TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Груевски: Ова не се обични локални избори, се носи одлука за тоа каква иднина ќе има нашата држава

А1 On - 12.10.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вечерва од митингот во скопски Аеродром побара поддршка од граѓаните за кандидатите за градоначалници на Град Скопје и на општина Аеродром Коце Трајановски и Ивица Коневски и за советничките листи од ...

Груевски: Со Трајановски и Коневски направивме многу за Аеродром

ТВ21 - 12.10.2017

На митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Аеродром пред граѓаните се обрати и претседателот на партијата, Никола Груевски. Тој кажа дека треба да се потсетиме каде бевме, каде сме сега, за да знаеме каде одиме.

Коневски: Нашите дела се бесмртни

Фокус - 12.10.2017

Оваа борба не направи само посилни, затоа што делата што ги оставаме се бесмртни, делата се резултат на несебично вложување и макотрпна работа, порача вечерва кандидатот за градоначалник на Аеродром од ВМРО-ДПМНЕ, Ивица Коневски.

Трајановски: Со Коневски направивме многу за напредок на Аеродром и Скопје, со вашата поддршка така ќе продолжиме и ...

Курир - 12.10.2017

-ВМРО ДПМНЕ и коалицијата за Подобра Македонија е партија и коалиција која она што го ветува и го исполнува. На локални избори граѓаните гласаат за човек , за личност, за личност во која имаат доверба, за личност за која знаат дека ќе работи за ...

(ВИДЕО) Трајановски: Ново сообраќајно поврзување за Аеродром преку изградба на нов мост на реката Вардар

А1 On - 12.10.2017

Нови и модерни сообраќајни решенија во насока на подобрување на сообраќајот во Скопје е еден од главните приоритети на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ за наредните 4 години.

Саше во офанзива: Го начека Коневски паркиран на тротоар (ВИДЕО)

Поглед - 12.10.2017

Сопственикот на Мактел и новинар Саше Ивановски денеска го сретна кандидатот за градоначалник од ВМРО ДПМНЕ на Аеродром Ивица Коневски кој го праша зошто се паркира на тротоар и зошто оди на работа дури во 10 часот, а не во 8 како што одат сите ...

Коневски: Саше Политико, новинарски натрапник ставен во служба на Заев и Марин

Република - 12.10.2017

– СДСМ упорно продолжува со својата црна кампања во пресрет на локалните избори. Бегањето од дебати и испраќање новинарски натрапници, како Саше Политико, кои снимајќи со мобилни телефони ја нарушуваат приватноста на граѓаните, е јасен показател за ...

ВИДЕО: Саше Политико го начека Ивица Коневски паркиран на тротоар, го праша дали е точно дека има 2,5 милиони евра

Либертас - 12.10.2017

Саше Ивановски – Политико продолжи со пресретнување на политичари на улица и поставување незгодни прашања. Денеска во 10 часот го начекал градоначалникот на општина Аеродром и кандидат за нов мандат Ивица Коневски, паркиран на тротоар, како оди на ...

Коневски: Аеродром и Гази Баба ќе се поврзат со нов мост

Курир - 12.10.2017

Тие го промовираа заедничкиот проект за изградба на мост преку реката Вардар од Спортскиот центар „Јане Сандански“ кон општина Гази Баба, со што ќе се поврзат двете општини и во голема мера ќе се олесни движењето на граѓаните.

Груевски: На изборите се одлучува каква иднина ќе има нашата држава

+инфо - 12.10.2017

Во претходната декада, рече, наследивме 560 илјади вработени луѓе, а оставивме 733 илјади вработени. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вечерва од митингот во скопски Аеродром побара поддршка од граѓаните за кандидатите за градоначалници на ...

Трајановски: Со Коневски направивме многу за напредок на Аеродром и Скопје, така ќе продолжиме и по изборите

Нетпрес - 12.10.2017

На првиот митинг денеска на ВМРО-ДПМНЕ во Аеродром пред граѓаните се обрати и кандидатот за градоначалник на Скопје од ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски. Тој кажа дека се собрани на овој собир за да се изрази задоволство дека граѓаните се подготвени на ...

(ВИДЕО) Трајановски: Ново сообраќајно поврзување за Аеродром преку изградба на нов мост на реката Вардар

Поглед - 12.10.2017

Нови и модерни сообраќајни решенија во насока на подобрување на сообраќајот во Скопје е еден од главните приоритети на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ за наредните 4 години.

