TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вечното српско дерби без публика и без победник

TopSport - 18.10.2020

Фудбалерите на Партизан и Црвена Звезда одиграа без победник 1-1 во 163. вечно дерби. Долго време се чекаше на вториот дуел меѓу вечните ривали одигран без публика. Победник немаше, па Звезда која е актуелен шампион и лидер на табелата во моментов ...

Ѕвезда и во петто дерби во низа не може да слави против Партизан, но барем даде гол

Спортманија - 18.10.2020

Кога ги нема навивачите да прават тензии на трибини, тука се фудбалерите да ја загреат атмосферата Црвена ѕвезда конечно даде гол во вечното дерби, но Партизан и натаму може да се фали дека е непоразен во пет последователни меѓусебни дуели против ...

163. Вечно дерби без победник – Партизан поведе, Звезда изедначи од пенал (видео)

SportMedia - 18.10.2020

Партизан и Црвена Звезда одиграа 1:1 во 11. коло на српската Супер лига. Инаку ова беше 163. вечно дерби помеѓу градските ривали, а мечот заврши без победник. Се играше 5. минута кога младиот играч на Звезда Ераковиќ погреши, Сума пресече и тргна во ...

„Вечното дерби“ без победник: Ц. Звезда од пенал до бод во пресметката со Партизан (ВИДЕО)

Sport 1 - 18.10.2020

Белградското 163-то вечно дерби помеѓу Партизан и Црвена Звезда вечерва заврши без победник, со по еден гол во двете мрежи (1-1), но повторно ќе се појави жестока дебата откако актуелниот српски првак Ц.

(ВИДЕО) Партизан испушти победа – Црвена Звезда се спаси од пенал

Спортклуб - 18.10.2020

Големото 163-то по ред дерби на Србија помеѓу Партизан и Црвена Звезда заврши нерешено со резултат од 1-1. Домаќините има за што да жалт со оглед на тоа што испуштија победа со која би се доближиле до ривалот.

ВИДЕО: Партизан не успеа да ја победи Ц.Звезда, 163. дерби во Србија заврши со реми

Gol.mk - 18.10.2020

Партизан и Црвена Звезда ги поделија бодовите од 163. големо дерби во Србија и одиграа реми со 1-1 (1-0). Домашниот тим поведе на самиот старт преку Стевановиќ и долго водеше, ама искусниот Катаи казни од белата точка на 15. минути до крајот.

Црвена Звезда со гол од пенал се спаси од пораз од Партизан… (ВИДЕО)

Екипа - 18.10.2020

Црвена Звезда извлече реми (1-1) во големата дерби пресметка со Партизан во 11. коло до Суперлигата на Србија, по кое ја задржа предноста пред својот најголем ривал на врвот од табелата. „Црвено-белите“ се извлекоа од пораз благодарение на погодокот ...

ВИДЕО: Почетничка грешка на Ерaковиќ, Партизан го искористи подарокот во дербито!

Gol.mk - 18.10.2020

По само пет минути во „вечното дерби“, резултатот веќе е отворен. Партизан поведе против најлутиот ривал, лидер и шампион во ЛингЛонг Суперлигата, Црвена Звезда . Во петтата минута Ерaковиќ грубо погреши, со неколку кратки пасови „црно-белите“ го ...

ВИДЕО: Аууу каква грешка на стартот од вечното дерби – Партизан со водство

Sport M - 18.10.2020

Погледнете ја оваа почетничка грешка која се случи и на почетокот од дербито меѓу Партизан – Црвена Звезда. Ерековиќ грубо погреши, со неколку кратки пасови „црно-белите“ го освоија просторот, а младиот Филип Стевановиќ ја погоди мрежата на ...

Само кога навивачите го „пржеа“ полицаецот, дербито се играше без публика (Видео)

Спортманија - 18.10.2020

Во повеќе децениското ривалство меѓу Црвена ѕвезда и Партизан, денеска само по втор пат нема да има публика на трибините Партизан против Црвена ѕвезда попладнево, по 163-ти пат ќе играат во големото белградско фудбалско дерби.

Што носи српското дерби: Нов заплет или ран расплет?

Gol.mk - 18.10.2020

После десет кола Црвена Звезда има дури осум бода предност и ако слави во Хумска, старо-новиот шампион на Србија ќе се наѕира уште во октомври. Едни за парада – други за надеж. Бодовната разлика по десет суперлигашки кола ја спушти еуфоријата пред ...