Италијанците го слават пласманот во осминафинале со песна од 1990 година (ВИДЕО)

Sport 1 - 20.06.2021

Италија славеше против Велс со 1-0 и така ја запиша третата победа по ред во групната фаза на Европското првенство (ЕП) и со тоа најавија голема борба за титулата. Екипата на Роберто Манчини игра одлично на ЕП, а по последниот триумф реши да се ...

Слободен Печат

Италија страшно „меле“: Триесет меча без пораз и 11 по ред без примен гол! (ВИДЕО)

Gol.mk

Италија останува перфектна на ЕП, Швајцарија се надева на осминафинале (ВИДЕО)

Sport 1

Моќна, моќна Италија… И со втор состав подобра од Велс (ВИДЕО)

Екипа

Неверојатно: Италија нема примено гол повеќе од 1.000 минути!

СуперСпорт

Италијанците го победија Велс, но на крајот од натпреварот, фудбалерите на двата тима славеа!

Sport M

Спортклуб Спортклуб Дриблинг 24Фудбал МКД Спортманија SportSport Спортски

Класата е вечна, најубавиот потег на Италија – Велс го имаше селекторот Манчини (Видео)

Спортманија - 20.06.2021

Мајсторот си е мајстор. Репрезентацијата на Италија има серија од 30 натпревари по ред без пораз, има 11 победи по ред без примен гол, бележи одлични резултати и на ова Европско првенство, а голема заслуга за овие резултати има и селекторот Роберто ...

Турците најлош тим на ЕП, Италија на Манчини не калкулира

Спортманија

ЕУРО анализа: Италија – Велс, двата тима ќе ротираат, но домаќинот повторно е голем фаворит

24 Вести - 20.06.2021

Италија и Велс си ги одмерија силите на стадионот Олимпико во рим. Италија со голот на Матео песина во 39-тата минутиа поведе се 1-0. Во второто полувреме, Бернандечи биеше од слободен удар само крај голот.