TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев: Отворен Балкан оди напред; Вучиќ: Фантастична визија; Рама: Ова е иницијатива за иднината

ТВ21 - 29.07.2021

Македонскиот премиер Зоран Заев, премиерот на Албанија Еди Рама и претседателот на Србија, Александар Вучиќ одржаа прес-конференција по повод денешниот Економски форум во Скопје, на кој беа потпишани еден договор и два меморандуми меѓу трите земји.

Рама до Заев: Се надевам дека не е истиот преведувач од нашата последна средба

360 степени

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Заев, Рама и Вучиќ по Регионалниот економски форум

ТВ21

(ВО ЖИВО) Прес конференција на Рама, Вучиќ и Заев

Бриф

Со Заев и Рама создаваме историја која ќе се проучува, вели Вучиќ

Сакам да кажам

Вучиќ: Попусти во рестораните и хотелите за граѓаните од Македонија, Србија и Албанија

Локално

Заев, Вучиќ и Рама во пресрет на Економскиот регионален форум

Нова ТВ

360 степени Press24 Либертас Независен Zoom 24Инфо CivilMedia

Вучиќ се пофали дека како млад излегувал во скопска „Тропикана“ а Заев нема поим каде е тоа: Јас сум од Струмица, не го ...

Курир - 29.07.2021

Во текот на вчерашниот ден, претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ и премиерот на Република Албанија, Еди Рама беа пречекани и прошетани од страна на премиерот Зоран Заев и градоначалникот на Скопје Петре Шилегов.

Вучиќ се присети дека излегувал во скопската „Тропикана“, Заев не знае каде се наоѓал познатиот локал

Точка

СЕ ПОЗДРАВУВАА СО МИНУВАЧИТЕ, А ИМАШЕ И ПО НЕКОЕ СЕЛФИ: Вучиќ се присети дека излегувал во култната „Тропикана“ во 90-тите

Фактор

Вучиќ како млад излегувал во „Тропикана“, Заев не знае каде се наоѓа легендарното кафуле, ама мисли дека сигурно не е во Центар

Република

Вучиќ се фали дека излегувал во скопска „Тропикана“, Заев го гледа бледо (ВИДЕО)

+инфо

(Видео) „Кога бев млад излегував во Тропикана во Скопје“ – Заев, Шилегов, Рама и Вучиќ на прошетка низ метрополата

ММС - 29.07.2021

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ и премиерот на Албанија, Еди Рама влера заедно со премиерот Зоран Заев и градоначалникот Петре Шилегов се прошетаа низ Скопје. Прошетката почна на Кеј а продолжи на Плоштадот „МАкедонија“.

(ВИДЕО) Вучиќ излегувал во скопска Тропикана, Заев не знае каде се наоѓало легендарното скопско кафуле

360 степени

Не сме глупави да мислиме дека некој друг ќе ни ги реши проблемите, рече Александар Вучиќ

ММС

ПРОШЕТКА НА ЛИДЕРИТЕ: Заев и Шилегов како туристички водичи, Вучиќ најмногу се интересира за градбите од проектот Скопје 2014 и вели супер е

Денешен

(Галерија) Пченка, подароци и прошетка низ Скопје за Вучиќ и Рама од Заев и Шилегов

еМагазин

(Фото) Заев и Шилегов ги прошетаа Вучиќ и Рама – за гостите печена пченка и подароци

Фокус

Заев и Шилегов ги прошетаа Вучиќ и Рама покрај Кеј

Телма

Фактор Сакам да кажам Вечер Прес Канал5 ТВ21 Бриф ТВ21 ТВ21

Шилегов му подари дрес од Јувентус на Рама (ФОТО)

Мак. Весник - 29.07.2021

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ и премиерот на Албанија, Еди Рама денеска во Скопје одржаа кафе средба со премиерот на Македонија, Зоран Заев. На средбата присуствуваше и градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов кој му подари дрес од ...

Шилегов му подари дрес на Вучиќ дрес од „македонскиот клуб“ Црвена Звезда

Република

ШИЛЕГОВ КАКО ТРЕНЕР НА МАЛ ШЕНГЕН: За Еди Рама дрес од Јувентус, за Вучиќ од Црвена ѕвезда, а за Заев од второлигашот Вардар

Денешен

ФОТО: Шилегов делеше дресови, за Рама од Јувентус, а за Вучиќ?!

Sport M

Наместо од Вардар, Шилегов му подари на Рама дрес од Јувентус

Република

ФОТО: Шилегов делеше дресови, за Рама од Јувентус, а за Вучиќ?!

Zoom

Шилегов на Рама му даде дрес од Јувентус наместо од Вардар или Шкупи (ФОТО)

PressingTV

Lider Lider PressingTV Нетпрес Вечер Прес ТВ21 +инфо Либертас