TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

18 години од 9/11: Шест лекции што не смееме да ги заборавиме

МКД - 11.09.2019

Терористичкиот напад им донесе неколку лекции не само на САД, туку и на целиот свет. Еве шест лекции што не смееме да ги заборавиме. Денес се одбележуваат 18 години од терористичките напади на 11 септември во Америка.

САД го одбележуваат најтрагичниот датум во својата понова историја

+инфо - 11.09.2019

САД денеска жалат и го одбележуваат најтрагичниот датум во својата понова историја – 18 години од терористичките напади на 11 септември 2001 година. Со повеќе настани се слави храброста, пожртвуваноста и споменот за првите спасувачи кои дојдоа на ...

АМЕРИКА НЕ ЗАБОРАВА: 18 години од најголемиот терористички напад во историјата на човештвото!

Магазин - 11.09.2019

Исламистите од „Ал Каеда“ на 11 септември во 2001 година го извршија најголемиот терористички напад во историјата на човештвото во Америка. Терористичките напади од 11 септември 2001 биле координирани терористички напади на неколку видни цели во САД ...

Видео: 18 години од нападот кој го промени Светот!

Канал5 - 11.09.2019

Исламистите од „Ал Каеда“ на 11 септември во 2001 година го извршија најголемиот терористички напад во историјата на човештвото. Терористите од „Ал Каеда“ киднапираа авиони кои потоа удрија во кулите близначки во Њујорк и во Пентагон при што убија ...

На денешен ден пред 18 години: Нападот на кулите-близначки во Њујорк

Кајгана - 11.09.2019

Пред точно 18 години Ал-Каеда го изврши најголемиот терористички напад во историјата откако киднапирани авиони се удрија во Светскиот трговски центар во Њујорк. Вкупно четири авиони беа киднапирани, два завршија во Њујорк, еден во Пентагон, а еден ...

Денот кога Америка плачеше! САД одбележуваат 18 години од нападот врз њујоршките „Близначки“

Алсат-М - 11.09.2019

Во САД денеска се одбележува 18 години од терористичките напади на 11 септември 2001 година во Њујорк и Вашингтон, кога загинаа околу 3.000 лица. Нападите се слулија кога терористи грабнаа четири авиона од кои два удрија во кулите близначки – ...

САД одбележуваат 18 години од терористичкиот напад

Макфакс - 11.09.2019

Во САД денеска се одбележуваат 18 години од терористичкиот напад извршен на 11 септември 2001 година во Њујорк и Вашингтон, кога загинаа речиси 3.000 лица. Нападите се случија кога терористи киднапираа четири авиони од кои два удрија во кулите ...

САД одбележуваат 18 години од најголемиот терористички напад (ВИДЕО)

ТВ21 - 11.09.2019

Светот денеска одбележува 18 години од најголемиот терористички напад досега, кога во Њујорк беа урнати кулите близначки откако два авиони се забија во Светскиот трговски центар. Еден авион се урна во близина на зградата на Пентагон, а се урна и ...

18 години од нападот кој засекогаш го промени светот: Терористите на Ал каеда украле 4 американски авиони и “удриле“ на ...

Точка - 11.09.2019

На денешен ден, 2001-та година припадниците на Ал каеда украле четири американски авиони и извеле симултан напад со повеќе цели врз САД. Два од авионите удриле во кулите на Светскиот трговски центар во Њујорк, познати како „Кули близначки“.

Фотографија на денот: Сеќавање на терористичките напади од 11. септември

Deutsche Welle - 11.09.2019

Поминаа 18 години откако терористите на Ал Каида со авиони ги урнаа кулите на Светскиот трговски центар во Њујорк. Во нападите загинаа речиси 3.000 луѓе. На местото каде некогаш стоеја облакодерите, денес на жртвите од нападите потсетува светлечката ...

