TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Китови потонаа уште еден брод- орка со заби го крши кормилото (ВИДЕО)

Канал5 - 14.05.2024

Едреник заврши на дното на морето во близина на Гибралтар по последниот напад од кит убиец кој потопи неколку бродови од 2020 година. Членовите на екипажот на бродот повикале спасувачи околу 9 часот наутро во неделата и пријавиле дека орките го ...

„Китови убијци“ потопија 15-метарската едрилица

А1 On - 14.05.2024

Орки, познати и како „китови убијци“, ја потопиле 15-метарската едрилица „Алборан Коњак“ во мароканските води во Гибралтарскиот теснец, потврди шпанската поморска спасувачка служба. Инцидентот се случил во неделата околу девет часот по локално време.

СО ЗАБИ ГО КИНЕ КОРМИЛОТО: Китовите убијци повторно напаѓаат – потопија уште еден брод

Вечер Прес - 14.05.2024

Едриличарски брод заврши на дното на морето кај Гибралтар по последниот напад од кит убиец кој потопи неколку бродови од 2020 година. Членовите на екипажот на бродот повикале спасувачи околу 9 часот наутро во неделата и пријавиле дека орките го ...

Китови убијци потонаа едрилица – Шпанија издаде предупредување

Независен - 14.05.2024

Орки, познати и како „китови убијци“, ја потопиле 15-метарската едрилица „Алборан Коњак“ во мароканските води во Гибралтарскиот теснец, потврди шпанската поморска спасувачка служба. Инцидентот се случил во неделата околу 9 часот по локално време.