TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пјонгјанг затворен пет дена поради неодредено респираторно заболување

Нова ТВ - 25.01.2023

Властите во главниот град на Северна Кореја Пјонгјанг наредија петдневен карантин поради зголемување на случаите на неодредено респираторно заболување, објави јужнокорејскиот медиум NK News, цитирајќи владино соопштение.

Северна Кореја го затвори главниот град поради „неодредена респираторна болест“

Бриф

Главниот град на Северна Кореја во локдаун поради „недефинирана респираторна болест“

Кајгана

Пјонгјанг е затворен пет дена поради неодредено респираторно заболување

А1 On

Главниот град на Северна Кореја ставен во карантин

Кумановски м.

Пјонгјанг затворен пет дена поради неодредено респираторно заболување

360 степени

Пјонгјанг затворен поради неодредено респираторно заболување

Макфакс

MTM Денар Алсат-М Локално Точка Канал5 Zoom Нетпрес

Исто како во 2009, завршуваме против Јужна Кореја за пласман на СП!

Sport 1 - 25.01.2023

Македонската ракометна репрезентација денеска ќе го комплетира настапот на Светското првенство во Полска и во Шведска, со дуелот против Јужна Кореја (18ч.) за конечен пласман. Ова ни ги враќа спомените назад до 2009 година, кога исто така го ...

Македонија има одлична шанса победнички да го заврши настапот на СП

Спортманија

Македонија со Јужна Кореја за 27. место на мундијалот во Полска и Ѓведска

Фактор

Македонија денеска против Јужна Кореја, последен меч на Светското првенство, кое веројатно ќе сакаме што побрзо да го заборавиме

Sport M

Јужна Кореја е ривалот на Македонија во борбата за 27 место на СП

24 Ракомет

Македонските ракометари против Јужна Кореја во последниот свој настап на СП 2023

Опсервер

Македонските ракометари против Јужна Кореја во последниот настап на СП 2023

Република

Курир OhridNews Денешен Бриф

Северна Кореја: Локдаун во Пјонгјанг поради „респираторна болест“

Deutsche Welle - 25.01.2023

Севернокорејските власти вовеле петдневен локдаун во главниот град Пјонгјанг поради „респираторна болест“. Северна Кореја лани официјално прогласи „победа над коронавирусот“. Како што јавува јужнокорејската информативна веб-страница НК њус денеска, ...

ПЈОНГЈАНГ СЕ ЗАКЛУЧУВА ПОРАДИ НЕПОЗНАТА РЕСПИРАТОРНА БОЛЕСТ: Властите не кажуваат дали е корона! Им нареди на сите да мерат температура

Фактор

Властите во Пјонгјанг наредија петдневно заклучување поради „респираторна болест“

Бизнис Вести

Петдневен локдаун во Пјонгјанг поради „респираторна болест“

Сител

Во овој град е наредено 5- дневно заклучување и мерење температура неколку пати на ден поради „респираторна болест“

Курир

Властите во Пјонгјанг наредија петдневно заклучување поради „респираторна болест”

24Инфо

Во овој град е наредено 5 дневно заклучување и мерење температура неколку пати на ден поради „респираторна болест“

Република

Фокус Опсервер 24 Вести Н.Македонија Нетпрес Независен Либертас Вечер Прес