TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шпанија бележи дневен рекорд на новозаразени со ковид-19: Регистрирани 38.869 случаи

Слободен Печат - 13.01.2021

Во последните 24 часа во Шпанија се потврдени 38.869 новозаразени лица, што е најголем дневен број на нови случаи на коронавирус од почетокот на пандемијата . Во извештајот на шпанското Министерство за здравство се наведува дека од почетокот на ...

СЗО: Речиси пет милиони новозаразени од Ковид-19 во светот минатата недела

Курир

Загрижувачки бројки: ПОВЕЌЕ ОД 92 МИЛИОНИ ЗАРАЗЕНИ

Локално

СЗО: Речиси пет милиони новозаразени од Ковид-19 во светот минатата недела

24Инфо

СЗО: За една недела 5 милиони новозаразени од ковид-19 во светот

+инфо

СЗО: Речиси пет милиони новозаразени од Ковид-19 во светот минатата недела

Либертас

СЗО: Речиси пет милиони новозаразени од Ковид-19 во светот минатата недела

А1 On

Опсервер Слободен Печат MakPress ТВ21 Вечер Прес Денешен

Смртноста во Велика Британија најголема од Втората светска војна

А1 On - 13.01.2021

Велика Британија забележа најголем пораст на прекумерни смртни случаи во земјата од 1940 година за време на Втората светска војна. Минатата година во Велика Британија имало околу 697.000 смртни случаи, речиси 91.000 повеќе од предвиденото врз основа ...

ЗАГРИЖУВАЧКИ ПОДАТОЦИ: Велика Британија забележала најголем број на смртни случаи во земјата после Втората светска војна

Вечер

Смртноста во Велика Британија најголема од Втората светска војна

Опсервер

Смртноста во Велика Британија најголема од Втората светска војна

Курир

Смртноста во Велика Британија најголема од Втората светска војна

+инфо

Смртноста во Велика Британија најголема од Втората светска војна

24Инфо

Смртноста во Велика Британија најголема од Втората светска војна

Сител

Либертас Нетпрес Frontline Денешен Фактор MakPress Женски магазин МКД

Убава вест: Оздравени 331 лице кои боледувале од Ковид-19

еМагазин - 13.01.2021

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 331 оздравени пациенти кои боледувале од Ковид-19 и тоа од: Скопје-126, Куманово-23, Дебар-8, Штип-1, Прилеп-21, Тетово-14, Струга-18, Велес-9, Битола-15, Охрид-21, Кавадарци-16, Гостивар-3, ...

Убава вест: Оздравени 372 лица кои боледувале од Ковид-19

еМагазин