TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(видео) Параглејдерист повреди гледачи откако слета на стадионот пред мечот Франција – Германија

ММС - 16.06.2021

УЕФА соопшти дека „неколку лица“ се лекуваат во болницата за повредите предизвикани од демонстрант, кој со падобран слета на стадионот пред мечот натпреварот на Франција и Германија во Минхен на ЕУРО 2021.

Неколку повредени по слетување на падобран на стадионот во Минхен пред мечот Франција – Германија

ТВ21 - 16.06.2021

Неколку гледачи беа повредени по следување на падобран на теренот во Минхен пред синоќешниот натпревар од ЕУРО 2020 помеѓу Франција и Германија. Падобранот го управувал активист на меѓународното еколошко здружение „Гринпис“, и прелета по најдолниот ...

Повредени гледачи на натпревар на ЕУРО 2020 од демонстрант со падобран

Р.С.Европа - 16.06.2021

Демонстрант од Гринпис, кој скокна со падобран на стадионот пред мечот на шампионатот на ЕУРО 2020 меѓу Франција и Германија во Минхен, повреди неколку лица кога удри во жици на висечки камери.

Скандал на ЕП: Падобранец повреди неколку гледачи на мечот Франција-Германија (ВИДЕО)

Вечер Прес - 16.06.2021

Се случи и првиот скандал на Европското првенство во фудбал и тоа на натпреварот меѓу Франција и Германија, кој заврши во корист на „триколорите“ со 1:0. Еден човек се обиде да ја рекламира борбата против нафтеното загадување во светот.

Неколкумина повредени откако параглајдерист се спушти на теренот пред средбата франција-германија, објави УЕФА

Сакам да кажам - 16.06.2021

УЕФА објави дека неколку луѓе се повредени во вчерашниот инцидент пред почетокот на натпреварот Франција-Германија на Европското првенство во Минхен, откако активист на „Гринпис“ со падобран се спушти на теренот.

ЕВРО 2020: Неколку навивачи беа повредени од слетувањето на падобран пред натпреварот Германија – Франција

Бриф - 16.06.2021

Пред почетокот на натпреварот на Европското првенство помеѓу репрезентациите на Франција и Германија во Минхен, падобран слета на теренот. Активист на меѓународното еколошко здружение „Гринпис“ прелета по долниот степен на трибината и потоа слета на ...

Фотографија на денот: Со параглајдер на натпреварот Германија-Франција

Deutsche Welle - 16.06.2021

Во протестна акција на организацијата Гринпис со моторен параглајдер на натпреварот Германија-Франција на фудбалското Европско првенство се повредени две лица. Параглајдер со мотор го попречи првиот натпревар на германската фудбалска репрезентација ...

Неколку навивачи повредени по слетувањето на падобран пред натпреварот Германија – Франција

Република - 16.06.2021

Пред почетокот на натпреварот на Европското првенство помеѓу репрезентациите на Франција и Германија во Минхен, падобран слета на теренот. Активист на меѓународното еколошко здружение „Гринпис“ прелета по долниот степен на трибината и потоа слета на ...

ЕВРО 2020: Неколку навивачи беа повредени од слетувањето на падобран пред натпреварот Германија – Франција

Опсервер - 16.06.2021

– Пред почетокот на натпреварот на Европското првенство помеѓу репрезентациите на Франција и Германија во Минхен, падобран слета на теренот. Активист на меѓународното еколошко здружение „Гринпис“ прелета по долниот степен на трибината и потоа слета ...

Неколку навивачи беа повредени од слетувањето на падобран пред натпреварот Германија - Франција

Сител - 16.06.2021

Пред почетокот на натпреварот на Европското првенство помеѓу репрезентациите на Франција и Германија во Минхен, падобран слета на теренот. Активист на меѓународното еколошко здружение „Гринпис“ прелета по долниот степен на трибината и потоа слета на ...

ДЕТАЛИ: Неколкумина повредени по слетувањето на параглајдерист на натпреварот Франција-Германија

Курир - 16.06.2021

Пред почетокот на натпреварот на Европското првенство помеѓу репрезентациите на Франција и Германија во Минхен, параглајдерист слета на теренот. Активист на меѓународното еколошко здружение „Гринпис“ прелета по долниот степен на трибината и потоа ...

ЕВРО 2020: Неколку навивачи беа повредени од слетувањето на падобран пред натпреварот Германија – Франција

Либертас - 16.06.2021

– Пред почетокот на натпреварот на Европското првенство помеѓу репрезентациите на Франција и Германија во Минхен, падобран слета на теренот. Активист на меѓународното еколошко здружение „Гринпис“ прелета по долниот степен на трибината и потоа слета ...

Повредени навивачи по слетувањето на параглајдерист на натпреварот Франција-Германија

Нетпрес - 16.06.2021

Пред почетокот на натпреварот на Европското првенство помеѓу репрезентациите на Франција и Германија во Минхен, параглајдерист слета на теренот. Активист на меѓународното еколошко здружение „Гринпис“ прелета по долниот степен на трибината и потоа ...

ЕВРО 2020: Неколку повредени при слетувањето на падобран пред натпреварот Германија – Франција

Денешен - 16.06.2021

Пред почетокот на натпреварот на Европското првенство помеѓу репрезентациите на Франција и Германија во Минхен, падобран слета на теренот. Активист на меѓународното еколошко здружение „Гринпис“ прелета по долниот степен на трибината и потоа слета на ...

