TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дали Мицкоски екипираше јаки кадри во новата структура на ВМРО-ДПМНЕ?

Фактор - 13.01.2018

Христијан Мицкоски, новиот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, го направиот првиот покрупен чекор од кога е на функција со тоа што го избра тимот со кој ќе ја раководи опозициската партија, особено со новиот Извршен комитет, но и со двете нови тела Советот ...

Кој остана во Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

еМагазин - 13.01.2018

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ избра нови членови на Извршниот комитет (ИК). Во ИК на најголемата опозициона партија влегоа претседателите на општински комитети во Штип, Охрид и Кисела Вода, Иван Јорданов , Кирил Пецаков и Орце Ѓорѓиевски .

ВМРО-ДПМНЕ го избра новото партиско раководство

Сител - 12.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ го избра новото партиско раководство. Централниот комитет на партијата вечерва му ја даде довербаа на екс директорот на ЈСП Игор Јанушев да биде нов Генерален секретар. Јанушев добро се познава со Мицковски со оглед на тоа што му беше ...

Мицкоски: Новиот ИК е составен од високо мотивирани луѓе кои ќе дадат идеи и додатна вредност во периодот што доаѓа

Телма - 12.01.2018

Вечерва Централниот комитет на ВМРО – ДПМНЕ избираше нов состав на Извршкиот комитет. По тој повод разговаравме со новиот партиски лидер Христијан Мицкоски. Запрашан за новиот состав на ИК, тој кажа дека станува збор за луѓе кои долги години ...

Мицковски ги исклучи Милошоски и Димовски од ИК, па кажа дека се перфектни луѓе

Фокус - 12.01.2018

Во новиот состав на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ нема место за Илија Димовски и Антонијо Милошоски. Претседателот на партијата и предлагач на Извршниот комитет, Христијан Мицковски по завршување на Централниот комитет негираше дека ги исклучил од ...

Мицковски: Новите членови на ИК се силно мотивирани индивидуи

Фокус - 12.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски по заршувањето на Централниот комитет на партијата на кој беа избрани новите членови на Извршниот комитет рече дека тие ќе дадат дополнителна вредност на партијата.

ВМРО-ДПМНЕ избра нов генерален секретар и потпретседатели

Алсат-М - 12.01.2018

Поранешниот директор на ЈСП Скопје Игор Јанушев е новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, а за потпретседатели се избрани Александар Николовски, Митко Јанчев и Владо Мисајловски. Одлуката е донесена вечерва на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на ...

Мицкоски: Очекувам до крајот на овој месец, евентуално средината на февруари да заврши процесот за промена на статутот ...

Курир - 12.01.2018

Мицкоски кажа дека изборот на лидер не е дел кој треба да се менува во статутот, тој секако е демократски според него. Во вечерашното интервју на телевизија Телма, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кажа дека промената на статутот на ...

(Видео) Мицкоски: Новите членови на Извршниот комитет се искусни политичари

Макфакс - 12.01.2018

Силно мотивирани индивидуи, луѓе кои голем дел од животот го поминале во партиските структури, искусни политичари. Вака лидерот на најголемата опозициска партија, Христијан Мицкоски, ги опиша членовите на новиот состав на Извршниот комитет на ...

Мицковски ги остава во Извршниот комитет Ѓорчев, Николовски, Трајановски, Димитирев, им нуди место на Попоски и ...

Фокус - 12.01.2018

Од досегашните членови, местата во новиот Извршен комитет во ВМРО-ДПМНЕ ќе ги задржат Влатко Ѓорчев, Александар Николоски, Александар Георгиев, Коце Трајановски, како и некои од лицата што влегоа во највисокот партиско тело во периодот меѓу ...

Пратениците кои се спротиставија на изборот на Мицкоски, исфрлени од Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 12.01.2018

Откако вечерва Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ избра нов Извршен комитет на опозициската партија се потврдија шпекулациите дека од ова партиско тело ќе бидат „исфрлени“ тие што се спротиставија на изборот на новиот претседател, Христијан Мицкоски.

Александар Николовски и Влатко Ѓорчев ќе бидат потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 12.01.2018

Новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, ќе ги предложи долгодишните пратеници Александар Николовски и Влатко Ѓорчев за нови потпретседатели на партијата, дознава Фокус од високи партиски извори.

