TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Боки: Kамчев сакаше да ја земе болницата 8 септември, затоа беа кај мене дома со Филипче

Република - 01.06.2020

Бојан Јовановски на денешните завршни зборови ги потврди шпекулациите дека имал чести контакти во неговиот дом со министерот за здравство Венко Филипче во друштво на бизнисменот Орце Камчев.Како што тврди Боки, Камчев бил заинтересиран да ја преземе ...

Боки: Од Камчев не можеш да земеш 50 денари, а не па милион евра

Република - 01.06.2020

Замислете страшниот Орце Камчев се плаши од еден „педер“ како Бојан Јовановски, иронично искоментира Боки на обвинувањата дека го рекетрирал бизнисменот. -И тој ќе ми давал милион евра. Од него не можеш 50 денари а не па еден милион евра.

Боки 13: Ако заиграат црвените телефони може да добиеме и драконски казни

360 степени - 01.06.2020

-Постојат две опции. Едната е овој судечки совет да донесе пресуда која ќе се базира исклучително на изведени докази, а докази не видовме. Таквата одлука сигурен сум дека ќе биде ослободителна зашто обвинителката Вилма Русковска не успеа да докаже ...

Боки 13: Заев беше против „Империја“, бидејќи Камчев и Мијалков под контрола имале пратеници кои му требале во ...

Алфа - 01.06.2020

Екс премиерот Зоран Заев бил против случајот „Империја“, сметал дека Јанева нанела голема штета со истиот, бидејќи Мијалков и Камчев имале под контрола пратеници кои му требале за гласање во Собранието, кажа во своите завршни зборови првообвинетиот ...

Боки 13: Не ми е вештачен телефонот бидејќи ќе се види комуникацијата меѓу Мијалков и Заев

ММС - 01.06.2020

Орце Камчев е криминоген, а Зоран Милевски Кичеец е агент провокатор, со овие зборови Бојан Јовановски денеска се обрати во судницата на завршните зборови. За обвинителката Вилма Русковска, Јовановски рече дека завршните зборови биле бледи и цитати ...

Боки 13: Обвинението е политички прогон без докази

Телма - 01.06.2020

Бојан Јовановски, завршниот збор го даде облечен во бело потенцирајки дека е како Тито а рече и дека е идниот лидер на оваа земја, бидејќи не учествувал во кривично правен настан, туку во политички прогон и 11 месеци го држат во притвор.

Случај „Рекет“ – Завршни зборови на Боки 13

Алсат-М - 01.06.2020

„Рекет“ е театарска претстава за јавноста. Вака Боки 13 кој е првообвинет во овој случај, го доживува процесот против него. Во денешниот завршен збор пред судот, рече дека преку обвинението на Русковска не може да се докаже негова вина.

Камчев може дал пари на трас-трас судиите, кои ги запреа сите истраги на СЈО, на чело со „Империја“, вели Боки 13

Сакам да кажам - 01.06.2020

Во продолжение на завршните зборови во „Рекет”, обвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13 кажа дека пријавителот Орце Камчев може дал милион евра, ама не на него. „Може дал милион, па и милион ипол евра, но не на мене, Бојан Јовановски.

Боки 13: Лажно обвинение засновано само на изјавата на Камчев

Р.С.Европа - 01.06.2020

„Пред вас е идниот лидер на оваа земја, бидејќи не учествувам во кривично правен настан, туку во политички прогон и 11 месеци сум држен во притвор, рече обвинетиот Бојан Јовановски, познат како Боки 13 во завршниот збор за случајот „Рекет“.

Јовановски: Тврдењата на обвинителката се цитати од филмови, а не цврсти докази

А1 On - 01.06.2020

Пред вас е идниот лидер на оваа земја, бидејќи не учествувам во кривично правен настан, туку во политички прогон и 11 месеци сум држен во притвор, рече обвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13 во завршен збор за случајот „Рекет“.

Боки 13: Имав врска со предметите на СЈО колку што „Ролинг стоунс“ можат да отпеат песна од Гоце Арнаудов

360 степени - 01.06.2020

-Не се плашам дека ќе ме ‘самоубијат’ во кофа ако ја отворам пандонираната кутија, чукна часот, рече Бојан Јовановски – Боки 13 на почетокот на неговите заврши зборови во случајот „Рекет“, каде е обвинет за примање награда за противзаконито влијание ...

