TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јуначки потег на годината: Женски тренер скокна по пливачка која изгуби свест

Оff.net - 23.06.2022

На Светското првенство по водни спортови во Будимпешта се случил прав трилер: американска пливачка по синхронизирано пливање изгубила сознание додека била во вода. Додека спасителите реагирале, прва на помош доскокнала тренерот која влегла во базен ...

Се огласи тренерката која и го спаси животот на младата пливачка

Вечер Прес

Драма со среќен крај на СП во Будимпешта, американска пливачка спасена од давење

МКД

Шокантни сцени: Американска пливачка се онесвести и без свест остана на дното на базенот

ММС

Американска пливачка спасена од давење на Светското првенство во Будимпешта

Сакам да кажам

Американска пливачка изгубила свест и почнала да тоне, спречена голема трагедија

Слободен Печат

Страшна сцена на СП: Американска пливачка се онесвестила и почнала да тоне, па херојски била спасена од Шпанката Фуентес (Видео)

Дерби

Точка Спортманија Црнобело Локално Република

ВИДЕО: Избегната трагедија, пливачката Алварез спасена од тренерот, загуби свест во базенот

Фактор - 23.06.2022

Избегната голема спортска трагедија, Американката Анита Алварез беше спасена од дното на базенот од својот тренер за време на Светското првенство во водени спортови во Будимпешта. Алварез престанала да дише и потона во базенот, веднаш по ...

Пливачката Алварез и претходно ја губела свеста, истото и се случило и во Барселона!

Вечер Прес

Драма во Будимпешта: Пливачка за малку ќе се удаваше – ова не е првпат да се онесвести!

СуперСпорт

Драма на Светско првенство: Американска пливачка спасена од давење во последен момент🎥

Спортски

Хорор на СП во Будимпешта: Пливачка се онесвести во базен, едвај и го спасија животот (фото)

Екипа

(ВИДЕО) Драма во Будимпешта: Пливачка се онесвести и потона, едвај ја спасија

Спортклуб

Шок во Будимпешта: Спречена голема трагедија на СП! (ФОТО)

Sport 1

Sport M SportMedia TopSport Макфакс MTM Вечер Прес Таратур

Тренерка го спаси животот на својата пливачка на СП во Будимпешта

Опсервер - 23.06.2022

Американската натпреварувачка во синхронизирано пливање Анита Алварез колабираше за време на нејзиниот настап на Светското првенство во Будимпешта, Унгарија. Немилиот настан се случи во текот на вчерашниот натпреварувачки ден за време на финалето на ...

Пливачка почна да се дави на СП во Будимпешта: Тренерката ѝ го спаси животот (ВИДЕО)

Курир

Тренерка го спаси животот на својата пливачка на СП во Будимпешта

OhridNews

Тренерка го спаси животот на својата пливачка на СП во Будимпешта

MakPress

(ВИДЕО) Пливачка се давеше на СП во Будимпешта: Тренерката ѝ го спаси животот

Нетпрес

Тренерка го спаси животот на својата пливачка на СП во Будимпешта

Во Центар

Спречена голема трагедија на СП: Пливачка се онесвести и потона на дното од базенот, тренерот ја спаси | ВИДЕО

Сител

+инфо ТВ21 Lider