Коневски: Саше Политико, новинарскиот натрапник во службна на Заев и Марин (ВИДЕО)

Нетпрес - 12.10.2017

Очигледно дека владејачкиот СДСМ не се откажува од практиката за водење црна кампања наместо да презентира резултати, ангажирајќи во одредени таканаречени медиуми и на социјалните мрежи самопрогласени новинари во улога на корисни идиоти коишто ќе ја ...

Коневски:Аеродром и Гази Баба ќе се поврзат со нов мост!

Република - 12.10.2017

Предизборните активности за локалните избори влегуваат во своето финале. Актуелниот и кандидатот за уште еден градоначалнички мандат за Аеродром, од редовите на ВМРО ДПМНЕ, Ивица Коневски денеска промовираше нов проект за граѓаните од оваа општина.

Груевски: На изборите се одлучува каква иднина ќе има нашата држава...

Н.Македонија - 12.10.2017

Груевски: На изборите се одлучува каква иднина ќе има нашата држава Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вечерва од митингот во скопски Аеродром побара поддршка од граѓаните за кандидатите за градоначалници на Град Скопје и на општина ...

Трајановски: Коневски ја направи Аеродром општина за пример

Република - 12.10.2017

На првиот митинг денеска на ВМРО-ДПМНЕ во Аеродром пред граѓаните се обрати и кандидатот за градоначалник на Скопје од ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски. Тој кажа дека се собрани на овој собир за да се изрази задоволство дека граѓаните се подготвени на ...

Нов мост на Вардар кај Аеродром, жителите на Маџари бараат надвозник кај пругата

Вечер - 12.10.2017

Еден од капиталните проекти за подобрување на сообраќајот во Скопје е изградбата на нов мост на реката Вардар и поврзување на Аеродром со централното градско подрачје Деталите за овој капитален проект ги соопштија кандидатите за градоначалници на ...

ВИДЕО: Коневски се соочи со Саше Политико- новинарскиот натрапник во служба на Заев и Марин

Курир - 12.10.2017

-Бегањето од дебати и испраќање новинарски натрапници, како Саше Политико, кои снимајќи со мобилни телефони ја нарушуваат приватноста на граѓаните, е јасен показател за нивото на култура кое го поседува сегашната власт во државата, на чело со ...

Коневски: Аеродром и Гази Баба ќе се поврзат со нов мост

Телевизија Нова - 12.10.2017

Кандидатите за градоначалници на Град Скопје и општина Аеродром од ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски и Ивица Коневски денес најавија нов проект. Тие го промовираа заедничкиот проект за изградба на мост преку реката Вардар од Спортскиот центар „Јане ...

Груевски: На изборите се одлучува каква иднина ќе има нашата држава

Вечер - 12.10.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вечерва од митингот во скопски Аеродром побара поддршка од граѓаните за кандидатите за градоначалници на Град Скопје и на општина Аеродром Коце Трајановски и Ивица Коневски и за советничките листи од ...

Трајановски планира изградба на нов сообраќаен мост на реката Вардар

Newsroom - 12.10.2017

Коце Трајановски, кандидатот за градоначалник на Скопје од редот на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“, денеска, како дел од неговата програма, вети изградбата на нов мост на реката Вардар и поврзување на Аеродром со централното ...

Саше Политико го билдa рејтингот на Заев и Марин во Аеродром

Скопје инфо - 12.10.2017

СДСМ упорно продолжува со својата црна кампања во пресрет на локалните избори, за ова денес обвини Ивица Коневски, кандидат за градоначалник од општина Аеродром. Неговата реакција ја пренесуваме во целост: Почитувани, СДСМ упорно продолжува со ...

Коневски: Аеродром и Гази Баба ќе се поврзат со нов мост

А1 On - 12.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Аеродром од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ Ивица Коневски денеска најави заеднички проект со кандидатот за градоначалник на Скопје Коце Трајановски за изградба на мост преку Вардар – од Спортскиот ...

ЛИ2017/ Груевски: На изборите се одлучува каква иднина ќе има нашата држава

Либертас - 12.10.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вечерва од митингот во скопски Аеродром побара поддршка од граѓаните за кандидатите за градоначалници на Град Скопје и на општина Аеродром Коце Трајановски и Ивица Коневски и за советничките листи од ...

