TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Samsung продаде еден милион Galaxy Fold уреди

USB - 13.12.2019

Директорот на Samsung Electronics, Јанг Сон откри дека компанијата продала еден милион флексибилни Galaxy Fold уреди. Проценката е од октомври, кога веќе биле проддадени околу 500.000 примероци.

Samsung Galaxy Fold со рекордна продажба од 1 милион

Телефони.мк - 13.12.2019

Јанг Сон, директорот на Samsung Electronics , официјално соопшти дека Samsung Galaxy Fold годинава е продаден во милион парчиња. Само до октомври се продадени 500 илјади преклопни смартфони.

Можна дата на претставување на Galaxy S11 од Samsung најавена за 18-ти февруари со настан во Сан Франциско

Smartportal - 12.12.2019

Заедно со Galaxy S11 се најавува можно претставување на нов телефон со екран кој се превиткува, овој пат на хоризонталната линија Претставувањето на Galaxy S11 од Samsung се очекува да биде во февруари, но како и изминатите неколку години, се чека ...

Samsung Galaxy S11 во повеќе региони ќе користи Snapdragon 865 чипсет

USB - 12.12.2019

Извештај од Јужна Кореја сугерира дека претстојната Galaxy S11 серија телефони ќе користи Snapdragon 865 чипсет наместо Exynos 990 моделот во сите регион, освен една. Традиционално, само САД, Кина и Јапонија добиваат модели со Smnapdragon чипови, а ...

Ова е датумот кога пристигнува Samsung Galaxy S11

Телефони.мк - 12.12.2019

Samsung Mobile планира големата презентација за следната генерација на премиум смартфони да ја одржи на 18 септември кога ќе бидат откриени сите модели на Samsung Galaxy S11. За прв пат годинава покрај стандардните модели од Samsung Galaxy S11 ...