TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Неможеше во Скопје па направи свадба во Турција: Амди Бајрам со 600 гости ја омажи внуката Перјан

Скопје24 - 18.10.2020

Неколку пати била одложувана, а сега конечно се случила. Доскорешниот пратеник Амди Бајрам ја омажи својата внука Перјан, но поради здравствената ситуација веселбата се одржала во Турција. На истата присуствувале 600тини гости.

Амди Бајрам: Најважно е да има свадба, а не ги прекршивме законите на земјава

Expres - 18.10.2020

„Најважно е тоа што има свадба, а во исто време не ги прекршивме законите во земјава. Свадбата беше планирана долго но поради рестрикциите неколку пати беше одложувана. Мораме да ги почитуваме препораките на власта.

Aмди Бајрам направи свадба за внуката со 600 гости во Турција - свадбарите нема да одат во изолација

24 Вести - 18.10.2020

Доскорешниот пратеник и претседател на Сојузот на Ромите Амди Бајрам на сред пандемија на вирусот Ковид-19 сепак направи свадба за својата внука но не во Македонија туку во Турција. Тој ја искористи моменталната законска регулатива која не забранува ...

Габриел Бајрам ги избриша свадбените видеа од фејсбук, никој нема да ги контролира бројните гости што ќе дојдат од ...

Фактор - 18.10.2020

Неколку пати ја одложувал свадбата на внуката, и на крај сепак решил да ја направи, но не во Македонија, туку во Турција. Сепак, поранешниот пратеник и претседател на Сојузот на Ромите Амди Бајрам, смета дека не ги прекршил законите во земјава.

Како Амди Бајрам успеа да напрви свадба со 600 гости во време на корона

Хитпортал - 18.10.2020

Политичарот Амди Бајрам отсекогаш важел за контраверзна личност и со него се поврзуваат најразлични ситуации и случки. И во време на пандемија Бајрам успеа да ја „изненади“ јавноста и да се досети како да не го прекрши законот во Македонија а сепак ...

Амди Бајрам ги заобиколи ковид-мерките во државата: Направи свадба на внукот на брод на Босфорот со 600 гости

еМагазин - 18.10.2020

Претседателот на Сојуз на Роми, Амди Бајрам и поранешен пратеник, организирал свадба за внукот Перјан синоќа во Истанбул пишува „Фокус“ . На Бајрам му пропаднал обидот свадбата кај нас да ја организира на 11 октомври поради ковид-мерките.

Амди Бајрам ги надмудри Ковид-19 забраните: Ако во Скопје не може, свадба ќе се ,,тера” со 600 гости во Турција!

Фокус - 17.10.2020

Од неодамна пензионираниот пратеник и актуелен претседател на Сојуз на Роми, Амди Бајрам, сепак не се откажа од свадбата на внуката Пејран. Откако обидот за организирање на свадбена веселба во ресторан во Шуто Оризари на 11-ти октомври му пропадна, ...

(Видео) Амди Бајрам го претрка Ковид -19, па со 600 гости тераше свадба на внуката во Турција

Репортер - 17.10.2020

Поранешниот пратеник Амди Бајрам вечерва направи свадба за внуката Перихан во Истанбул. Свадбата се одржа на брод на Босфор, а биле поканети над 600 гости од кои 200 биле само од Македонија.

Амди Бајрам сепак и прави свадба на внуката. Место во Скопје заради забраните веселбата е на брод на Босфор

Либертас - 18.10.2020

Екс пратеникот Амди Бајрам сепак и ја исполни желбата на неговата внука од синот Габриел. Свадбата на Перјан иако беа испечатени и покани за 1000 гости веселбата заради забраната поради Ковид 19 ја откажа во Скопје ама гостите ги однел во Истанбул.

Амди Бајрам прави свадба за внуката во Истанбул со 200 гости од Македонија, поради ковид забраната за семејни собирања ...

Сакам да кажам - 17.10.2020

Поранешниот пратеник Амди Бајрам вечерва прави свадба за внуката Перихан во Истанбул. Свадбата се случува на брод на Босфор, со над 200 гости од Македонија. Во земјава, поради коронавирусот забрането е организирање свадби, па поради тоа Амди Бајрам ...

(Видео) Летаат евра! Амди Бајрам прави свадба на внуката Перихан на брод во Истанбул

ММС - 17.10.2020

Поранешниот пратеник Амди Бајрам минатата недела во Македонија не успеа да направи свадба на внуката Перихан, но затоа, пак, веселбата ја пресели во Истанбул, вечерва на брод на Босфор. Синот на Амди, Габриел, татко на неверстата на својот Фејсбук ...

Амди Бајрам вечерва се весели на Босфор, ја мажи внуката ВИДЕО

+инфо - 17.10.2020

Весело е вечерва во Истанбул. Експратеникот Амди Бајрам прави свадба за внуката Перихан во Истанбул. Свадбата се случува на брод на Босфор,а поканети се над 200 гости од ...

