TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Де Бур жестоко му одговори на Мурињо: Потроши милијарда и играш таков фудбал

Кајгана - 14.03.2018

Холандскиот експерт Франк Де Бур, одговори на неодамнешните изјави на Мурињо, според кои, Холанѓанецот е најлошиот тренер во историјата на Премиер лигата, после поразот на Манчестер Јунајтед од Севиља.

„Алексис Санчез уште сега жали што се пресели во Манчестер јунајтед наместо во Манчестер Сити”

24Фудбал - 14.03.2018

Легендата на „Црвените ѓаволи“, Пол Инс смета дека Алексис Санчез веќе почнува да жали што одбрал да игра за Жозе Мурињо и Манчестер јунајтед а не за Пеп Гвардиола и Манчестер Сити Чилеанецот во последниот ден од летниот преоден рок беше на чекор до ...

Навивачите на Манчестер Јунајтед незадоволни од Алексис Санчез

Кајгана - 14.03.2018

Јануарскиот трансфер период ни донесе многу трансфери, а еден од најголемите беше трансферот на Чилеанецот Алексис Санчез од Арсенал во редовите на Манчестер Јунајтед. Сепак, навивачите на „Црвените ѓаволи“ не се задоволни.

Ќе пукне ли бракот меѓу Јунајтед и Мурињо?

Екипа - 14.03.2018

Манчестер јунајтед доживеа понижување на „Олд трафорд“ откако е елиминиран од шпанскиот тим Севилја во осминафиналето на Лигата на шампионите. Тимот на Жозе Мурињо делуваше загубено на теренот, а фудбалерите на Севилја тоа го искористија и славеа со ...

Поразителен податок: Статистика на Алексис од мечот со Севиља е разочарување за сите навивачи на Јунајтед

Спортклуб - 14.03.2018

Манчестер Јунајтед е елиминиран од Севиља во Лигата на шампионите откако со вкупен резултат загуби со 2:1. Алексис дојде во текот на јануарскиот преоден рок и доби огромна плата во Јунајтед, но засега очекувањата не ги исполни ниту одблиску.

Мурињо: Останавме без Лигата на шампионите, но го имаме ФА Купот

Точка - 14.03.2018

На Островот и натаму има бура од критики после испаѓањето на Манчестер Јунајтед од Лигата на шампионите. Откако на првиот натпревар во Андалузија, Севиља и Јунајтед ремизираа без голови, синоќа шпанскиот клуб на реваншот на „Олд Трафорд“ славеше со ...

Рио и Сколс едногласни: Му посочија на Мурињо кој играч мора да го отстрани од стартната постава

Дерби - 14.03.2018

Рио Фердинанд и Пол Сколс имаа можност да го коментираат дуелот меѓу Манчестер Јунајтед и Севилја во студиото на „Би-Ти Спорт“, а воедно и шансата брутално да го оцрнат настапот на тимот на Жозе Мурињо кој вчера доживеа шокантна елиминација во ...

Шпанците безмилосни: Мурињо е како остарена рок-ѕвезда за пензионери

Макфакс - 14.03.2018

Шпанските медиуми беа, нормално, воодушевени од успехот на Севилја, која првпат влезе во четврт-финалето на Лигата на шампионите со импресивна 2:1 победа над неинсирираниот Манчестер јунајтед и нивниот „остарен“ стратег Жозе Мурињо.

Алексис синоќа ја загубил топката 42 пати...

Точка - 14.03.2018

Откако фудбалерите на Манчестер Јунајтед синоќа беа елиминирани од Лигата на шампионите, англиските медиуми започнаа со опсежна анализа околу тоа кој и колку потфрлил кај „Црвените Ѓаволи“.

Алексис со три анти-рекорди по трансферот во Манчестер Јунајтед

Локално - 14.03.2018

Во зимскиот трансфер прозорец, раководството на Манчестер Јунајтед направи сѐ што можеше, за да може менаџерот на тимот, Жозе Мурињо, да ја добие својата трансфер цел во лицето на Алексис Санчез.

Урнебесно видео: Реакциите на Гвардиола, Клоп, Азар и останатите по веста за елиминацијата на Јунајтед

Спортски - 14.03.2018

Вчера вечер Манчестер Јунајтед беше поразен и елиминиран од екипата на Севиља во Лигата на шампионите Овој пораз на „ѓаволите“ придонесе на социјалните мрежи да се појават разни видеа со кои се исмејува Мурињо и неговите избраници.

Фановите на Јунајтед ќе го казнат Мурињо!

ЗаЗабава - 14.03.2018

Фановите на англискиот клуб се разочарани од стилот и начинот на игра кој беше прикажан на „Олд Трафорд“поради што Манчестер Јунајтед доживеа и елиминација во Лигата на шампионите уште во ...

Кој те ставил тебе за аналитичар: Цел свет се смее со прогнозата на Сколс

Спортклуб - 14.03.2018

Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Пол Сколс е главна тема за тролање од синоќа откако покажа дека е катастрофален аналитичар и прогнозер. На полувремето од дуелот меѓу Манчестер Јунајтед и Севиља, тој прогнозираше дека неговиот некогашен ...

Лукаку ја разјасни својата бурна изјава по крајот на мечот со Севилја (Фото)

Дерби - 14.03.2018

Ромелу Лукаку беше видно разочаран по крајот на вчерашниот меч на „Олд Трафорд“ на кој Манчестер Јунајтед доживеа елиминација од Севилја, но при обраќањето во живо за „Би-Ти Спорт“, Белгиецот беше доста невнимателен при давањето изјава и стави ...