Боки инспириран во судница ги преименува делата на Нушиќ: Облечен во бело како Тито стојам пред Вас

+инфо - 01.06.2020

Да беше жив Бранислав Нушиќ ќе се инспирираше од овој судски процес и неговото дело „Госпоѓа министерка“, ќе се викаше „Госпоѓа обвинителка“, делото „Сомнително лице“ ќе беше „Сомнителен сведок“, а делото „Разжалостено семејство“, „Разжалостена ...

Кичеец ги снимал Мицкоски и Заев

+инфо - 01.06.2020

Првообвинетиот во судскиот процес „Рекет“, Бојан Јовановски речиси еден час пред судскиот совет, а во отсуство на обвинителката Вилма Русковска ги кажува своите завршни зборови на обвинението за перење пари и рекет врз бизнисменот Јордан Камчев.

Боки: Камчев го снимаше и Заев кому му требаа тројца пратеници под негова контрола

24Инфо - 01.06.2020

Бојан Јовановски во продолжение од денешното рочиште преку фотографии изведени во досегашниот тек од процесот ги дава завршните зборови. Тој меѓу другото рече дека предметот бил исконструиран од Орце Камчев со помош на бугарски служби и дека не е ...

Боки: Се разбирам во предметите на СЈО ко Ролинг стонс во музиката на Гоце Арнаудов

24Инфо - 01.06.2020

Медиумска хајка и линч е процесот против мене, рече Боки Јовановски во завршните зборови. -Целиот случај е монтиран од Орце Камчев. Требаше да ги прифати судот бомбите во кои Камчев, веројатно под дејство на опијати зборува за крв до колена и бара ...

Кичеец е пуштен на слобода со политички договор бидејќи идат избори, порача Боки

Република - 01.06.2020

За време на завршните зборови за случајот „Рекет“ обвинетиот Бојан Јовановски се осврна и на Зоран Милевски Кичеец, кого го нарече сведок-провокатор, кој сега е на слобода. рече Боки. Тој покажа и фотографии на Милевски за кои тврди дека се нови и ...

ВИДЕЛА, НЕ ВИДЕЛА, ЗАЕВ БИЛ, КАМЧЕВ БИЛ: Боки 13 ја направи Русковска пуздер во завршните зборови

Курир - 01.06.2020

Вилма Русковска се шетала како „Мечка Божана“ од медиум на медиум откако го уапсила Боки 13. Јовановски објаснуваше и едно нејзино гостување на „Канал 77“ каде Русковска не знаела што да одговори во врска со тоа кој го пријавил случајот – Камчев или ...

Боки: Кичеец предизборно се шета со својата паравојска низ Скопје

24Инфо - 01.06.2020

Зошто обвинителката Вилма Русковска денеска не е присутна во судницата, ги праша Бојан Јовановски новинарите пред да почне да ги изнесува завршните зборови и најави дека ќе бара да одржи прес конференција во затворот “Шутка”.

Боки: Јанева е уценета и искористена од некои политичари, Камчев бараше да се сретне со Вице Заев кој сакал да останам ...

Република - 01.06.2020

Бојан Јовановски истакна дека јавната обвинителка Катица Јанева е уценета и искористена од некои политичари и дека затоа така се однесува во овој случај. Тој откри дека постојат снимки од Камчев со Вице Заев каде што братот на поранешниот премиер ...

Зошто не разликувала што е што: Боки сакаше да ѝ подари „Луј Витон“ марама на Русковска

Република - 01.06.2020

За време на своето завршно обраќање за случајот „Рекет“, обвинетиот Бојан Јовановски извади една „Луј Витон“ марама која, како што рече, е една од ретките кои не му ги заплениле. рече Јовановски.

Случај „Рекет“ од почеток до крај

Р.С.Европа - 01.06.2020

Со денешните завршни зборови на одбраната, привршува медиумското шоу за еден од најголемите судски предмети „Рекет“ во кој е обвинета сега веќе поранешната специјална обвинителка Катица Јанева и телевизискиот шоумен и неформален сопственик на ТВ1 ...