Видео: Падобранец го прекина мечот меѓу Франција и Германија

Канал5 - 15.06.2021

На самиот старт на натпреварот меѓу Франција и Германија на теренот долетал падобранец. На почетокот на наппреварот на теренот слетал падобранецот со цел да ја пренесе својата порака. Тој се бори против нафтеното загадување и тоа го пишува и на ...

Падобранец упадна на мечот Германија - Франција

Оff.net - 15.06.2021

Активист на организацијата „Грин пис“ со луд подвиг решил да ја шири свесноста за штетноста на горивата по природата, па слета среде „Алијанц Арена“ пред самиот старт на дербито Германија - Франција кое „триколорите“ го добија 0:1 по автоголот на ...

Натрапник со параглајдер слета на „Алијанц“ пред дуелот Германија-Франција (Видео)

Дерби - 15.06.2021

Параглајдер со активист на „Гринпис“ слета на теренот на „Алијанц“ во Минхен, непосредно пред почетокот на дербито меѓу Германија и Франција од Европското фудбалско првенство. Натрапникот користел специфичен параглајдер со мотор, со кој успеал да ...

ВИДЕО: Скандал на Евро 2020, со падобран слета на теренот во Минхен

Слободен Печат - 15.06.2021

Пред почетокот на дерби пресметката на Евро 2020 помеѓу Германија и Франција, се случи првиот скандал на континенталниот собир. Еден човек ја искористи можноста со падобран на слета на теренот на сттадионот во Минхем за да ја поддржи борбата против ...

Изненадувачки прекин во Минхен: Активист со падобран слета на „Алијанц Арена“ (ВИДЕО)

Gol.mk - 15.06.2021

Почетокот на мечот меѓу Франција и Германија доби неочекуван прекин. Еден навивач со падобран влета на теренот и го привлече вниманието на јавноста. Човекот кој слета на тревникот на „Алијанц Арена“ имаше порака против нафтеното загадување на ...

Падобранец го прекина мечот меѓу Германија и Франција (ВИДЕО)

Sport 1 - 15.06.2021

На почетокот на натпреварот меѓу Франција и Германија се случи нешто неочекувано откако падобранец слета на стадионот и го прекина дербито за момент. Падобранецот слета на теренот, по што обезбедувањето реагираше веднаш и го изнесе надвор од ...

ВИДЕО: Голем инцидент во Минхен на мечот Германија – Франција

Дриблинг - 15.06.2021

Непоканет гостин на мечот меѓу Германија – Франција во Минхен, откако падобранец слета на стадионот и го прекина дербито за момент. На „Алијанц Арена“ човекот испрати порака против загадување на воздухот, обезбедувањето експресно реагираше и веднаш ...

Инцидент во Минхен, за влакно избегната трагедија (Видео)

Спортманија - 15.06.2021

Активистот на Грин пис кој со падобран слета на стадионот, за малку ќе предизвикаше одложување на мечот Германија - Франција. Непосредно пред почетокот на мечот помеѓу Франција и Германија, се случи инцидент на стадионот во Минхен, откако еден ...

ВИДЕО: Избегната трагедија на вечерашниот натпревар Германија и Франција

Sport M - 15.06.2021

Натпреварот помеѓу Франција и Германија беше прекинат на самиот почеток бидејќи дојде на стадионот неочекуван гостин. Еден навивач со падобран влета на теренот и го привлече вниманието на јавноста.

За малку трагедија на ЕП – Падобранец ќе се „забиеше“ на трибините (видео)

SportMedia - 15.06.2021

Активист на Грин пис со падобран слета на стадионот „Алијанц арена“ во Минхен пред почетокот на дербито меѓу Франција и Германија. Падобранецот имаше неконтролиран лет кој можеше да заврши трагично.

(ВИДЕО) Болно атерирање: Падобранец го одложи почетокот на мечот меѓу Франција и Германија

Спортклуб - 15.06.2021

Дербито на првото коло од Европското првенство меѓу Франција и Германија задоцни со почетокот поради еден интересен момент што се случи пред првиот свиреж на главниот судија. Се уште неименуван маж со падобран се спушти на Алијанц арената со цел да ...

(ВИДЕО) Со параглајдер влета на мечот Франција-Германија, интервенирала лекарската екипа!

Lider - 15.06.2021

Активист на „Гринпис“ со параглајдер слета на теренот на „Алијанц“ во Минхен, пред почетокот на дербито меѓу Германија и Франција од Европското фудбалско првенство. Тој користел специфичен параглајдер со мотор, со кој успеал да слета на теренот, но ...

За влакно избегната трагедија на ЕП: Параглајдерист го прекина мечот (ВИДЕО)

Курир - 15.06.2021

Активист на „Гринпис“ со параглајдер слета на теренот на Алијанц во Минхен, пред почетокот на дербито меѓу Германија и Франција од Европското фудбалско првенство. Тој користел специфичен параглајдер со мотор, со кој успеал да слета на теренот, но не ...

„Натрапник“ на натпреварот Франција-Германија: Не се памети ваков пад досега (ВИДЕО)

Локално - 15.06.2021

Неверојатна сцена пред почетокот на натпреварот помеѓу Франција и Германија, откако „натрапник“ со падобран слета на теренот! Сите чекаа крај на првата рунда на Европското за да го видат дербито помеѓу Германија и Франција, а натпреварот за малку ќе ...