Коневски: Аеродром и Гази Баба ќе се поврзат со нов мост

+инфо - 12.10.2017

Како една од најбрзорастечките општини, Аеродром има само два влеза и излеза кон центарот на Скопје, рече кандидатот за градоначалник на Аеродром. Кандидатот за градоначалник на Аеродром од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ Ивица ...

Груевски: Ова не се обични локални избори, се носи одлука за тоа каква иднина ќе има нашата држава

Локално - 12.10.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вечерва од митингот во скопски Аеродром побара поддршка од граѓаните за кандидатите за градоначалници на Град Скопје и на општина Аеродром Коце Трајановски и Ивица Коневски и за советничките листи од ...

Коневски: Аеродром и Гази Баба ќе се поврзат со нов мост

Сител - 12.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Аеродром од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ Ивица Коневски денеска најави заеднички проект со кандидатот за градоначалник на Скопје Коце Трајановски за изградба на мост преку Вардар - од Спортскиот ...

Груевски: На изборите се одлучува каква иднина ќе има нашата држава

Алфа - 12.10.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вечерва од митингот во скопски Аеродром побара поддршка од граѓаните за кандидатите за градоначалници на Град Скопје и на општина Аеродром Коце Трајановски и Ивица Коневски.

Коневски: Аеродром и Гази Баба ќе се поврзат со нов мост ...

Н.Македонија - 12.10.2017

Коневски: Аеродром и Гази Баба ќе се поврзат со нов мост Кандидатот за градоначалник на Аеродром од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ Ивица Коневски денеска најави заеднички проект со кандидатот за градоначалник на Скопје Коце ...

Коневски: Аеродром и Гази Баба ќе се поврзат со нов мост

Локално - 12.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Аеродром од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ Ивица Коневски денеска најави заеднички проект со кандидатот за градоначалник на Скопје Коце Трајановски за изградба на мост преку Вардар – од Спортскиот ...

Коневски најави поврзување на Аеродром и Гази Баба со нов мост

Макфакс - 12.10.2017

Кандидатот за градоначалник на општина Аеродром од ВМРО-ДПМНЕ, Ивица Коневски, денеска заедно со Коце Трајановски ветија изградба на нов мост во општината. „Од многубројните проекти што ги предвидовме во предизборната програма за општина Аеродром, ...

Аеродром и Гази Баба ќе се поврзат со нов мост

Скопје инфо - 12.10.2017

Новиот мост што ќе се изгради помеѓу општините Аеродром и Гази Баба сериозно ќе го олесни движењето и протокот на луѓето од овие две општини. Од бројните проекти превидени во предизборната програма за Општина Аеродром, денеска кандидатите за ...

Коневски најави поврзување на Аеродром и Гази Баба со нов мост

Точка - 12.10.2017

Кандидатот за градоначалник на општина Аеродром од ВМРО-ДПМНЕ, Ивица Коневски, денеска заедно со Коце Трајановски ветија изградба на нов мост во општината. „Од многубројните проекти што ги предвидовме во предизборната програма за општина Аеродром, ...

Коневски: Аеродром и Гази Баба ќе се поврзат со нов мост

Пулс24 - 12.10.2017

Кандидатите за градоначалници на Град Скопје и општина Аеродром од ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски и Ивица Коневски денес најавија нов проект. Тие го промовираа заедничкиот проект за изградба на мост преку реката Вардар од Спортскиот центар „Јане ...

ЛИ2017/ Коневски: Аеродром и Гази Баба ќе се поврзат со нов мост

Либертас - 12.10.2017

Кандидатот за градоначалник на Аеродром од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ Ивица Коневски денеска најави заеднички проект со кандидатот за градоначалник на Скопје Коце Трајановски за изградба на мост преку Вардар – од Спортскиот ...

Коневски најави поврзување на Аеродром и Гази Баба со нов мост

Sky - 12.10.2017

Кандидатот за градоначалник на општина Аеродром од ВМРО-ДПМНЕ, Ивица Коневски, денеска заедно со Коце Трајановски вети изградба на нов мост во општината. „Од многубројните проекти што ги предвидовме во предизборната програма за општина Аеродром, ...