TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мајли Сајрус продолжува со скандалите, а сега се огласи и сопругот на новата девојка – Паднаа навреди и тешки зборови

Убавина и Здравје - 14.08.2019

Разделбата на Мајли Сајрус и Лиам Хемсворт после само седум месеци брак веќе неколку дена е главна тема ширум светот, а по се изгледа пејачката воопшто не ја интересира целокупниот скандал.

Мајли и Лијам не планираат да се разведат во блиска иднина

+инфо - 14.08.2019

Се чини дека врската на Мајли Сајрус и Лијам Хемсворт не е завршена, пренесува „ Космополитан “. Иако разделени, не помина долго откако Сајрус беше уловена како се бакнува со девојка. Според извори на „Пипл“, постојат шанси парот да се смири.

По ставањето крај на брачниот живот со Мајли Сајрус – се огласи Лиам Хемсворт

Таратур - 14.08.2019

Холивудскиот актер Лиам Хемсворт се огласи прв пат во јавност после објавата за развод после седум месеци брачен живот од Мајли Сајрус, која веднаш потоа беше видена како се бакнува со друга девојка на јахта на езерото Комо.

Лиам Хемсворт со коментар по разводот со Мајли

Локално - 14.08.2019

Откако стана јасно дека Лиам Хемсворт и Мајли Сајрус се разведуваат, актерот прв коментираше за разделбата. Само осум месеци по нивната тајна венчавка, двајцата решија да го продолжат своето патување во различни насоки.

ФОТО: Светските ѕвезди покажаа со што располагаат - жешки тела од милион долари

Press24 - 13.08.2019

Адријана Лима, Мајли Сајрус, Џенифер Лопез, се само дел од ѕвездите кои овие летни денови одлучија да се фотографираат во костими за капење и објасниле зошто се сметаат за најзгодни жени на светот.

Лијам Хемсворт не жали што се разделиле со Мајли Сајрус

Репортер - 13.08.2019

Ѕвездата на филмовите The Hunger Games, Лијам Хемсврот, кој по 10 години се раздели со пејачката Мајли Сајрус, објави емотивна порака во која наведе дека не лут и дека ѝ посакува сè најдобро во животот.

Светските убавици покажале со што располагаат: Ова се жешките тела од милион долари

Точка - 13.08.2019

Адријана Лима, Џенифер Лопез, Мајли Сајрус и уште неколку убавици одбрале провокативни костими за капење за жешките летни денови и уште еднаш докажале зошто се сметаат за најзгодни жени на светот.

„Мажите тоа не можат да го поднесат“ – Лејди Гага и пред Бредли Купер имаше драматичен љубовен живот

Убавина и Здравје - 13.08.2019

Во изминативе неколку месеци цел свет бруи за наводната афера на Лејди Гага и актерот Бредли Купер кои секојдневно ги полнеа насловните страници на американските магазини и таблоиди. И додека јавноста шпекулира за можната љубовна романса меѓу ...

Лијам Хемсворт за Мајли: „Ѝ посакувам само здравје и среќа“

Убавина и Здравје - 13.08.2019

Деновиве, разделбата на Лиам Хемсворт и Мајли Сајрус е жешка тема. Откако папараците и новинарите со денови ја нарушуваа приватноста на 29-годишниот актер и ширеа лажни изјави во негово име, тој одлучи да објави кратка порака за разделбата со ...

„Лиам не сакал брачна терапија“ - Мајли Сајрус се теши во прегратката на новата девојка

Црнобело - 13.08.2019

Двете ставија крај на браковите, но Мајли за разделбата со Лиам на моменти делумно го обвинува и него. Мајли Сајрус (26) ги изненади фановите откако потврди дека става крај на 7-месечниот брак со Лиам Хемсворт, неколку часа откако беше фотографирана ...

„Немате поим како сега се чувствувам“: Познатиот актер проговори откако сопругата Мајли Сајрус го остави поради ...

Вистина.мк - 13.08.2019

Целиот свет не престанува да зборува за разводот на актерот Лиам Хемсворт и пејачката и актерка Мајли Сајрус, а сега убавиот Австралијанец конечно се огласии неговите зборови растажија многумина.

Мајли Сајрус по разводот ужива во бакнежите на пријателката на одмор во Италија (ФОТО)

Канал5 - 12.08.2019

И официјално се распадна бракот на пејачката Мајли Сајрус и актерот Лиам Хемсоворт . По помалку од една година во брак , Мајли се разведе од Лијам , но знаејќи ја нивната десетгодишна турбулентна врска , не се знае како сето тоа ќе заврши.

Лиам скршен по разделбата со Мајли: „Немате поим како се чувствувам“

Точка - 12.08.2019

Мајли Сајрус од своите тинејџерски денови беше во врска со Лиам Хемсворт, после што имаа бурно раскинување, па повторно се смирија и на крајот се венчаа. Нивниот брак траеше само половина година, а сето тоа го уништила Мајли, со нејзината слабост ...

Мајли Сајрус се огласи по скандалот: „Немојте да се борите против еволуцијата“

Убавина и Здравје - 12.08.2019

Контроверзната Мајли Сајрус и актерот Лијам Хемсворт му ставија точка на својот брак по само седум месеци, а во јавното соопштение во саботата сопружниците обелоденија дека причината е „фокусирањето на себеси и на своите кариери“.

Лијам скршен по разделбата со Мајли и јавното понижување: „Многу ми е тешко!“

Убавина и Здравје - 12.08.2019

Мајли Сајрус од своите тинејџерски денови беше во врска со Лиам Хемсворт , после што имаа бурно раскинување, па повторно се смирија и на крајот се ...

„Немате поим како сега се чувствувам“: Познатиот актер проговори откако сопругата Мајли Сајрус го остави поради девојка

Скопје24 - 13.08.2019

Целиот свет не престанува да зборува за разводот на актерот Лиам Хемсворт и пејачката и актерка Мајли Сајрус, а сега убавиот Австралијанец конечно се огласии неговите зборови растажија многумина.