Дуковски: Камчев тврди дека 700.000 евра биле извадени од банка, а ОЈО никаде нема изводи

24Инфо - 01.06.2020

Адвокатот на Боки 13, Сашо Дуковски го оспори кредибилитетот на сведокот Орце Камчев и укажа дека Судот не може да ја носи пресудата врз основа на неговиот исказ бидејќи тој се претставил како оштетен за да си ја олесни положбата во Империја.

Јовановски: Откако Заев јавно ме нарече „педер”, во притвор сум постојано дискриминиран и нарекуван така

Мак. Весник - 01.06.2020

Цело време обвинителката Вилма Русковска, која не дојде на денешните завршни зборови на обвинетите, ја нарекуваше со „обвинителката што сакаше да биде Катица Јанева”. „Како иден лидер на оваа земја морам да внимавам и на Уставот и на законите, а ...

Стојам облечен во бело како Тито, а вие ме држите во притвор, истакна Боки 13

Фокус - 01.06.2020

Не се плашам дека ќе ме ‘самоубијат’ во кофа ако ја отворам пандонираната кутија, чукна часот, рече Бојан Јовановски – Боки 13 на почетокот на неговите заврши зборови во случајот „Рекет“, каде е обвинет за примање награда за противзаконито влијание ...

Рускоска се плеткаше – Заев бил, па Јордан бил…

Нетпрес - 01.06.2020

Вилма Русковска се шетала како „Мечка Божана“ од медиум на медиум откако го уапсила Боки 13, обвини Бојан Јовановски во завршниот збор за случајот „Рекет“. Јовановски објаснуваше и едно нејзино гостување на „Канал 77“ каде Русковска не знаела што да ...

Јовановски: Кичеец е пуштен во домашен притвор со полититчка агенда

Нетпрес - 01.06.2020

Бојан Јовановски пред судот презентираше фотографии направени во текот на вчерашниот ден на кои се гледа Зоран Милевски – Кичеец како слободно се шета, иако е префрлен во домашен притвор. На фотографиите може да се забележи Кичеец во друштво со еден ...

Боки: Како иден лидер на оваа држава, стојам во бело, како Тито

Либертас - 01.06.2020

Тој почна со цитат од Достоевски, дека мислите кои не се осудуваме да си ги кажеме самите себе, рече дека ќе ги каже пред Судот и ќе ја отвори Пандорината кутија. -Како иден лидер на оваа држава, бидејќи ова не е правен туку политички процес поради ...

Зоран Милески Кичеец ги снимал Мицкоски и Заев

Мак. Весник - 01.06.2020

Првообвинетиот во судскиот процес „Рекет“, Бојан Јовановски речиси еден час пред судскиот совет, а во отсуство на обвинителката Вилма Русковска ги кажува своите завршни зборови на обвинението за перење пари и рекет врз бизнисменот Јордан Камчев.

Боки 13: Кичеец е ослободен од домашен притвор за да спроведува политичка агенда

Press24 - 01.06.2020

Бојан Јовановски пред судот презентираше фотографии направени во текот на вчерашниот ден на кои се гледа Зоран Милевски – Кичеец како слободно се шета, иако е префрлен во домашен притвор. На фотографиите може да се забележи Кичеец во друштво со еден ...

Боки 13: Ова лажно Луј Витон обвинение е засновано само врз изјавата на Орце Камчев

Локално - 01.06.2020

Пред вас е идниот лидер на оваа земја, бидејќи не учествувам во кривично правен настан, туку во политички прогон и 11 месеци сум држен во притвор, рече обвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13 во завршен збор за случајот „Рекет“.

Бојан Јовановски: Зборувам како Тито!

Независен - 01.06.2020

Пред вас е идниот лидер на оваа земја, бидејќи не учествувам во кривично правен настан, туку во политички прогон и 11 месеци сум држен во притвор, рече обвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13 во завршен збор за случајот „Рекет“.

Одбраната на Боки-13 тврди дека обвинението е недокажано и дека случајот „Рекет“ е брутална политика

МКД - 01.06.2020

Барам ослободителна пресуда за Бојан Јовановски. Овој случај е брутална политика. Обвинението е недокажано, рече во завршниот збор адвокатот Сашо Дуковски, бранител на Бојан Јовановски. Дуковски во завршниот збор рече дека во торбата Луј Витон, при ...