Мицкоски: Новиот ИК со силно мотивирани лица...

Н.Македонија - 12.01.2018

Мицкоски: Новиот ИК со силно мотивирани лица Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски изјави дека новиот состав на Извршниот комитет на партијата избран на вечерашната седница на Централниот комитет го сочинуваат силно мотивирани лица кои ќе ...

Тони Михајловски, Влатко Ѓорчев, Коце Трајановски, избран новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 12.01.2018

Актерот Тони Мијаловски, координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, ексградоначалникот на Скопје, Коце Трајановски, претседателката на Унијата на жените, Даниела Рангелова, и претседателот на УМС, Владимир Нелоски, се помеѓу ...

Рангелова не ги видела предлозите, Маневски не коментира пред Централниот комитет

А1 On - 12.01.2018

Вечерва заседава Централниот комитет на ВМРО -ДПМНЕ, на кој се бираат нови членови на Извршниот комитет. Пред почетокот на седницата членовите не сакаат да коментираат околу изборот на новото раководство.

ВМРО-ДПМНЕ: Димовски и Милошоски во аут, Јанушев нов генерален секретар?

+инфо - 12.01.2018

Илија Димовски и Антонио Милошоски не се поканети на седницата и дека тоа значи дека тие нема да бидат дел од новото раководство. Вечерва заседава Централниот комитет на ВМРО -ДПМНЕ, на кој се избираат нови членови на Извршниот комитет.

(Видео) Изјава на Христијан Мицкоски по Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 12.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ на денешниот Централен комитет ги избра новите членови на Извршниот комитет, генералниот секретар и тројца потпретседатели на ...

Милошоски и Димовски ни во ИК, ни во „прегратката“ на Мицкоски

Deutsche Welle - 12.01.2018

Станува збор за чистка, за Извршен комитет кој е правен по сугестија на почесниот претседател, и најчесто со „no name“ и послушни личности, велат извори од ВМРО-ДПМНЕ во пресрет на вечерашниот избор на ИК.

Мицкоски: Новите потпретседатели се силно мотивирани луѓе, кои што ќе додадат вредност во самата ВМРО-ДПМНЕ во периодот ...

Курир - 12.01.2018

Тој кажа дека ова го очекува како човек кој што ги предложил, бидејќи во периодот кој што следува ВМРО-ДПМНЕ мора да застане против штетните политики на актуелната власт предводена од СДСМ, на сите полиња.

Мицкоски: Ова е првичната структура на Извршниот Комитет, постои простор за негово зголемување со нови членови

Курир - 12.01.2018

По изборот на Извршниот Комитет и потпретседателите на ВМРО-ДПМНЕ, претседателот на партијата Христијан Мицкоски, кажа дека одлуката е негова како претседател на партијата и предлагач на овие имиња, истите да ги презентира пред Централниот Комитет.

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ избира нови членови на Извршниот комитет

Макфакс - 12.01.2018

Вечерва на седница на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ се очекува да бидат избрани новите членови на Извршниот комитет на партијата. Членовите ги номинира претседателот на партијата, а ги избира ЦК.

Игор Божиновски избран за член на Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Kumanovo News - 12.01.2018

Божиновски е член на Централната правна комисија, претседател на правната комисија, а беше и портпарол во општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Куманово. Вработен е во Централен регистар Куманово.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе застане на здрави нозе

Фактор - 12.01.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва изјави дека централниот комитет избрал нови членови на Извршен комитет за кои вели дека се луѓе кои ќе додадат вредност во партијата и се мотивирани. „Станува збор за силно мотивирани индивидуи.

ВМРО-ДПМНЕ ќе избира нови членови на Извршниот комитет

Р.С.Европа - 12.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ вечерва се очекува да одржи седница на Централниот комитет на која траба да бидат избрани нови членови на Извршниот комитет. Засега нема информации колку од актуелните членови на Извршниот комитет ќе останат во новиот состав.

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ го избра новиот Извршен комитет

Мета - 12.01.2018

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва го избра новиот состав на Извршниот комитет (ИК) на партијата, а во неговиот состав се најдоа и актерот Тони Михајловски, актуелниот градоначалник на Кавадарци и сопственик на „Кожувчанка“, Митко Јанчев, и ...

