TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се тестираат пациенти  од Домот за стари лица во Битола

Телма - 08.04.2020

Повеќе корисници во Домот за стари лица „Сју Рајдер“ во Битола се тестираaт на КОВИД-19, откако еден 86 годишен пациент е позитивен на вирусот. Заразениот пациент е хосптализиран во Инфективното одделение во болницата на 4 април, поради зголемена ...

Нови 541 смртни случаи во француските болници, каде 7.148 лица се на интензивна нега

А1 On - 08.04.2020

Во француските болници се регистрирана нови 541 смртни случаи од Ковид-19, со што бројот на починатите од почетокот на епидемијата достигна 10.869 мртви, јави дописникот на МИА. Генералниот директор за здравство Жером Саломон, давајќи го најновиот ...

Петгодишно дете од Битола позитивно на коронавирус

Н.Македонија - 08.04.2020

Во Битола има вкупно 8 граѓани позитивни на коронавирусот. Од нив 7 лица се со послаба клиничка слика, а само едно лице се наоѓа со посеризона клиничка состојба. Дали оваа бројка ќе остане иста останува да се знае по добивањето на резултатите од ...

Коронарирусот е присутен во најмалку 331 дом за стари лица во Германија

Канал5 - 08.04.2020

Во Германија коронавирусот е присутен во најмалку 331 дом за стари лици иустанови за нега на лица. Бројот на погодени домови за стари лица расте секојдневно, пренесе државната телевизија „АРД“.

Коронавирусот влезе во над 330 старски домови во Германија

Макфакс - 08.04.2020

Во Германија коронавирусот влезе во најмалку 331 старски дом и установи за нега на лица. Бројот на погодени старски домови расте дневно, пренесе државната телевизија АРД. Најмалку 226 лица во старските домови починале од Ковид-19, од нив 118 само во ...

Најмалку 331 дом за стари лица во Германија погодени со коронавирус

Опсервер - 08.04.2020

Берлин, 8 април 2020 () – Во Германија, најмалку 331 установа за стари лица се погодени со вирусот Ковид-19, јави државната телевизија АРД. Најмалку 226 лица починаа во старечките домови, од кои 118 само во покраината Северна Рајна Вествалија.

Коронавирусот жестоко удри врз старските домови во Германија

Фактор - 08.04.2020

Стотици домови за стари лица во Германија се на жесток удар на коронавирусот. Државната телевизија АРД пренесува дека заразени со Ковид-19 има дури во 331 институции за стари лица, како и во установи за нега на лица.

Во Франција 850 починале во старечки домови, над 10.000 мртви од КОВИД-19

Сакам да кажам - 07.04.2020

Бројот на жртви на КОВИД-19 во Франција нагло порасна на повеќе од 10.000 откако се дозна дека во старечките домови починале над 800 луѓе. Од 1 март, во Франција има 10.238 починати од КОВИД-19, при што во последните 24 часа се регистрирани 607 ...

Франција го мина прагот од 10. 000 мртви од Ковид-19

А1 On - 07.04.2020

Франција го премина прагот од 10. 000 мртви од Ковид-19, со нови 607 смртни случаи во болниците и 820 во старските домови, во последните 24 часа, јави дописникот на МИА. Генералниот директор за здравство Жером Саломон, откако потсети дека Европа е ...

Бројот на починати во Франција надмина 10 000

Канал5 - 07.04.2020

Во Франција, повеќе од 10,000 луѓе досега починале од коронавирус. Франција стана четврта земја денес со повеќе од 10.000 жртви, по Италија, САД и Шпанија. Француските медиуми објавија дека 10.328 лица починале во земјата.

Речиси 1.500 луѓе за 24 часа починаа во Франција

Press24 - 07.04.2020

Во Франција од коронавирусот досега починаа повеќе од 10.000 луѓе. Француските медиуми јавуваат дека во последните 24 часа само во болниците во Франција починале 697 луѓе, додека во домовите за стари лица таа бројка е 820.

Пензионер во дом за стари лица во Битола има корона вирус

Скопје инфо - 07.04.2020

Коронавирус е потврден кај еден 86-годишен пензионер од Домот за стари лица „Сју Рајдер“ во Битола. Тој е во изолација со неговите двајца цимери и шест лица од медицинскиот персонал. Во домот бил примен во март, а неговата внука неколку дена ...

