TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Стоук беше на прагот на голема победа, но Керол им ги уништи надежите

Спортклуб - 16.04.2018

Драматична борба во дербито на „давениците“. Стоук пропушти голема шанса… Во натпреварот од 34. коло во Премиер лигата, Вест Хем и Стоук вечерва одиграа нерешено, 1:1, а имајќи го во предвид развојот на случувањата, гостите имаат причина да жалат по ...

Вест Хем и Стоук ремизираа, Линекер го потенцираше најинтересниот факт за средбата (Видео)

Дерби - 16.04.2018

Вест Хем и Стоук играа важен натпревар за опстанок во Премиер лигата, но на крајот мораа да прифатат освојување по еден бод, што дефинитивно беше подобро сценарио за домаќините. Резултатот го отвори Питер Крауч во 79. минута, со што го постигна 44.

Керол го спаси Вест Хем од пораз против Стоук

СуперСпорт - 16.04.2018

Во натпревар од 34. коло од Премиер Лигата, ВЕст Хем и Стоук ги поделија бодовите играјќи без победник, 1:1. Првото полувреме беше завршено без голови, а на средината на вториот дел Марко Арнаутовиќ ја затресе мрежата на Стоук.

Вест хем во 90. минута ги урна надежите на Стоук (ВИДЕО)

Sport 1 - 16.04.2018

Возбудлив натпревар во Премиерлигата меѓу Вест хем и Стоук (1-1), откако гостите имаа предност до 90. минута, но потоа домаќините го израмнија резултатот и им направија големи проблеми. Првите 45.

ВИДЕО: Енди Керол во 90. минута го спаси Вест Хем од пораз против Стоук

Gol.mk - 16.04.2018

Во натпревар од 34. коло на Премиер лигата, Вест Хем со гол во самиот финиш избегна пораз од Стоук, играјќи 1-1 (0-0) и со веројатно обезбеди и опстанок, бидејќи со победа на Стоук, „чеканите“ ќе паднеа на табелата на само четири бода од линијата за ...

Драма во Лондон – Вест Хем спаси реми против Стоук (видео)

TopSport - 16.04.2018

Енди Керол ги „спаси“ Вест Хем откако неговиот гол по крајот на 90-тите минути обезбеди 1:1 против Стоук сити во битка на два тима кои стравуваат од испаѓање во Премиер лигата. Во нервозен меч, Стоук први дојдоа во водство во 79.