TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Србија е во тага: Кошаркар почина од мозочен удар

Спортманија - 05.12.2021

Српскиот репрезентативец Стеван Јеловац на 32 годишна возраст, почина од мозочен удар. Членот на Грчки АЕК, пред околу две седмици доживеа мозочен удар на еден од тренинзите на својот тим.

КОШАРКАРСКИОТ СВЕТ ЗАВИЕН ВО ЦРНО: Почина познатиот млад српски кошаркар (ФОТО)

Курир - 05.12.2021

Повремениот српски кошаркар Стеван Јеловац почина три недели откако доживеа мозочен удар Веста за смртта на кошаркарот на АЕК ја шокираше целата спортска јавност, а најтешко ја примија соиграчите на Стеван од репрезентацијата.

Спортска трагедија, почина српскиот кошаркарски репрезентативец Стеван Јеловац

Дриблинг - 05.12.2021

Како што јавуваат медиумите од Србија, како последица од мозочен удар, почина српскиот кошаркар Стеван Јеловац на само 32-годишна возраст. Јеловац ја загуби битката за живот, откако пред три недели доживеа мозочен удар за време на тренинг на ...

Српската кошарка обвиена во црно: Почина репрезентативецот Јеловац

Телма - 05.12.2021

Српскиот кошаркар Стеван Јеловац почина од мозочен удар на само 32-годишна возраст. Повремениот репрезентативец на нашиот северен сосед ја загуби битката откако пред три недели доживеа мозочен удар за време на тренинг на неговиот тим АЕК Атина.

ТРАГЕДИЈА: Почина Стеван Јеловац, кошаркарскиот репрезентативец на Србија

Слободен Печат - 05.12.2021

Српскиот спорт доживеа тежок удар, почина 32-годишниот повремен репрезентативен на Србија во кошарка, Стеван Јеловац. Јеловац, кој на клупски план ги бранеше боите на грчкиот АЕК, бил итно пренесен во болница на 14 ноември кога му се слошило за ...

Страшна вест од Србија: Почина кошаркарот Стеван Јеловац

Екипа - 05.12.2021

Страшна вест ја потресе кошаркарска Европа вечерва откако српскиот кошаркар Стефан Јеловац почина губејќи ја најважната битка, откако доживеа мозочен удар за време на тренинг со својот клуб АЕК.

Тажни вести од Србија: Почина кошаркарот Стеван Јеловац

Gol.mk - 05.12.2021

Српскиот кошаркар Стеван Јеловац (32) не успеа да ја добие најважната животна битка и почина како последица на мозочен удар кој го доживеа на тренинг. Првотимецот на АЕК имаше удар на 14 ноември на тренинг и беше веднаш префрлен во болница.

Тага во Србија: Почина кошаркарски репрезентативец на 32 години!

Sport 1 - 05.12.2021

Ужасна вест ја потресе српската јавност, откако денеска почина 32-годишниот репрезентативец на Србија, Стеван Јеловац. Јеловац, кој настапуваше за АЕК, на 14 ноември итно беше префрлен во болница откако имаше проблеми на тренинг, а по прегледите ...

Почина српскиот кошаркар Јеловац како последица на мозочен удар

SportMedia - 05.12.2021

FOTO> Eurohoops Кошаркарот на АЕК, Стеван Јеловац почина на 32 години како последица на мозочен удар кој го доживеа на 14 ноември. Српскиот кошаркар беше хоспитализиран во болница во Атина, а по неколку денови транспортиран во болница во Србија каде ...

Ни се скрши срцето, што да им кажеме сега на твоите? АЕК се прости од кошаркарот Јеловац кој почина од мозочен удар

ММС - 05.12.2021

Тажна вест стигна од Атина. Познатиот српски кошаркар Стеван Јеловац на 32-годишна возраст почина од последици на мозочен удар. Некогашниот репрезентативец на Срвија почина неколку дена по ударот кој го доживеа на тренинг, а неговиот клуб АЕК од ...

Почина Стеван Јеловац, зборовите на неговата сестра сега болат уште повеќе

Мастило - 05.12.2021

Почина 32-годишниот српски кошаркар Стеван Јеловац. Играчот на грчки АЕК на 14 ноември доживеа мозочен удар на тренинг. Клубот тогаш истакна дека неговата здравствена состојба е стабилна, но и понатаму критична.

Почина кошаркарот Јеловац

Локално - 05.12.2021

Стеван Јеловац, поранешен српски кошаркарски репрезентативец, почина на 33-годишна возраст како последица на мозочен удар. Јеловац доживеа мозочен удар на 16 ноември на тренингот на АЕК, а неодамна беше префрлен на лекување во Белград.

Почина 32-годишниот српски кошаркар Стеван Јеловац како последица од мозочен удар

Сител - 05.12.2021

Српскиот спорт доживеа тежок удар, почина 32-годишниот повремен репрезентативен на Србија во кошарка, Стеван Јеловац. Јеловац, кој на клупски план ги бранеше боите на грчкиот АЕК, бил итно пренесен во болница на 14 ноември кога му се слошило за ...

ГО ПОКОСИ МОЗОЧЕН УДАР Почина кошаркарот Стеван Јеловац

+инфо - 05.12.2021

Српскиот кошаркар Стефан Јеловац почина денеска на 32-годишна возраст како последица на мозочен удар кој го добил пред три недели за време на тренинг со својот клуб, грчки АЕК. Лекарите во прв момент го спасиле неговиот живот и Јеловац во крајно ...

Oд мозочен удар почина Стеван Јеловац, кошаркарски репрезентативец на Србија

Република - 05.12.2021

Повремениот кошаркарски репрезентативец на Србија 32-годишниот Стеван Јеловац почина денеска од мозочен удар. Јеловац, кој ги бранеше боите на грчкиот АЕК, бил итно пренесен во болница на 14 ноември кога му се слошило за време на тренинг.