Наместо во Шутка свадба во Истанбул: Амди Бајрам прави голема прослава за внуката Перихан (ВИДЕО)

Локално - 17.10.2020

Претседателот на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам вечерва прави свадба за внуката Перихан во Истанбул. Свадбата се случува на брод на Босфор, со над 200 гости од Македонија. Видеа од свадбената веселба на својот Фејсбук профил објави синот на Бајрам, ...

Амди сепак направи свадба за внуката, само за 200 гости во Истанбул? (фото)

Вечер - 17.10.2020

Поради забраната во Македонија, Амди Бајрам направи свадба за својата внука во Истанбул со 200 гости од земјава, јави Алмакос . Засега нема ниту потврда, ниту демант на оваа вест објавена од Алмакос од Амди ...

Поради анти-ковид мерките, Амди Бајрам ја премести свадбата на внуката во Турција

Expres - 17.10.2020

Над 200 гости од Македонија, вечерва се на свадба на внуката на Амди Бајрам на Брод на Босфор, дознава порталот СакамдаКажам. Поради анти-ковид мерките кај нас со кои се забранети големи собири меѓу кои и свадби, поранешниот пратеник решил свадбата ...

Амди Бајрам прави свадба за внуката во Истанбул со 200 гости од Македонија

Курир - 17.10.2020

Поранешниот пратеник Амди Бајрам вечерва прави свадба за внуката Перихан во Истанбул. Свадбата се случува на брод на Босфор, со над 200 гости од Македонија. Во земјава, поради коронавирусот забрането е организирање свадби, па поради тоа Амди Бајрам ...

Амди Бајрам ја мажи внуката во Истанбул (ВИДЕО)

Слободен Печат - 17.10.2020

Поранешниот пратеник Амди Бајрам вечерва прави свадба за внуката Перихан во Истанбул. Свадбата се случува на брод на Босфор, со над 200 гости од Македонија. Во земјава, поради коронавирусот забрането е организирање свадби, па поради тоа Амди Бајрам ...

Амди Бајрам прави свадба за внуката во Истанбул со 200 гости од Македонија!

Магазин - 17.10.2020

Поранешниот пратеник Амди Бајрам вечерва прави свадба за внуката Перихан во Истанбул. Свадбата се случува на брод на Босфор, со над 200 гости од Македонија, објави СДК! Пред една недела откако во јавноста се појави поканата за свадбата закажана за ...

Амди Бајрам прави свадба за внуката на Босфор со над 200 гости од Македонија

Мак. Весник - 17.10.2020

Поранешниот пратеник Амди Бајрам вечерва прави свадба за внуката Перихан во Истанбул. Свадбата се случува на брод на Босфор, со над 200 гости од Македонија. Во земјава, поради коронавирусот забрането е организирање свадби, па поради тоа Амди Бајрам ...

(ВИДЕО) Амди Бајрам прави сведба за внуката во Истанбул, на забавата има 200 гости од Македонија

Скопје1 - 17.10.2020

Поранешниот пратеник Амди Бајрам вечерва прави свадба за внуката Перихан во Истанбул. Свадбата се случува на брод на Босфор, со над 200 гости од Македонија. Во земјава, поради коронавирусот забрането е организирање свадби, па поради тоа Амди Бајрам ...

За Амди нема страв од корона: Направи свадба со над 200 гости од Македонија во Истанбул

Поглед - 17.10.2020

Поранешниот пратеник Амди Бајрам вечерва прави свадба за внуката Перихан во Истанбул. Свадбата се случува на брод на Босфор, со над 200 гости од Македонија, пренесе порталот СДК. Во земјава, поради коронавирусот забрането е организирање свадби, па ...

(ВИДЕО) „Непокорниот“ Амди Бајрам - ако не може во Македонија, за свадба на внука не е далеку ни Турција

Фактор - 17.10.2020

Не во Македонија, туку во Турција. Ако е за свадба на внука, Турција не е далеку за да се направи свадба. Претседателот на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам вечерва прави свадба за внуката Перихан во Истанбул.

Амди Бајрам ја омажи внуката во Истанбул, свадбата во Шутка откажана заради Ковид

Независен - 18.10.2020

Претседателот на Сојузот на Ромите и поранешен пратеник, Амди Бајрам направи свадба за внуката Перихан во Истанбул. Свадбата се случила на брод на Босфор, со над 200 гости од Македонија. Видеа од свадбената веселба на својот Фејсбук профил објави ...

Aмди Бајрам направи свадба за внуката со 600 гости во Турција: Се забавуваме на брод на Босфор, атмосферата е прекрасна

PressingTV - 18.10.2020

Од неодамна пензионираниот пратеник и актуелен претседател на Сојуз на Роми, Амди Бајрам, сепак не се откажа од свадбата на внуката Пејран. Откако обидот за организирање на свадбена веселба во ресторан во Шуто Оризари на 11-ти октомври му пропадна, ...

Нема изолација за свадбарите на внуката на Амди Бајрам

Frontline - 18.10.2020

Поранешниот пратеник Амди Бајрам среде пандемија направи свадба за својата внука но не во Македонија, туку во Турција. Од прогласувањето на пандемијата на коронавирусот а со одлука на Владата забрането е организирање на прослави како што се свадби, ...