Франција надмина 10.000 мртви од Ковид-19

Frontline - 07.04.2020

Од почетокот на март, во Франција се регистрирано 10.328 смртни случаи, од кои 7.091 во болниците и 3.237 во старските домови. Меѓу починатите 82 отсто се на возраст од над 70 години. Франција го премина прагот од 10.

Франција го мина прагот од 10. 000 мртви од Ковид-19

Опсервер - 07.04.2020

Париз, 7 април 2020 () – Франција го премина прагот од 10. 000 мртви од Ковид-19, со нови 607 смртни случаи во болниците и 820 во старските домови, во последните 24 часа, јави дописникот на .

Франција го мина прагот од 10. 000 мртви од Ковид-19

Либертас - 07.04.2020

Франција го премина прагот од 10. 000 мртви од Ковид-19, со нови 607 смртни случаи во болниците и 820 во старските домови, во последните 24 часа, јави дописникот на МИА. Генералниот директор за здравство Жером Саломон, откако потсети дека Европа е ...

Досега над 10.000 починати во Франција од ковид-19

+инфо - 07.04.2020

Франција го премина прагот од 10.000 мртви од ковид-19, со нови 607 смртни случаи во болниците и 820 во старските домови, во последните 24 часа, јави дописникот на МИА. Генералниот директор за здравство Жером Саломон, откако потсети дека Европа е ...

Франција го мина прагот од 10. 000 мртви од Ковид-19

24Инфо - 07.04.2020

– Франција го премина прагот од 10. 000 мртви од Ковид-19, со нови 607 смртни случаи во болниците и 820 во старските домови, во последните 24 часа, јави дописникот на МИА. Генералниот директор за здравство Жером Саломон, откако потсети дека Европа е ...

Во Франција повеќе од 10.000 починати од Ковид-19

24 Вести - 07.04.2020

Франција го премина прагот од 10. 000 мртви од Ковид-19, со нови 607 смртни случаи во болниците и 820 во старските домови, во последните 24 часа, јави дописникот на МИА. Генералниот директор за здравство Жером Саломон, откако потсети дека Европа е ...

Франција го мина прагот од 10.000 мртви од Ковид-19

Слободен Печат - 07.04.2020

Од болница излекувани излегле од почетокот на кризата 19.337 лица. Франција го премина прагот од 10. 000 мртви од Ковид-19, со нови 607 смртни случаи во болниците и 820 во старските домови, во последните 24 часа, јави дописникот на МИА.

Франција го мина прагот од 10. 000 мртви од Ковид-19

Сител - 07.04.2020

Франција го премина прагот од 10. 000 мртви од Ковид-19, со нови 607 смртни случаи во болниците и 820 во старските домови, во последните 24 часа, јави дописникот на МИА. Генералниот директор за здравство Жером Саломон, откако потсети дека Европа е ...

Франција го мина прагот од 10. 000 мртви од Ковид-19

4NEWS - 07.04.2020

Франција го премина прагот од 10. 000 мртви од Ковид-19, со нови 607 смртни случаи во болниците и 820 во старските домови, во последните 24 часа, јави дописникот на МИА. Генералниот директор за здравство Жером Саломон, откако потсети дека Европа е ...

Франција го мина прагот од 10. 000 мртви од Ковид-19

MakPress - 08.04.2020

Франција го премина прагот од 10. 000 мртви од Ковид-19, со нови 607 смртни случаи во болниците и 820 во старските домови, во последните 24 часа, јави дописникот на МИА. Генералниот директор за здравство Жером Саломон, откако потсети дека Европа е ...

Уште еден црн ден за Франција во последните 24 часа починале 1417 лица

Канал5 - 08.04.2020

Уште еден црн ден за Франција за едно деноноќие починаа 1417лица . Од почетокот на март, во Франција се регистрирани над 9.000 смртни случаи, од кои еден дел во болниците и над 3.000 во старските домови.

Коронавирусот влезе во над 330 старски домови во Германија

MTM - 08.04.2020

Во Германија коронавирусот влезе во најмалку 331 старски дом и установи за нега на лица. Бројот на погодени старски домови расте дневно, пренесе државната телевизија АРД. Најмалку 226 лица во старските домови починале од Ковид-19, од нив 118 само во ...

Коронавирусот влезе во над 330 старски домови во Германија

24Инфо - 08.04.2020

Во Германија коронавирусот влезе во најмалку 331 старски дом и установи за нега на лица. Бројот на погодени старски домови расте дневно, пренесе државната телевизија АРД. Најмалку 226 лица во старските домови починале од Ковид-19, од нив 118 само во ...

