TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Цела 2019 година министер беше Спасовски, тогаш пасош добил Иса Хамис

Фокус - 08.04.2021

Во изјава за Ал Џезира Оливер Спасовски изјави дека една од фалсификуваните патни исправи е издадена на 29 јануари 2019 година, кога, како што алудираше тој, министер бил Наќе Чулев од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Никаде во светот наркобосовите не добиле помош каква што имале од МВР

Centar

Демант на изјавата на Спасовски: 2019та не е Чулев министер, туку Спасовски, главниот логистичар на мафијата

Курир

Заев контра Спасовски: Го брани ли премиерот несакајќи Мицкоски?

Expres

Заев: Одговорност за успешна акција не може да има

Алсат-М

Спасовски треба да се награди а не да одговара, вели Заев за фалсификуваните пасоши

MakPress

ВМРО ДПМНЕ: Во 2019 година не е Чулев министер, туку Спасовски

24Инфо

Република Канал5 Денешен Локално Опсервер +инфо МКД Либертас

Заев за акцијата “Двојник“: Успешна акција спроведена со меѓународни партнери

24 Вести - 08.04.2021

Главниот соработник на италијанската мафија добил македонски пасоши, обвини денеска на прес конференција Владо Мисајловски од ВМРО-ДПМНЕ. Тој покажа копија од пасош за која тврди дека Валид Иса Хмаис, кој важи за главниот перач на пари на ...

И лице од италијанската мафија добило легален македонски пасош со лажен идентитет?

Сител

Мисајловски: Со идентитет на Македонец од Корча, италијански нарко мафијаш добил македонски пасош

MakPress

Македонски пасош добил и еден од главните соработници на италијанската мафија, обвинува ВМРО-ДПМНЕ

Фокус

Мисајловски: Еден од главните соработници на италијанската мафија имал македонски пасош

360 степени

Нови препукувања околу злоупотребите со издавање на пасоши со украден идентитет

Канал5

Мисајловски: Македонски пасош добил и главниот перач на пари на италијанската наркомафија

МКД

Сител Канал5 Слободен Печат Алфа Либертас +инфо Денешен Фактор

Пренџов: Наркобосови, дилери и атентатори влегувале слободно по институциите и се сликале за македонски пасош

Курир - 08.04.2021

Во вечерашното издание на дебатната емисија „Само вистина“ гостуваше пратеникот од ГРОМ, дел од коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ, Љупчо Пренџов кој се осврна на моменталните случувања во врска со издавањето пасоши на мафијаши и убијци, како и на лошите ...

Пренџов: Наркобосови, дилери и атентатори влегувале слободно по институциите и се сликале за македонски пасош

Нетпрес

(ВИДЕО) Ковачки: Издавањето пасоши на мафијаши и криминалци е црна дамка врз државата

Lider

Ајмо пасоши, три за сто

Р.С.Европа

Заев за случајот „Мафија“: Најголемиот број фалсификати направени во времето на ВМРО-ДПМНЕ

Алсат-М

ВМРО-ДПМНЕ: Зошто досега за спорните пасоши не е побарано да бидат поништени

Канал5

ВМРО-ДПМНЕ: Зошто досега за спорните пасоши не е побарано да бидат поништени

Слободен Печат

Либертас Мак. Весник Фактор Денешен Република 24Инфо Нетпрес Курир

Не постои друга држава во светот во која поддршка пронашле толку многу нарко-босови како Македонија

24Инфо - 08.04.2021

Соопштение до јавност, реакција на прес конференцијата на Богданка Кузеска СДСМ упорно ги брани нарко-босовите на кои МВР на Оливер Спасовски им издавало нелегални пасоши. Денес , откако јавноста дозна дека и светски озлогласената италијанска нарко ...

ВМРО-ДПМНЕ: Не постои друга држава во светот во која поддршка пронашле толку многу нарко-босови

Канал5

ВМРО-ДПМНЕ: Не постои друга држава во светот во која поддршка пронашле толку многу нарко-босови како во Македонија

Сител

„Не постои друга држава во светот во која поддршка пронашле толку многу нарко-босови како Македонија предводена од Заев, Спасовски и СДСМ“

Курир

Дали и министерството за правда на Маричиќ е вмешано во аферата “Мафија“?!

Курир

Дали и министерството за правда е вмешано во аферата “Мафија“?!

Нетпрес

Нелоски до Каевски: Ја потценувате интелегенцијата на народот кога ги убедувате дека шалтер работниците се виновни за тоа што нарко босови и светски познати мафијаши извадиле пасоши

Република

Нетпрес Press24 Lider 24Инфо Нетпрес Курир Република Курир