TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Природен сок кој прави чуда во организмот: рецепт за слабеење, за намалување на шеќерот и холестеролот

НМД - 08.03.2021

Рецепт за намалување на шеќерот во кр-вта: Потребни состојки: 300 г корен од целер и 6 лимони. Постапка: прво, треба да го изрендате измиениот корен од целер и да го ставите во емајлиран сад. Садот не смее да биде оштетен.

Оваа намирница која сите ја имаме во кујната го намалува ризикот од тромбоза: Вистинска ризница на здравјето, го штити ...

Пулс24 - 07.03.2021

Оваа здрава намирница е богата со витамините Ц, Б и К, како и минерални соли. Освен што го сакаме во речиси секоја салата и често го додаваме во готвените јадења, доматот е многу корисна намирница и природен лек за многу тегоби.

Топи масни наслаги на стомакот – Ослабете со вкусен напиток на база на вода

Gotvi.mk - 07.03.2021

Направете си напиток за слабеење кој топи килограми и масни наслаги особено кај стомакот. Ви требаат осум шолји вода, една краставица, лимон, 12 листови мента и лажица ѓумбир во прав. Се сечат состојките, краставицата и лимонот на кругови и се ...

Оваа намирница која сите ја имаме во кујната го намалува ризикот од тромбоза: Вистинска ризница на здравјето, го штити ...

Точка - 06.03.2021

Оваа здрава намирница е богата со витамините Ц, Б и К, како и минерални соли. Освен што го сакаме во речиси секоја салата и често го додаваме во готвените јадења, доматот е многу корисна намирница и природен лек за многу тегоби.

Зеленчуци кои се корисни за артериите

Градина - 29.04.2020

Целерот, лукот и магдоносот се корисни за артериите. Луѓето кои ги користат, го намалуваат за речиси половина од ризикот од зацврстување на артериите, особено на нозете. Корисните својства на овој зеленчук се должат на природните растителни материи ...