TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хаос во грчката кошарка, Олимпијакос не излегува на мегдан со ПАО

Basketball - 14.03.2019

Кошаркарско дерби меѓу вечните ривали во грчкото првенство нема да има претстојниот викенд. Олимпијакос ја оствари својата најава и потврди дека нема да има против Панатинаикос на дуелот кој беше закажан за 17 март во 16 часот по средноевропско ...

Евролига: Реал обезбедија домашна предност, Милано го „казни“ Олимпијакос (видео)

TopSport - 14.03.2019

Актуелниот шампион од Евролигата, Реал Мадрид стигна до импресивна 100:75 победа на гости кај рускиот Химки за да осигура домашна предност во плеј-офот со скор 20-6, додека Армани Милано е на чекор од плеј-офот по супер-важната 66:57 победа над ...

ТРАГИКОМЕДИЈА: И ПАО сака во АБА

Basketball - 14.03.2019

Првиот човек на најтрофејната грчка екипа испрати официјално писмо до канцеларијата на регионалната балканска лига, во кое се наведува дека Панатинаикос сака да игра со поранешните ЈУ екипи.

Панатинаикос сака во АБА за да игра против Олимпијакос

Sport 1 - 14.03.2019

Грчкиот гигант, Панатијанкос испрати официјално писмо до челниците на АБА лигата во кое ги известува дека се заинтересирани за учество во регионалната лига. Мотивација за нивно учество е тоа што и Олимпијакос сака да биде дел од оваа лига.

АБА-лигата добива нов гигант: Олимпијакос бара излез на Јадранот

Gol.mk - 14.03.2019

Грчкиот кошаркарски гигант Олимпијакос бара да стане дел од регионалната кошаркарска АБА-лига. Некогашниот европски првак најави дека ќе отстапи од грчкиот шампионат поради кавга со Панатинаикос , а спас ќе бара во регионалното натпреварување.

„Лудиот“ Јанакопулос не дава Олимпијакос да им побегне, сега и ПАО сака во АБА лига

SportMedia - 14.03.2019

Според пишувањата на грчките медиуми, откако Олимпијакос денеска изрази желба да заигра во јадранската АБА лига, сега и неговиот главен опонент во грчкото првенство, Панатинаикос, има иста желба.

Олимпијакос во АБА, преговорите веќе почнаа…

Екипа - 14.03.2019

Олимпијакос се заканува дека ќе ја напушти грчката кошаркарска лига и покажал интерес за настап во регионалната АБА лига, пренесуваат медиумите од Грција. Трикратниот европски шампион го контактирал раководството на АБА, распрашувајќи се за ...

НАЦИОНАЛНИТЕ ЛИГИ ПРЕД РАСПАД: Олимпијакос сака да го напушти грчкиот шампионат

Basketball - 14.03.2019

Пирејците се незадоволни од судењето на натпреварите со Панатинаикос, во официјално соопштение истакнаа дека нема да играат на мечевите на кои што ќе суди одредена тројка, чии што имиња во моментов не се ни битни, односно дека нема да игра против ...

Олимпијакос сака да игра во АБА лигата?

Канал5 - 14.03.2019

Грчкиот кошаркарски гигант Олимпијакос сака да игра во регионалната АБА лига. Црвено белите од Пиреја веќе контактирале со раководството на регионалното натпреварување. Грчкиот „ Live Sport" дознава дека раководните луѓе на Олимпијакос веќе ...

Официјално : Олимпијакос сака да игра во АБА лигата

AKO - 14.03.2019

Директорот на АБА лигата , Крешимир Новосел, потврди дека Олимпијакос сака да се приклучи во регионалното натпреварување. Новосел потврди дека разговорите за приклучување на грчкиот великан во АБА лигата се во тек и се очекува дека ќе завршат ...

КК Олимпијакос сака да игра во АБА-лигата

TopSport - 14.03.2019

Директорот на АБА-лигата, Крешимир Новосел, потврдил дека кошаркарскиот клуб Олимпијакос сака да се вклучи во регионалното натпреварување. Шпекулациите дека Олимпијакос сакаат да се натпреваруваат во АБА-лигата започнаа по скандалот во Купот на ...

Ударна вест од кошарката: Олимпијакос доаѓа во АБА лигата?

Спортклуб - 14.03.2019

Олимпијакос е заинтересиран да се приклучи во АБА лигата од следната сезона, официјалните лица на клубот од Пиреа веќе ги контактирале челниците на АБА. Директорот на АБА лигата, Крешо Новосел, кој прво отфрлаше враќање на Олимпијакос во ова ...

Евролига: Реал обезбедија домашна предност, Милано го „казни“ Олимпијакос (видео)

Макфакс - 14.03.2019

Актуелниот шампион од Евролигата, Реал Мадрид стигна до импресивна 100:75 победа на гости кај рускиот Химки за да осигура домашна предност во плеј-офот со скор 20-6, додека Армани Милано е на чекор од плеј-офот по супер-важната 66:57 победа над ...

КК Олимпијакос сака да игра во АБА-лигата

Макфакс - 14.03.2019

Директорот на АБА-лигата, Крешимир Новосел, потврдил дека кошаркарскиот клуб Олимпијакос сака да се вклучи во регионалното натпреварување. Шпекулациите дека Олимпијакос сакаат да се натпреваруваат во АБА-лигата започнаа по скандалот во Купот на ...