Јовановски: Тврдењата на обвинителката се цитати од филмови, а не цврсти докази

Бриф - 01.06.2020

Пред вас е идниот лидер на оваа земја, бидејќи не учествувам во кривично правен настан, туку во политички прогон и 11 месеци сум држен во притвор, рече обвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13 во завршен збор за случајот „Рекет“.На почетокот, ...

За неколку дена пресуди за „Рекет: Боки 13 тврди дека ќе ја открие „пандорината кутија“

iPortal - 01.06.2020

-Пред вас е идниот лидер на оваа земја, бидејќи не учествувам во кривично правен настан, туку во политички прогон и 11 месеци сум држен во притвор, рече обвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13 во завршен збор за случајот „Рекет“.

Боки 13 на крајот на судењето за „Рекет“ распали по Камчев, Кичеец, Заев, Мијалков…

еМагазин - 01.06.2020

Пред вас е идниот лидер на оваа земја, бидејќи не учествувам во кривично правен настан, туку во политички прогон и 11 месеци сум држен во притвор, рече обвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13 во завршен збор за случајот „Рекет“.

Јовановски: Тврдењата на обвинителката се цитати од филмови, а не цврсти докази

Опсервер - 01.06.2020

Скопје, 1 јуни 2020 () – Пред вас е идниот лидер на оваа земја, бидејќи не учествувам во кривично правен настан, туку во политички прогон и 11 месеци сум држен во притвор, рече обвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13 во завршен збор за случајот ...

Јовановски: Пред вас е идниот лидер на оваа земја, ова лажно Луј Витон обвинение е засновано само врз изјавата на ...

Слободен Печат - 01.06.2020

На почетокот, Јовановски се пожали што во судница не е присутна јавната обвинителка Вилма Русковска, за да го чуе додека зборува облечен во бело, исто како Тито. Пред вас е идниот лидер на оваа земја, бидејќи не учествувам во кривично правен настан, ...

Јовановски: Тврдењата на обвинителката се цитати од филмови, а не цврсти докази

Кајгана - 01.06.2020

Пред вас е идниот лидер на оваа земја, бидејќи не учествувам во кривично правен настан, туку во политички прогон и 11 месеци сум држен во притвор, рече обвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13 во завршен збор за случајот „Рекет“.

БОКИ 13: Кичеец е пуштен слободно да шета со политичка агенда

Денешен - 01.06.2020

На денешното рочиште, Бојан Јовановски пред судот презентираше фотографии направени во текот на вчерашниот ден на кои се гледа Зоран Милевски – Кичеец како слободно се шета. На фотографиите може да се забележи Кичеец во друштво со еден директор, и ...

БОКИ 13: Заев беше лут на Јанева заради „Империја“, Камчев и Мијалков му требале зашто контролирале пратеници

Денешен - 01.06.2020

Бојан Јовановски во продолжение од денешното рочиште преку фотографии изведени во досегашниот тек од процесот ги дава завршните зборови, пишува 24 Инфо .Тој меѓу другото рече дека предметот бил исконструиран од Орце Камчев со помош на бугарски ...

Заев прашуваше како може Јанева да отвора случај против Камчев, кој имал тројца пратеници кои ќе му донесат гласови за ...

Република - 01.06.2020

Бојан Јовановски во продолжение за време на денешното рочиште преку фотографии изведени во досегашниот тек од процесот ги дава завршните зборови.Тој меѓу другото рече дека предметот бил исконструиран од Орце Камчев со помош на бугарски служби и дека ...

БОКИ 13: Камчев можеби дал милион евра, ама не на мене, туку на трас-трас судството за да ја сопрат „Империја“

Денешен - 01.06.2020

„По која логика Орце Камчев мене ќе ми дава милион евра на 20 февруари 2019 година, кога пред тоа со трас-трас судство ги носат тоа начелно правно мислење и ја завршуваат работата?”, запраша на денешното рочиште Бојан Јовановски, алудирајќи на ...

Бoки 13 тврди дека има лажно Луј Витон обвинение

Фактор - 01.06.2020

Обвинетиот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски денеска за обвинителката Вилма Русковска, кажа дека завршните зборови биле бледи и цитати од филмови, но без докази. „Да беше жив Бранислав Нушиќ можеше слободно да ги замени неговите дела, „Госпоѓа ...