TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зидан: Смирен сум, ќе видиме што ќе се случи во следните неколку денови

Дриблинг - 21.01.2021

Додека медиумите во Шпанија лицитираат со можните имиња на тренери кои би го наследиле Зинедин Зидан на клупата на Реал Мадрид по срамната елиминација од Алкојано во „Копа Дел Реј“, предводникот на „Кралевите“ негира дека размислува за отказ.

Поразот од Алкојано повторно го затресе столчето на Зидан

24Фудбал

Зидан: Јас сум виновен за поразот

TopSport

Зидан по поразот: Ова не е срамота!

SportMedia

„Ова не е срам. Отказ? Смирен сум, ќе видиме“

Спортски

Зидан: Јас сум виновен за поразот

Макфакс

Момент за историја: Со соиграчите го елиминираше Реал Мадрид, па си направи селфи со Бензема (Видео)

Дерби - 21.01.2021

Фудбалерите на Алкојано приредија вистинска сензација во Купот на кралот елиминирајќи го големиот фаворит Реал Мадрид. Третолигашот и со играч помалку му даде гол на „кралскиот клуб“ во второто продолжение откако во регуларниот дел натпреварот ...

Зидан се смееше по голот кој значеше елиминација, па даде чудна изјава за историското понижување (Видео)

Дерби

ВИДЕО: Погледнете на кој начин третолигашот Алкојано го елиминираше Реал Мадрид

Sport M

Казанова им ги скрши срцата на Кралевите, но Алкојано има уште поголем јунак

Спортманија

Сензација во Шпанија: Реал Мадрид елиминиран од Копа дел Реј од третолигашка екипа

Таратур

ФОТО: Историски фотографии за Алкојано, го елиминираа големиот Реал Мадрид од Купот

Дриблинг

Играчите на Алкојано не договориле премија, на никого на памет не му паѓало дека можат да го елиминираат Реал Мадрид

24Фудбал

24Фудбал 24Фудбал Спортклуб Спортманија Екипа Sport 1 Вечер Прес МКД

Реал Мадрид се посрамоти во Купот, историски погодок на Роналдо, а титула за Јувентус (видео)

OhridNews - 21.01.2021

Фудбалскиот гигант Реал Мадрид се посрамоти во Купот на Шпанија, претрпувајќи пораз од третолигашот Алкојано. „Кралевите“ изгубија со 2-1, после дополнителното продолжение, откако регуларниот дел од натпреварот заврши без победник 1-1.

Реал се посрамоти во купот, испадна од третолигаш

Кајгана

Третолигаш го елиминира Реал во шеснаестфиналето од купот

А1 On

Пукна брука во Шпанија: Третолигаш го елиминира Реал Мадрид од Кралскиот куп!

Спортски

Сензација во шпанскиот фудбал: Реал Мадрид загуби од третолигаш и доживеа елиминација од Купот

ТВ21

ФОТО: Реал Мадрид сензационално елиминиран, рекацијата на Зидан се прераскажува

Дриблинг

Пукна резил во Шпанија: Третолигашот го исфрли Реал Мадрид од Купот на кралот!

Sport M

Gol.mk Дерби TopSport Дриблинг SportMedia Макфакс Опсервер Курир