TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дневен хороскоп за 16. август 2022 година

Канал5 - 16.08.2022

Дневен хороскоп за вторник, 16. август 2022 година. Лав 23.7-22.8. Љубов Ако се обидувате да доминирате во врската , нема да успеете. рамноправна соработка и договарање се подобра опција. Кариера Вашите надредени и колегите ќе постигнат договор , но ...

Дневен хороскоп за 16 август: Променете ја секојдневната рутина

Слободен Печат - 16.08.2022

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 16 август , погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денеска. Важно е да се постигнат позитивни резултати, но не по цена на прекин во деловната соработка. Искористете го туѓиот корисен совет.

Астро прогноза за вторник, 16 август

Еспресо - 16.08.2022

Ако денес се фокусирате на личните цели, размислувајте долгорочно и набрзо ќе видите позитивни резултати. Во текот на денот ќе немате многу енергија, па избегнувајте ја физичката работа и немојте да се форсирате.

Дневен хороскоп за вторник, 16.08.2022: Во љубовната врска не е дозволено се што сакате, но нема причина ниту за лажна ...

Екран - 16.08.2022

Овен Љубов: Саканата личност одлично го познава вашиот темперамент и карактер, не можете да го скриете вашето расположение. Само се залажувате. Работа: Важно е да направите листа на приоритети и да прифатите нечиј совет.

Дневен хороскоп за 16 август: Упсех за Јарецот, проблеми за Овенот

Хаштаг - 15.08.2022

Овен Почетокот на неделата носи бројни активности за Овенот, особено во однос на комуникацијата и важните средби со деловните партнери и соработници. Од една страна уживате во чувството на сигурност што ви го пружа саканата личност, а од друга ...

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 15 АВГУСТ ДО 21 АВГУСТ Ракот е нетрпелив, Водолиите добиваат дополнителни приходи

+инфо - 15.08.2022

Близнаците да се погрижат за документите, Вагите ќе бидат премногу романтични. Дознајте што предвидува вашиот неделен хороскоп за оваа недела на работното место, во љубовта и дали ќе се сложувате со семејството.

Неделен хороскоп од 15 до 21 август: Кои ќе бидат најсреќните хороскопски знаци оваа недела?

Кафе пауза - 15.08.2022

Што ни предвидуваат астролозите за оваа недела? Прочитајте во продолжение! Знаете дека можете и подобро, но тоа не зависи само од вас. Никој не е совршен, па затоа обидете се да ја прифатите вашата сакана личност таква каква што е и ќе видите дека ...

Дневен хороскоп за 15. август 2022 година

Канал5 - 15.08.2022

Дневен хороскоп за понеделник, 15. август 2022 година. Лав 23.7-22.8. Љубов Денешниот ден ќе ви донесе многу шанси за дружење , па ако имате можност , излезете меѓу луѓе. Кариера Ќе ви пречат многу ситници на работното место и со нетрпение ќе ...

Дневен хороскоп за 15 август: Избегнувањето на вистината е погрешен избор

Слободен Печат - 15.08.2022

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 15 август , погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денеска. Не се залажувајте дека сè што ќе слушнете е вистина или дека нечии ветувања се доволна гаранција за деловен и финансиски успех.

ДНЕВЕН ХОРОСКОП за 15 август 2022 (понеделник)

Убавина и Здравје - 15.08.2022

Овен Овој работен ден би можел да се одвива во нешто побавен, но доста задоволителен деловен ритам за повеќето Овни. Ваше е да не предизвикате забуна или погрешно толкување на другата страна со некој непромислен потег, имајте доволно доверба и ...

Дневен хороскоп за понеделник, 15.08.2022: Очекувате премногу од нечии ветувања или од личност која упорно се обидува ...

Екран - 15.08.2022

Овен Љубов: Партнерот не може да ви пренесе се што би сакале да слушнете или видите. За жал, останувате лишени од разни потреби. Работа: Не верувате во нечии повеќекратни ветувања, па барате убедливи докази или дополнителна гаранција за деловен ...

Хороскоп за понеделник, 15 август

Кумановски м. - 15.08.2022

Вие сте многу позитивни и се чувствувате добро. Размислете како можете да си го олесните работното место. Ставете ги своите потреби на прво место и задоволете се прво, а потоа и другите. Обидете се да ги подобрите финансиите.

Дневен хороскоп за 15 август: Вагите мора да работат на комуникација, Бикот е уморен

Хаштаг - 15.08.2022

Овен Многу е важно во текот на овој ден да ја контролирате својата импулсивност во однесувањето кон деловните соработници, за да избегнете компликации во реализацијата на вашите планови. Дури и на полето на љубовните врски, не би било лошо да ја ...

Дневен хороскоп за 15 август: 2 хороскопски знаци мора да бидат неверојатно храбри

Женски магазин - 15.08.2022

Овен Многу е важно во текот на овој ден да ја контролирате својата импулсивност во однесувањето кон деловните соработници, за да избегнете компликации во реализацијата на вашите планови. Дури и на полето на љубовните врски, не би било лошо да ја ...

И пари и љубов за еден знак: Неделен хороскоп (15-22.08.2022)

Скопје24 - 15.08.2022

Овен Љубов: Знаете дека можете и подобро, но тоа не зависи само од вас. Никој не е совршен, па затоа обидете се да ја прифатите вашата сакана личност таква каква што е и ќе видите дека можете да бидете целосно среќни без непотребни притисоци.

Дневен хороскоп за 16 август: Биковите неочекувано го менуваат планот, Јарците очекуваат турбуленции

Женски магазин - 16.08.2022

Овен Почетокот на неделата носи бројни активности за Овенот, особено во однос на комуникацијата и важните средби со деловните партнери и соработници. Од една страна уживате во чувството на сигурност што ви го пружа саканата личност, а од друга ...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП за 16 август 2022 (вторник)

Убавина и Здравје - 16.08.2022

Овен Многу е важно во текот на овој ден да ја контролирате својата импулсивност во однесувањето кон деловните соработници, за да избегнете компликации во реализацијата на вашите планови. Дури и на полето на љубовните врски, не би било лошо да ја ...