TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМФЛ: Тетекс со пенал до победа против Кадино

Sport M - 18.10.2020

Екипата на Тетекс забележа важна победа во Втората лига – Запад и како домаќин беше подобар од Кадино (1-0), во дуел во рамки на осмото коло. Лазар Пеев на средина од вториот дел го реализиаше ударот од елата точка, кој на „штофарите“ им го донесе ...

ВМФЛ – ЗАПАД: Лазар Пеев им донесе победа на “штофарите“

SportMedia - 18.10.2020

Во последниот меч од 8.коло во ВМФЛ – ЗАПАД,екипата на Лабуништа Тетово, односно Тетекс, како домаќин во Боговиње, успеа со 1:0 да ја победи екипата на Кадино. Победничкиот гол беше дело на Лазар Пеев и тоа пенал во 64.минута.

Тетекс со пенал до победа против Кадино

Sport 1 - 18.10.2020

Второлигашот Тетекс ја запиша втората сезонска победа во западната група, откако денеска со гол од пенал стигна до минималец против Кадино во последниот меч од осмото коло во Втората лига.

ВТОРА ЛИГА – ЗАПАД: Тетекс триумфално против Кадино за одлепување од дното на табелата

Екипа - 18.10.2020

Екипата на Тетекс запиша повеќе од значајна победа во Втората лига – Запад славејќи во 8. коло на домашен терен против Кадино со 1-0. „Штофарите“ до триумфот дојдоа со голот на Лазар Пеев од пенал во 64.

Лазар Пеев човек на одлука, Тетекс до минималец со Кадино

Gol.mk - 18.10.2020

Екипата на Тетекс забележа важна победа во Втората лига - Запад и како домаќин беше подобар од Кадино (1-0), во дуел во рамки на осмото коло. „Штофарите“ дојдоа до посакуваниот триумф во второто полувреме и се одлепија од дното на шампионатот.

Македонска Втора лига: Време е за реми на единствените две екипи што не одиграле нерешено

Спортманија - 18.10.2020

ФК Лабуништа 2011 Тетово е домаќин на Кадино во последниот меч од осмото коло, а само тие две екипи досега не играле нерешено во Втората лига Запад Интересен меч за многу важни бодови во битката за опстанок денеска од 14.30 часот во Боговиње ќе ...

Втора МФЛ: Драматичен триумф на Велешта, минималец за Кораб и Гостивар

OhridNews - 17.10.2020

Составот на Велешта е вистински хит во втолигашкиот шампионат. Избраниците на Пепи Џигероски се пробија до втората позиција на табелата со драматичниот триумф над кичевски Велазерими со 2-1.