TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Каракачанов: Заев и Борисов за две години направија повеќе од сите останати влади за 20 години

Канал5 - 23.07.2019

Иако пред околу еден месец испраќаше заканувачки пораки дека ако не се прогласи Гоце Делчев за Бугарин, ќе имаме пречка на евроинтегративниот пат на земјава, вицепремиерот на Бугарија Каракачанов денеска со поблаги тонови.

Каракачанов повеќе не сака политичарите да се мешаат во историјата

Сител - 23.07.2019

Нема што да делиме ние во историјата и да ги дефинираме противречностите помеѓу двете држави но овие теми имаат свое влијание и во македонското и во бугарското општесто истакна бугарскиот министeр за одбрана Каракачанов.Тој смета дека мешовитата ...

Каракачанов: Заев и Борисов за две години направија повеќе од сите други влади за 20 години

Р.С.Европа - 23.07.2019

Бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана, Красимир Каракачанов, денеска во Охрид, по потпишувањето на протоколот за заедничка борба на Македонија и Бугарија против трговијата со луѓе, изјави дека владите на премиерите Зоран Заев и на Бојко ...

Каракачанов: Владите на Заев и Борисов за 2 години направија повеќе од сите останати за 20

Нова ТВ - 23.07.2019

Владите на премиерите Зоран Заев и на Бојко Борисов за две години направија повеќе отколку сите останати влади во Скопје и Софија во изминатите дваесет години, изјави денеска во Охрид бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир Каракачанов.

Каракачанов: Владите на Заев и Борисов за две години направија повеќе од сите останати влади за 20 години

Сител - 23.07.2019

Владите на премиерите Зоран Заев и на Бојко Борисов за две години направија повеќе отколку сите останати влади во Скопје и Софија во изминатите дваесет години, изјави денеска во Охрид бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир Каракачанов.

Каракачанов: Владите на Заев и Борисов за две години направија повеќе од сите останати влади за 20 години

Локално - 23.07.2019

Владите на премиерите Зоран Заев и на Бојко Борисов за две години направија повеќе отколку сите останати влади во Скопје и Софија во изминатите дваесет години, изјави денеска во Охрид бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир Каракачанов.

Каракачанов: Владите на Заев и Борисов за две години направија повеќе од сите останати влади за 20 години

Фокус - 23.07.2019

Владите на премиерите Зоран Заев и на Бојко Борисов за две години направија повеќе отколку сите останати влади во Скопје и Софија во изминатите дваесет години, изјави денеска во Охрид бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана, Красимир ...

Каракачанов: Нема што да делиме ние во историјата, да ги оставиме историчарите да работат

+инфо - 23.07.2019

Владите на премиерите Зоран Заев и на Бојко Борисов за две години направија повеќе отколку сите останати влади во Скопје и Софија во изминатите дваесет години, изјави денеска во Охрид бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир Каракачанов.

Каракачанов: Владите на Заев и Борисов за две години направија повеќе од сите останати влади за 20 години

1tv - 23.07.2019

Владите на премиерите Зоран Заев и на Бојко Борисов за две години направија повеќе отколку сите останати влади во Скопје и Софија во изминатите дваесет години, изјави денеска во Охрид бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир Каракачанов.

Каракачанов: Владите на Заев и Борисов за две години направија повеќе од сите останати влади за 20 години

Press24 - 23.07.2019

Владите на премиерите Зоран Заев и на Бојко Борисов за две години направија повеќе отколку сите останати влади во Скопје и Софија во изминатите дваесет години, изјави денеска во Охрид бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир Каракачанов.

Каракачанов: Владите на Заев и Борисов за две години направија повеќе од сите останати влади за 20 години

24Инфо - 23.07.2019

Владите на премиерите Зоран Заев и на Бојко Борисов за две години направија повеќе отколку сите останати влади во Скопје и Софија во изминатите дваесет години, изјави денеска во Охрид бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир Каракачанов.

