TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Јуве се мачеше, Роналдо и Бернардески едвај го сркшија „фенерџијата“

Gol.mk - 23.09.2018

Во последниот натпревар од 5. коло на Серија А , Јувентус се изнамачи кај фенерџијата Фросиноне , но стигна до минимална победа од 0-2 (0-0) со гол на Роналдо во самиот финиш. Така „старата дама“ се врати на лидерската позиција и остана единствена ...

Роналдо го реши Фросиноне за нов триумф на Јувентус (ВИДЕО)

Sport 1 - 23.09.2018

Јувентус ја продолжи победничката серија со триумф против Фросиноне (0-2), па сега се наоѓаат на врвот со пет победи по пет одиграни натпревари во италијанската Серија А. Фросиноне даде голем притисок на фаворитот, па успеа да ја зачува мрежата до ...

Роналдо го најде лекот за „бункерот“ на Фросиноне

Екипа - 23.09.2018

Јувентус останува со стопроцентен ефект во Калчо-лигата по вечерашната победа на гостувањето против Фросиноне со 0-2. „Старата дама“ се соочи со неочекувани проблеми во пресметката со новиот прволигаш, па лекот за „бункерот“ на домаќините беше ...

Јувентус го победи Фросиноне, нов гол на Роналдо (ВИДЕО)

24Фудбал - 23.09.2018

Јувентус дури во финишот од мечот го скрши отпорот на Фросиноне и победи со 2-0, Кристијано Роналдо го постигна својот трет гол во Серија А. Во денешниот последен натпревар од Серија А, Јувентус со 2-0 победи на гостувањето кај Фросиноне.

(ВИДЕО) Кристијано влезе во серија, Јуве има „пет од пет“

Спортклуб - 23.09.2018

Фросиноне се држеше 80 минути во дуелот со актуелниот шампион Јувентус, но капитулираше пред Кристијано Роналдо во самиот финиш. Откако минатата недела му донесе победа против Сасуоло, Португалецот и вечерва го постигна триумфалниот погодок.

Роналдо, конечно, го „реши“ Фросиноне (видео)

TopSport - 23.09.2018

Кристијано Роналдо ги надмина фрустрациите од контроверзниот црвен картон против Валенсија во текот на неделата, за да биде човек на одлука на гостувањето на „старата дама“ кај Фросиноне и со гол во финишот на мечот обезбеди продолжување на ...

Двете легенди можат да се вратат во Реал: Ова секогаш ќе биде нивен дом!

Спортклуб - 23.09.2018

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перес одржа емотивен говор на годишното Собрание што се одржа денеска. Освен што доби зелено светло за проширување на стадионот “Сантијаго Бернабе”, првиот човек на клубот ги отвори вратите за легендите кои ...

Меси вечерва ќе постави нов рекорд во Ла Лига само што ќе истрча на терен

Sport 1 - 23.09.2018

Најдобриот аргентински фудбалер Лионел Меси, носител на пет „златни топки“, вечерва со самото тоа што ќе истрча во дресот на Барселона против Жирона, ќе постави нов рекорд во најсилната шпанска лига.

Пак ќе се пишува историја на Камп Ноу: Меси пред нов рекорд

Спортклуб - 23.09.2018

Суперѕвездата на Барселона, Лионел Меси најверојатно вечерва ќе постави нов рекорд во својата екстра богата кариера. Ако се појави на теренот на Камп Ноу во дуелот со Жирона, во што никој не сомнева, Аргентинецот ќе стане странец со најголем број ...

Доволно е само да истрча на теренот и Меси ќе сруши уште еден рекорд

Sport M - 23.09.2018

Еден од најдобрите светски фудбалери Лео Меси вечерва ќе постави рекорд во шпанската Ла Лига. За Аргентинецот, натпреварот против Џирона ќе биде 423. за Барселона во шпанското првенство, со што ќе испише нова страница во историјата и стане ...

Доволно е само да истрча на терен: Меси вечерва поставува нов рекорд во Ла Лига!

Спортски - 23.09.2018

Eден од најдобрите фудбалери кои некогаш истрачале на зелениот терен, Лео Меси вечерва ќе постави нов рекорд во шпанската Ла Лига. Натпреварот кој Барселона вечерва го игра против Џирона ќе биде 423-ти за Меси во шпанското првенство со што ќе испише ...

Перез за првпат јавно му се обрати на Кристијано, специјална порака доби и Зидан (Видео)

Дерби - 23.09.2018

Флорентино Перез денеска го имаше главниот збор на Собранието кое традиционално секоја година го одржува Реал Мадрид, собир на кој првиот човек на „кралскиот клуб“ напави баланс за сето она што се случи во изминатата натпреварувачка сезона.

Нема ден без провокација за Кристијано: Игуаин е подобар од Роналдо!

Спортклуб - 23.09.2018

Откако дојде во Јувентус, португалскиот репрезентативец Кристијано Роналдо секојдневно се соочува со провокации од сите страни. Последната дојде од тренерот на Милан, Џенаро Гатусо кој отворено изјави дека за него Гонсало Игуаин е подобар напаѓач.

