TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ефес го доби турското дерби во Евролига

Вечер Прес - 26.11.2021

Кошаркарите на Анадолу Ефес зебележаа победа на гости кај Фенербахче со 89:84 во турското дерби во Евролига. Најзаслужни за оваа победа на Ефес беа Ларкин, со 25 поени, Плајс запиша 17 и Мициќ 14 коша.

Реал убедлив против Басконија, Ефес подобар во турското дерби во Евролигата

Дерби - 25.11.2021

Анадолу Ефес го победи Фенербахче во турското дерби на кошаркарската Евролига (84:89), додека Реал Мадрид беше убедлив на гостувањето кај Басконија во шпанската пресметка (60:88). Ефес предводен од Ларкин стигна до важна победа во дуелот со големиот ...

Фенер се „распадна“ во финишот и дозволи неверојатен пресврт на Ефес во Евролигата

Gol.mk - 25.11.2021

Кошаркарите на Анадолу Ефес направија неверојатен пресврт во последната четвртина и го совладаа Фенербахче на гости со 89-84 во 12. коло од Евролигата. Со вечерашниот успех бранителот на титулата сега е на шест победи и исто толку порази, а ...

Истанбулското дерби во Евролигата за Ефес – Фенербахче испушти +12 во последната четвртина

Екипа - 25.11.2021

Актуелниот шампион на Европа, Ефес го доби дербито на Истанбул во 12. коло на Евролигата откако славеше со 84-89 на гостувањето кај Фенербахче. По изедначената прва четвртина (18-20), домаќините ги земаа работите во свои раце и до последната ...