Каракачанов: Владите на Заев и Борисов за две години направија повеќе од сите останати влади за 20 години

Опсервер - 23.07.2019

Владите на премиерите Зоран Заев и на Бојко Борисов за две години направија повеќе отколку сите останати влади во Скопје и Софија во изминатите дваесет години, изјави денеска во Охрид бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир Каракачанов.

Каракачанов: Ние се разбираме и без преведувач, но тоа прашање сепак бара решение

MakPress - 23.07.2019

Владите на премиерите Зоран Заев и на Бојко Борисов за две години направија повеќе отколку сите останати влади во Скопје и Софија во изминатите дваесет години, изјави денеска во Охрид бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир Каракачанов.

Каракачанов: Владите на Заев и Борисов за две години направија повеќе од сите останати влади за 20 години

Либертас - 23.07.2019

Владите на премиерите Зоран Заев и на Бојко Борисов за две години направија повеќе отколку сите останати влади во Скопје и Софија во изминатите дваесет години, изјави денеска во Охрид бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир Каракачанов.

Каракачанов: Владите на Заев и Борисов за две години направија повеќе од сите останати влади за 20 години

Слободен Печат - 23.07.2019

Македонија во Бугарија има пријател, партнер и фактор што ќе ги поддржи нејзините аспирации за интеграција во ЕУ, рече Каракачанов. Владите на премиерите Зоран Заев и на Бојко Борисов за две години направија повеќе отколку сите останати влади во ...

КАРАКАЧАНОВ: Премиерите Заев и Борисов за 2 години завршија повеќе работа од сите други за 20 години

Денешен - 23.07.2019

Владите на премиерите Зоран Заев и на Бојко Борисов за две години направија повеќе отколку сите останати влади во Скопје и Софија во изминатите дваесет години, изјави денеска во Охрид бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир Каракачанов.

Каракачанов: Владите на Заев и Борисов за две години направија повеќе од сите останати влади за 20 години

Канал5 - 23.07.2019

Владите на премиерите Зоран Заев и на Бојко Борисов за две години направија повеќе отколку сите останати влади во Скопје и Софија во изминатите дваесет години, изјави денеска во Охрид бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир Каракачанов.

Каракачанов: Владите на Заев и Борисов за две години направија повеќе од сите останати влади за 20 години

iPortal - 23.07.2019

Владите на премиерите Зоран Заев и на Бојко Борисов за две години направија повеќе отколку сите останати влади во Скопје и Софија во изминатите дваесет години, изјави денеска во Охрид бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир Каракачанов.

Каракачанов ги испофали Владите на Заев и на Борисов

Вечер - 23.07.2019

Владите на премиерите Зоран Заев и на Бојко Борисов за две години направија повеќе отколку сите останати влади во Скопје и Софија во изминатите дваесет години, изјави вчера во Охрид бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир Каракачанов.

Каракачанов: Владите на Заев и Борисов за две години направија повеќе од сите останати влади за 20 години

А1 On - 23.07.2019

Владите на премиерите Зоран Заев и на Бојко Борисов за две години направија повеќе отколку сите останати влади во Скопје и Софија во изминатите дваесет години, изјави денеска во Охрид бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир Каракачанов.

Каракачанов: Владите на Заев и Борисов за две години направија повеќе од сите останати влади за 20 години

PressingTV - 23.07.2019

Одговарајќи на новинарски прашања по потпишувањето на Протокол за соработка во областа на борбата против трговија со луѓе со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, Каракачанов нагласи дека научниците и професорите треба да изнајдат ...

Каракачанов: Да ги оставиме историчарите да го сработат своето

Алсат-М - 23.07.2019

Министерот за одбрана на Бугарија, Красимир Каракачанов, кој е и вицепремиер во владата на Бојко Борисов излезе со драстично омекнати ставови во однос на историските прашања за кои преговараат експерти од земјава и од Бугарија.