„Зидан знае, како и Кристијано - Мадрид секогаш ќе биде нивниот дом“

Gol.mk - 23.09.2018

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, го отвори Собранието на делегати за да направи баланс меѓу актуелната и минатата сезона, како од спортски, така и од економски аспект. За време на говорот, тој не заборави да ги спомне Зинедин Зидан и ...

Алегри: Јувентус не зависи од Роналдо, бевме тим со идентиет и пред него

Спортски - 23.09.2018

Актуелниот шампион на Италија денес го игра натпреварот на гостински терен против Фросиноне во рамките од петото коло во италијанската Серија А. „Старата дама“ во овој натпревар сака да дојде до нова победа, а сигурно дека центарот на вниманието ќе ...

Роналдо убеден дека црвениот картон е одмазда на УЕФА за неговото отсуство од гала вечерта

Gol.mk - 23.09.2018

Најскапиот фудбалер во историјата на италијанскиот фудбал Кристијано Роналдо вечерва ќе настапи против Фросиноне во последниот натпревар од 5 . коло на Серија А. Во текот на неделата, тој го имаше своето официјално деби во дресот на Јувентус во ...

Роналдо и Мендеш знаат зошто УЕФА сега ги казнува – тоа е поврзано со Реал Мадрид

Спортклуб - 23.09.2018

За казната на Кристијано Роналдо ќе се знае повеќе деновиве, УЕФА отвори постапка и наскоро ќе се произнесат дали и колку ќе биде казнет играчот на Јувентус. Роналдо направи фаул на мечот од ЛШ против Валенсија, а судијата Феликс Брих му додели прв ...

Гатузо: Игуаин е подобар од Кристијано Роналдо

Стандард - 23.09.2018

Напаѓачот на Милан, Гонзало Игуаин, е подобар од италијанската ѕвезда на Јувентус, Кристијано Роналдо. Ова го објави тренерот на „росонерите“ Џенаро Гатузо. „Кој е најдобар во Серија „А“? Игуаин или Роналдо? За мене Гонзало е најдобар напаѓач во ...

Навивачите на Барса знаат што значи одлуката на Меси да ја избричи брадата

Спортски - 23.09.2018

Аргентинскиот фудбалер, Лионел Меси пред неколку дена се појави на тренингот на Барселона со нов изглед, бидејќи по три години одлучи да ја избричи брадата. Меси ја пушти брадата летото 2015.

Роналдо е убеден, се што му се случува е одмазда на УЕФА!?

Спортски - 23.09.2018

Кристиано Роналдо наводно смета дека во прашање е одмазда… Роналдо денес ќе биде на теренот против Фросиноне, се претпоставува дека ќе направи се за да ја продолжи голгетерската серија после погодоците против Сасуола, но се уште се пишува и за ...

Неверојатно но вистинито: Роналдо следниот противник на Јуве може „да го купи сосе партали“

Спортклуб - 23.09.2018

Португалскиот фудбалер, Кристијан Роналдо заработува три пати повќе во однос на цел тим Фросиноне со кој Јувентус деенес во рамки на 5. коло од Серија А ќе ги одмери силите. Имено, еден од најдобрите фудбалери на денешницата заработува 31 милион ...

Нова победа на Јувентус, нов гол на Роналдо (ВИДЕО)

МКД - 23.09.2018

Јувентус дури во финишот од мечот го скрши отпорот на Фросиноне и победи со 2-0, Кристијано Роналдо го постигна својот трет гол во Серија А. Во денешниот последен натпревар од Серија А, Јувентус со 2-0 победи на гостувањето кај Фросиноне.

(ВИДЕО) Кристијано влезе во серија, Јуве има „пет од пет“

Локално - 23.09.2018

Фросиноне се држеше 80 минути во дуелот со актуелниот шампион Јувентус, но капитулираше пред Кристијано Роналдо во самиот финиш. Откако минатата недела му донесе победа против Сасуоло, Португалецот и вечерва го постигна триумфалниот погодок.

Флорентино Перес: има две личности на кои сакам да им се обратам

ЗаЗабава - 23.09.2018

Флорентино Перес одржа емотивен говор на годишното Собрание што се одржа денеска. Освен што доби зелено светло за проширување на стадионот Сантијаго Бернабе, првиот човек на клубот ги отвори вратите за легендите кои летово си заминаа.

Алегри: Јувентус не зависи од Роналдо

Либертас - 22.09.2018

Тренерот на Јувентус, Масимилиано Аллегри, изјави дека клубот во Торино не зависи од никого, па ниту од напаѓачот Кристијано Роналдо. 33-годишниот Португалец се приклучи на „Старата дама“ на 10 јули 2018 година, потпишувајќи четиригодишен договор.

Нов рекорд за Лионел Меси!