ВИДЕО: ВМРО-ДПМНЕ избира нови членови на Извршниот комитет

А1 On - 12.01.2018

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва избира нови членови на Извршниот комитет на ...

Избран е новиот Извршен Комитет на ВМРО-ДПМНЕ: Ова се членовите на ИК и потпретседателите на партијата

Курир - 12.01.2018

Потпретседатели се Митко Јанчев, Александар Николовски и Владо Мисајловски. Вечерва во централното седиште на ВМРО-ДПМНЕ, беше избран новиот Извршен комитет на партијата. КУРИР ексклузивно го дознава новиот состав на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Новиот список ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе избира нови членови на Извршниот комитет

Алсат-М - 12.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ вечер се очекува да одржи седница на Централниот комитет на партијата, на која треба да се избираат нови членови на Извршниот комитет. Извршниот комитет е политичко-извршен орган на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, чиј број се утврдува ...

Мицкоски најави амбициозна акција, ажурирање на членството и нови раководства во ОК на ВМРО-ДПМНЕ

Поглед - 12.01.2018

Она што го напомнева пред самиот ЦК е дека ова е приличната бројка на ИК и истиот ќе се проширува во блиска иднина. Ова е структура која ќе функционира во првичните две години, а потоа постои простор истиот да се прошири.

Централен комитет на ВМРО-ДПМНЕ за избор на нов ИК

Канал5 - 12.01.2018

Доктори, професори, правници, економски, ова профилот на луѓе кои ќе се најдат во новиот извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ. Партиски извори за Канал 5 брифираат дека партијата во најголем дел ќе даде простор на нови имиња луѓе од внатрешноста но и ...

(Во живо) ВМРО-ДПМНЕ избира нови членови на Извршниот комитет

Вечер - 12.01.2018

Вечерва на седница на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ се очекува да бидат избрани новите членови на Извршниот комитет на партијата. извор: ...

ПОСЛЕДНА ВЕСТ: Кој ќе ги биде претставник од Прилеп во новиот Извршен Комитет на ВМРО-ДПМНЕ?!

Маркукуле - 12.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ вечерва ќе го добие новиот состав на Извршниот Комитет. Како што претходно дознавме познат е дел од новите луѓе кои веројатно ќе бидат дел од новиот тим на лидерот Христијан Мицкоски.

EKСКЛУЗИВНО: ”Кои се новите членови на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ?!”

Маркукуле - 12.01.2018

Пред почетокот на Централниот Kомитет проструи информација, неофицијална, дека нов секретар на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде Игор Јанушев, поранешен директор на ЈСП. Речиси целосно во новиот тим ќе бидат и Влатко Ѓорчев, Димитар Димовски, Цветан Трипуновски, ...

Димовски и Милошоски не добиле покана за седницата на ЦК на ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 12.01.2018

Дел од партиските функционери на ВМРО-ДПМНЕ кои јавно го критикуваа процесот за избор на нов партиски лидер, не се повикани на седницата на Централниот комитет на партијата. Како што потврди за „Макфакс“ , Илија Димовски, тие воопшто не добиле ...

Потписниците не отвореното писмо во ВМРО-ДПМНЕ не се повикани на седницата на ЦК на која треба да се избере новиот ИК

Телма - 12.01.2018

Никој од потписниците на отвореното писмото во ВМРО-ДПМНЕ кои бараа одлагање на последниот партиски конгрес, не се повикани на седницата на Централниот комитет која треба да се одржи вечерва а на која треба да се избира нов Извршен комитет.

ВМРО-ДПМНЕ ќе избира нов Извршен комитет

МРТ - 12.01.2018

Според најавите, во новиот Извршен комитет се очекува да влезат многу нови лица, а дел од постарите кадри да се повлечат. ВМРО-ДПМНЕ вечер ќе го избира новиот Извршен комитет на партијата.

Вечерва треба да се изберат нови членови на ИК на ВМРО ДПМНЕ

Вечер - 12.01.2018

Нови членови на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ се очекува да бидат избрани вечерва на седница на Централниот комитет на партијата. Членовите ги номинира претседателот на партијата, а ги избира ЦК.