Годишнина од терористичкиот напад во САД: На 11 септември 2001 загинаа 3.000 луѓе

ММС - 11.09.2019

Во самоубиствениот напад со грабнати патнички авиони врз Светскиот трговски центар во Њујорк и зградата на Пентагон во Вашингтон на 11 септември 2001 година, загинаа околу 3.000 луѓе. Двете кули високи по 410 метри во Светскиот трговски центар ...

САД го помнат и одбележуваат 9/11 – најтрагичниот датум во својата понова историја

24Инфо - 11.09.2019

САД денеска жалат и го одбележуваат најтрагичниот датум во својата понова историја – 18 години од терористичките напади на 11 септември 2001 година. Со повеќе настани се слави храброста, пожртвуваноста и споменот за првите спасувачи кои дојдоа на ...

САД одбележуваат 18 години од терористичкиот напад

Тера - 11.09.2019

Во САД денеска се одбележуваат 18 години од терористичкиот напад извршен на 11 септември 2001 година во Њујорк и Вашингтон, кога загинаа речиси 3.000 лица. Нападите се случија кога терористи киднапираа четири авиони од кои два удрија во кулите ...

(ВИДЕО) На денешен ден пред 18 години, терористичките напади во САД

Скопје1 - 11.09.2019

Во САД денеска се одбележуваат 18 години од терористичкиот напад извршен на 11 септември 2001 година во Њујорк и Вашингтон, кога загинаа речиси 3.000 лица. Нападите се слулија кога терористи грабнаа четири авиона од кои два удрија во кулите ...

САД го одбележува 11 септември – најтрагичниот датум во својата понова историја (ВИДЕО)

Слободен Печат - 11.09.2019

Со повеќе настани се слави храброста, пожртвуваноста и споменот за првите спасувачи кои дојдоа на местото на нападот кај Кулите близначки на Светскиот трговски центар во Њујорк. САД денеска жалат и го одбележуваат најтрагичниот датум во својата ...

Осумнаесет години од терористичкиот напад на кулите-близначки

Н.Македонија - 11.09.2019

Во САД денеска се одбележуваат 18 години од терористичкиот напад извршен на 11 септември 2001 година во Њујорк и Вашингтон, кога загинаа речиси 3.000 лица. Нападите се случија кога терористи киднапираа четири авиони од кои два удрија во ...

САД го помнат и одбележуваат 9/11

Денешен - 11.09.2019

САД денеска жалат и го одбележуваат најтрагичниот датум во својата понова историја – 18 години од терористичките напади на 11 септември 2001 година. Со повеќе настани се слави храброста, пожртвуваноста и споменот за првите спасувачи кои дојдоа на ...

САД го помнат и одбележуваат 9/11 – најтрагичниот датум во својата понова историја

Вечер - 11.09.2019

САД денеска жалат и го одбележуваат најтрагичниот датум во својата понова историја – 18 години од терористичките напади на 11 септември 2001 година. Со повеќе настани се слави храброста, пожртвуваноста и споменот за првите спасувачи кои дојдоа на ...

САД го помнат и одбележуваат 9/11 – најтрагичниот датум во својата понова историја

Опсервер - 11.09.2019

САД денеска жалат и го одбележуваат најтрагичниот датум во својата понова историја – 18 години од терористичките напади на 11 септември 2001 година. Со повеќе настани се слави храброста, пожртвуваноста и споменот за првите спасувачи кои дојдоа на ...

САД го помнат и одбележуваат 9/11 – најтрагичниот датум во својата понова историја

Независен - 11.09.2019

САД денеска жалат и го одбележуваат најтрагичниот датум во својата понова историја – 18 години од терористичките напади на 11 септември 2001 година. Со повеќе настани се слави храброста, пожртвуваноста и споменот за првите спасувачи кои дојдоа на ...

САД го помнат и одбележуваат 9/11 – најтрагичниот датум во својата понова историја

MakPress - 11.09.2019

САД денеска жалат и го одбележуваат најтрагичниот датум во својата понова историја – 18 години од терористичките напади на 11 септември 2001 година. Со повеќе настани се слави храброста, пожртвуваноста и споменот за првите спасувачи кои дојдоа на ...