ЗаЗабава - 23.09.2018

Лионел Меси најверојатно вечерва ќе постави нов рекорд во својата екстра богата кариера. Ако се појави на теренот на Камп Ноу во дуелот со Жирона, во што никој не сомнева, Аргентинецот ќе стане странец со најголем број одиграни натпревари во ...

Доволно е само да истрча на терен: Меси вечерва поставува нов рекорд во Ла Лига!

Локално - 23.09.2018

Eден од најдобрите фудбалери кои некогаш истрачале на зелениот терен, Лео Меси вечерва ќе постави нов рекорд во шпанската Ла Лига. Натпреварот кој Барселона вечерва го игра против Џирона ќе биде 423-ти за Меси во шпанското првенство со што ќе испише ...

Колкава ќе биде казната на Роналдо? Во Јувентус се оптимисти!

Таратур - 22.09.2018

Три дена после мечот со Валенсија во кој Кристиано Роналдо доби црвен картон, во редовите на Јувентус владее оптимизам дека Португалецот ќе добие само еден меч суспензија. Денес „Газета дело Спорт“ објави дека Јувентус ќе го заштити Роналдо пред ...

Манџукиќ е силен како Хулк: На грб носеше двајца соиграчи без проблем (ВИДЕО)

Sport 1 - 21.09.2018

Марио Манџукиќ, Кристијано Роналдо, Пауло Дибала и Хуан Квадрадо на тренинг на Јувентус имаа натпревар во прецизно шутирање. Хрватскиот интернационалец имаше најслаб ефект, па нормално следуваше казна. Тој мораше на грб да ги носи победниците.

Меси остана без талисманот

Локално - 22.09.2018

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси го смени својот имиџ. Аргентинецот ја избричи брадата која ја носеше последните две години. Во 2016 година Меси изјави дека мора да ја пушти брадата, бидејќи неговите соиграчи од аргентинската репрезентација сметат ...

Гатузо: Игуаин е подобар од Кристијано Роналдо

Локално - 23.09.2018

Напаѓачот на Милан, Гонзало Игуаин, е подобар од италијанската ѕвезда на Јувентус, Кристијано Роналдо. Ова го објави тренерот на „росонерите“ Џенаро Гатузо. „Кој е најдобар во Серија „А“? Игуаин или Роналдо? За мене Гонзало е најдобар напаѓач во ...

Алегри: Јувентус не зависи од Роналдо

MTM - 22.09.2018

Тренерот на Јувентус, Масимилиано Аллегри, изјави дека клубот во Торино не зависи од никого, па ниту од напаѓачот Кристијано Роналдо. 33-годишниот Португалец се приклучи на „Старата дама“ на 10 јули 2018 година, потпишувајќи четиригодишен договор.

Меси го смени имиџот

Слободен Печат - 22.09.2018

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси го смени својот имиџ. Аргентинецот ја избричи брадата која ја носеше последните две години. Во 2016 година Меси изјави дека мора да ја пушти брадата, бидејќи неговите соиграчи од аргентинската репрезентација сметат ...

Јувентус не зависи од Роналдо

Вечер - 23.09.2018

Предводникот на актуелниот шампион на Италија, тимот на Јувентус, Масимилиано Аллегри, изјави дека клубот во Торино не зависи од никого, па ниту од најдобриот фудбалер на денешницата, Кристијано Роналдо.

Меси остана без талисманот

Канал5 - 22.09.2018

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси го смени својот имиџ. Аргентинецот ја избричи брадата која ја носеше последните две години. Во 2016 година Меси изјави дека мора да ја пушти брадата, бидејќи неговите соиграчи од аргентинската репрезентација сметат ...

Меси остана без талисманот

Либертас - 22.09.2018

– Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси го смени својот имиџ. Аргентинецот ја избричи брадата која ја носеше последните две години. Во 2016 година Меси изјави дека мора да ја пушти брадата, бидејќи неговите соиграчи од аргентинската репрезентација ...

Меси остана без талисманот

MTM - 22.09.2018

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси го смени својот имиџ. Аргентинецот ја избричи брадата која ја носеше последните две години. Во 2016 година Меси изјави дека мора да ја пушти брадата, бидејќи неговите соиграчи од аргентинската репрезентација сметат ...

Меси остана без талисманот

Бриф - 22.09.2018

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси го смени својот имиџ. Аргентинецот ја избричи брадата која ја носеше последните две години. Во 2016 година Меси изјави дека мора да ја пушти брадата, бидејќи неговите соиграчи од аргентинската репрезентација сметат ...

Меси остана без талисманот

Денешен - 22.09.2018

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси го смени својот имиџ. Аргентинецот ја избричи брадата која ја носеше последните две години. Во 2016 година Меси изјави дека мора да ја пушти брадата, бидејќи неговите соиграчи од аргентинската репрезентација сметат ...

Меси остана без талисманот

+инфо - 22.09.2018

Сепак, Аргентина не се прослави на годинашниот Мундијал во Русија, но затоа пак Меси има одлично отворање на сезоната со својот клуб Барселона. Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси го смени својот имиџ.