Коронавирусот влезе во над 330 старски домови во Германија

Centar - 08.04.2020

Во Германија коронавирусот влезе во најмалку 331 старски дом и установи за нега на лица. Бројот на погодени старски домови расте дневно, пренесе државната телевизија АРД. Најмалку 226 лица во старските домови починале од Ковид-19, од нив 118 само во ...

Најмалку 331 дом за стари лица во Германија погодени со коронавирус

Либертас - 08.04.2020

– Во Германија, најмалку 331 установа за стари лица се погодени со вирусот Ковид-19, јави државната телевизија АРД. Најмалку 226 лица починаа во старечките домови, од кои 118 само во покраината Северна Рајна Вествалија.

Најмалку 331 дом за стари лица во Германија погодени со коронавирус

Вечер - 08.04.2020

Во Германија, најмалку 331 установа за стари лица се погодени со вирусот Ковид-19, јави државната телевизија АРД. Најмалку 226 лица починаа во старечките домови, од кои 118 само во покраината Северна Рајна Вествалија.

Најмалку 331 дом за стари лица во Германија погодени со коронавирус

А1 On - 08.04.2020

Во Германија, најмалку 331 установа за стари лица се погодени со вирусот Ковид-19, јави државната телевизија АРД. Најмалку 226 лица починаа во старечките домови, од кои 118 само во покраината Северна Рајна Вествалија.

Најмалку 331 дом за стари лица во Германија погодени со коронавирус

MakPress - 08.04.2020

Во Германија, најмалку 331 установа за стари лица се погодени со вирусот Ковид-19, јави државната телевизија АРД. Најмалку 226 лица починаа во старечките домови, од кои 118 само во покраината Северна Рајна Вествалија.

Нови 541 смртни случаи во француските болници, 7.148 лица се на интензивна нега

Слободен Печат - 08.04.2020

Во моментов во Франција има 30.375 лица на болничко лекување поради Ковид-19, од кои 7.148 тешки случаи на интензивна нега. Во француските болници се регистрирана нови 541 смртни случаи од Ковид-19, со што бројот на починатите од почетокот на ...

Нови 541 смртни случаи во француските болници, каде 7.148 лица се на интензивна нега

24Инфо - 08.04.2020

– Во француските болници се регистрирана нови 541 смртни случаи од Ковид-19, со што бројот на починатите од почетокот на епидемијата достигна 10.869 мртви, јави дописникот на МИА. Генералниот директор за здравство Жером Саломон, давајќи го најновиот ...

Нови 541 смртни случаи во француските болници, каде 7.148 лица се на интензивна нега

Опсервер - 08.04.2020

Париз, 8 април 2020 () – Во француските болници се регистрирана нови 541 смртни случаи од Ковид-19, со што бројот на починатите од почетокот на епидемијата достигна 10.869 мртви, јави дописникот на .

Нови 541 смртни случаи во француските болници, каде 7.148 лица се на интензивна нега

Вечер - 08.04.2020

Во француските болници се регистрирана нови 541 смртни случаи од Ковид-19, со што бројот на починатите од почетокот на епидемијата достигна 10.869 мртви, јави дописникот на МИА. Генералниот директор за здравство Жером Саломон, давајќи го најновиот ...

Нови 541 смртни случаи во француските болници

Денешен - 08.04.2020

Во француските болници се регистрирана нови 541 смртни случаи од Ковид-19, со што бројот на починатите од почетокот на епидемијата достигна 10.869 мртви, јави дописникот на МИА. Генералниот директор за здравство Жером Саломон, давајќи го најновиот ...

Нови 541 смртни случаи во француските болници, каде 7.148 лица се на интензивна нега

Либертас - 08.04.2020

Во француските болници се регистрирана нови 541 смртни случаи од Ковид-19, со што бројот на починатите од почетокот на епидемијата достигна 10.869 мртви, јави дописникот на МИА. Генералниот директор за здравство Жером Саломон, давајќи го најновиот ...

Нови 541 смртни случаи во француските болници, каде 7.148 лица се на интензивна нега

MakPress - 09.04.2020

Во француските болници се регистрирана нови 541 смртни случаи од Ковид-19, со што бројот на починатите од почетокот на епидемијата достигна 10.869 мртви, јави дописникот на МИА. Генералниот директор за здравство Жером Саломон, давајќи го најновиот ...