За Димовски и Милошоски нема да има место во Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

МКД - 12.01.2018

Пред денешното одржување на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на кој ќе се бира новиот Извршен комитет на партијата веќе е извесно дека во него нема да има место за некои од досегашните високи функционери, вклучувајќи ги и Илија Димовски и Антонио ...

ВМРО - ДПМНЕ се подготви за чистка и подмладување

+инфо - 11.01.2018

Кај дел од членството, повторно се јавува сомнеж, дека проектот за демократизација и модернизација, ќе заврши само на подмачкување на фасадата Во најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ се подготвува чистка и повлекување на постарите кадри на чие ...

ВМРО-ДПМНЕ избра нов генерален секретар и потпретседатели...

Н.Македонија - 12.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ избра нов генерален секретар и потпретседатели Поранешниот директор на ЈСП Скопје Игор Јанушев е новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, а за потпретседатели се избрани Александар Николовски, Митко Јанчев и Владо Мисајловски.

Мицкоски: Статутот ќе се менува - членовите ќе одлучуваат

Вечер - 12.01.2018

-Суштината е како ние структурите во пониските нивоа од партијата, како општинските комитети бидат избрани на директни, на непосредни избори од страна на членовите на партијата. Во вечерашното интервју на телевизија Телма, претседателот на ...

Мицкоски: Новите членови на Извршниот комитет се искусни политичари

Вечер - 12.01.2018

Силно мотивирани индивидуи, луѓе кои голем дел од животот го поминале во партиските структури, искусни политичари. Вака лидерот на најголемата опозициска партија, Христијан Мицкоски ги опиша членовите на новиот состав на Извршниот комитет на ...

Во новиот ИК на Мицковски ги нема Милошоски и Димовски. Еве кои се во игра!

iPortal - 12.01.2018

Од досегашните членови, местата во новиот Извршен комитет во ВМРО-ДПМНЕ ќе ги задржат Влатко Ѓорчев, Александар Николоски, Александар Георгиев, Коце Трајановски, како и некои од лицата што влегоа во највисокот партиско тело во периодот меѓу ...

Избран новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ, ги нема Димовски, Милошоски и Вељаноски

МКД - 12.01.2018

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва го избра новиот состав на Извршниот комитет (ИК) на партијата, а во неговиот состав веќе ги нема пратениците Илија Димовски, Антонијо Милошоски, како и поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски.

Александар Николовски и Влатко Ѓорчев ќе бидат потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 12.01.2018

Новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, ќе ги предложи долгодишните пратеници Александар Николовски и Влатко Ѓорчев за нови потпретседатели на партијата, дознава Фокус од високи партиски извори.

Мицкоски: Новиот ИК е со силно мотивирани индивидуи

еМагазин - 13.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски изјави дека новиот состав на Извршниот комитет на партијата избран на седницата на Централниот комитет го сочинуваат силно мотивирани лица кои ќе имаат позитивен придонес во делувањето на партијата.

Мицкоски го реформира ВМРО ДПМНЕ со нови лица во ИК, нови потпретседатели и генерален секретар

AKO - 12.01.2018

,,Станува збор за силно мотивирани индивидуи, луѓе кои поголем дел од својот живот поминале во партиските структури и искусни политичари, така што во периодот што следува, убеден сум дека ВМРО-ДПМНЕ ќе застане на здрави нозе и ќе може што поскоро да ...

Тони Михајловски, Влатко Ѓорчев, Коце Трајановски, избран нов Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Вечер - 12.01.2018

Актерот Тони Мијаловски, координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, екс градоначалникот на Скопје, Коце Трајановски, претседателката на Унија на жени, Даниела Рангелова и претседателот на УМС, Владимир Нелоски се помеѓу ...

Рангелова не ги видела предлозите, Маневски не коментира пред ЦК

Вечер - 12.01.2018

Започна заседавањето на Централниот комитет на ВМРО -ДПМНЕ, на кој се очекува избрани нови членови на Извршниот комитет. Пред почетокот на седницата членовите не сакаа да коментираат околу изборот на новото раководство.

(Во живо) Изјава на Христијан Мицкоски по Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Вечер - 12.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ на денешниот Централен комитет ги избра новите членови на Извршниот комитет, генералниот секретар и тројца потпретседатели на партијата. извор: ...