TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Иран најави „разорен одговор“ на израелските закани

А1 On - 12.07.2019

Иранскиот министер за одбрана Амир Хатами денеска изјави дека Техеран ќе испорача „разорен одговор“ на секое израелско кршење на неговиот суверенитет. – Секој непријател (вклучително и Израел) кој ќе се обиде да го загрози суверенитетот на Исламска ...

ИРАН ОДГОВОРИ НА ЗАКАНИТЕ НА НЕТАНЈАХУ: Следува „разорен одговор“

Слободен Печат - 12.07.2019

Изјавата на Хатами уследи откако израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху во вторникот се закани дека ќе го нападне Иран со авиони Ф-35. Министер за одбрана Амир Хатами денеска изјави дека Техеран ќе испорача „разорен одговор” на секое израелско ...

Иран најави „разорен одговор“ на израелските закани

1tv - 12.07.2019

Иранскиот министер за одбрана Амир Хатами денеска изјави дека Техеран ќе испорача „разорен одговор“ на секое израелско кршење на неговиот суверенитет. – Секој непријател (вклучително и Израел) кој ќе се обиде да го загрози суверенитетот на Исламска ...

Иран најави „разорен одговор“ на израелските закани

Вечер - 12.07.2019

Иранскиот министер за одбрана Амир Хатами денеска изјави дека Техеран ќе испорача „разорен одговор“ на секое израелско кршење на неговиот суверенитет. – Секој непријател (вклучително и Израел) кој ќе се обиде да го загрози суверенитетот на Исламска ...

Иран најави „разорен одговор“ на израелските закани

+инфо - 12.07.2019

Иранскиот министер за одбрана Амир Хатами денеска изјави дека Техеран ќе испорача „разорен одговор“ на секое израелско кршење на неговиот суверенитет. – Секој непријател (вклучително и Израел) кој ќе се обиде да го загрози суверенитетот на Исламска ...

Иран најави „разорен одговор” на израелските закани

24Инфо - 12.07.2019

Иранскиот министер за одбрана Амир Хатами денеска изјави дека Техеран ќе испорача „разорен одговор” на секое израелско кршење на неговиот суверенитет. – Секој непријател (вклучително и Израел) кој ќе се обиде да го загрози суверенитетот на Исламска ...

Иран најави „разорен одговор“ на израелските закани

Опсервер - 13.07.2019

Иранскиот министер за одбрана Амир Хатами денеска изјави дека Техеран ќе испорача „разорен одговор“ на секое израелско кршење на неговиот суверенитет. – Секој непријател (вклучително и Израел) кој ќе се обиде да го загрози суверенитетот на Исламска ...