TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вториот преклопен смартфон на Xiaomi ќе дебитира во Q4

Телефони.мк - 16.06.2021

Три месеци после презентирањето на Xiaomi Mi Mix Fold , компанијата изјави дека работи на вториот преклопен смартфон, кој ќе биде лансиран во следните месеци. Сега протече нова слика со спецификациите.

Следниот преклопен Motorola Razr нема да го има годинава

Телефони.мк - 16.06.2021

Motorola го откри својот прв преклопен смартфон во 2019 година, а истиот модел го претстави и со 5G конекција во септември 2020 година. Motorola Razr 2 наводно би можел да излезе дури во 2022 година, наводно оваа година нема да го имаме.

Honor планира сопствен телефон со екран на преклоп

Локално - 16.06.2021

Новиот извештај, објавен од Display Supply Chain, ни дава увид што да очекуваме во сегментот на флексибилни телефони. Веројатно најинтересниот детал е што Honor подготвува сопствен телефон со екран на преклоп, кој веројатно ќе се вика Magic Fold.

Xiaomi го подготвува новиот смартфон на преклоп

Кајгана - 15.06.2021

Компанијата Xiaomi во март го претстави својот прв смартфон на преклоп, а сега веќе работат и на вториот. Изворите тврдат дека новиот смартфон ќе го задржи Qualcomm Snapdragon 888 процесор, батерија од 5.000 mAh и камера од 108 MP.

Следниот „Moto Razr“ не се очекува пред 2022-ра година?

Денар - 15.06.2021

Минатата година, „Motorola“, наводно, започна да работи на наследник на флексибилниот телефон „Razr“, кој се предвидуваше да биде објавен во текот на 2021-ва година. Сепак, сега нови извори сугерираат дека новиот „Moto Razr“ можеби нема да се појави ...