајрам и не слика некој од пратениците затоа ве молам дека сликата не ...

ФОТО: “Северна” ги помири вечните ривали Амди и Самка

Либертас - 12.01.2019

По усвојувањето на уставните измени, дел од 81-от ратеник кои гласаа „за“ славеа заедно со премиерот Зоран Заев во Собранието. Пратениците на владејачката коалиција по полноќ на свите профили на Фејсбук објавија фотографии од Кабинетот на ...

Ибраимовски: Тоа што се сликав со Бајрам не значи дека сме се помириле!

Фокус - 12.01.2019

По заедничката фотографија на Самка Ибраимовски со Амди Бајрам, направена по изгласувањето на уставните измени во Собранието, од која медиумите заклучија дека двајцата пратеници се смириле, Ибраимовски демантира.