Најлошиот тренер во Премиерлигата му врати на Мурињо

МКД - 14.03.2018

Елиминацијата на Манчестер јунајтед од Лигата на шампионите дојде како порачана за Франк де Бур кој го возврати ударот добиен од Жозе Мурињо. На прес конференцијата пред мечот против Севиља, Мурињо рече дека Франк де Бур е најлошиот тренер во ...

Мурињо: Ливерпул има ЛШ, но нема ФА Куп - елиминацијата не е крај на светот!

Gol.mk - 14.03.2018

Синоќа, Жозе Мурињо и Манчестер Јунајтед ги разочараа своите многубројни фанови ширум светот, откако неочекувано беа елиминиран уште во првата елиминациона фаза на Лигата на шампионите. „Црвените ѓаволи“ повеќе од заслужено го загубија двомечот од ...

Мурињо откри што има Јунајтед, а нема Ливерпул

СуперСпорт - 14.03.2018

Не им се допадна играта на Манчестер на навивачите, а ниту фактот дека се елиминирани од ЛШ. Не им се допаднаа ниту одлуките на Мурињо, но изјавата на Португалецот по мечот дава повод за дополнителна нервоза.

Видео: Го видовте ли аматерското додавање од Погба?

Спортски - 14.03.2018

Манчестер Јунајтед вчера се прикажа во бледо издание против Севиља и заврши со елиминација од најелитното европско натпреварување. Пол Погба не беше стартер, го одигра последните половина час на натпреварот и не направи апсоултно ништо.

Сколс добива огромен сеир за својот потценувачки тип на полувремето на „Олд Трафорд“ (Видео)

Дерби - 14.03.2018

Пол Сколс и Рио Фердинанд беа нависитна критички настроени по крајот на мечот меѓу Манчестер Јунајтед и Севилја во Лигата на шампионите, особено поради тоа што и двете легенди на клубот претходно со своите коментари делуваа како луѓе кои се убедени ...

За да се спаси себеси Мурињо го понижи Манчестер јунајтед

МКД - 14.03.2018

На прес конференцијата по елиминацијата од Севиља, Жозе Мурињо ги разочара фановите со неговата изјава. Манчестер јунајтед доживеа шокантна елиминација од Лигата на шампионите откако на свој терен загуби од Севиља со 2-1.

Јане му подари на Погба дресови на Вардар и македонија откако го гледаше на „Олд Трафорд“

Сакам да кажам - 14.03.2018

Јане Велковски, кој боледува од спинална мускулна атрофија (СМА), синоќа ја запозна ѕвездата на Манчестер јунајтед, Пол Погба. Јане вчера на „Олд Трафорд“, од ВИП-ложата на Погба, го гледаше осминафиналниот натпревар од Лигата на шампионите помеѓу ...

Може сум најслаб тренер во светот, но Мурињо за ваков фудбал потроши милијарда!

Sport 1 - 14.03.2018

Критики за Жозе Мурињо стигнуваа од повеќе страни за синоќешната бледа претстава на Манчестер јунајтед и елиминацијата од Севилја во осминафиналето на Лигата на шампионите. Меѓутоа, најслатки се оние кои чекале грешка на Мурињо за да му вратат ...

Де Боер му врати на жесток начин на Мурињо

СуперСпорт - 14.03.2018

Мурињо и Јунајтед беа поразени од Севиља во ЛШ со 1-2 и го завршија натпреварувањето. По испаѓањето на Манчестер, зборуваше Де Боер, кој во претходните денови беше во расправија со Мурињо, кој претходно кажа дека тој е најлошиот тренер во историјата.

Мурињо откри што им кажал на играчите во соблекувална - ги попарил!

Sport 1 - 14.03.2018

Ќе се зборува уште некое време за елиминацијата на Манчестер јунајтед и особено за неочекуваниот однос на Жозе Мурињо по неа. На прес-конференцијата по мечот со Севилја, Португалецот изјави дека не е ништо ново Манчестер да испадне од некое ...

Де Бур: Мурињо потроши една милијарда за ваков фудбал

А1 On - 14.03.2018

Холандскиот фудбалски тренер Френк де Бур кој последниве денови е во вербален конфликт со Жозе Мурињо, се огласи по елиминацијата на Манчестер Јунајтед во осминафиналето на Лигата на шампионите.

Де Бур ги дочека своите пет минути: Можеби сум најлошиот менаџер, но Мурињо потроши милијарда…

Спортски - 14.03.2018

Жозе Мурињо и Манчестер Јунајтед вчера беа поразени и елиминирани од Лигата на шампионите. После елиминацијата на Манчестер Јунајтед се огласи Франк Де Бур, човекот кого Мурињо пред само неколку дена го нарече најлошиот менаџер во историјата.

По новата изјава на Мурињо навивачите на Јунајтед сигурно ќе бидат гневни

Спортски - 14.03.2018

Манчестер Јунајтед вчера беше поразен од Севиља и доживеа елиминација од најелитното европско натпреварување. Секако по натпреварот сите ја очекуваа изјавата на Португалецот, Мурињо на конференцијата порача дека е поразите се составен дел од ...

Мурињо: Не правете драма околу испаѓањето од ЛШ, за Јунајтед тоа не е ништо ново

Кајгана - 14.03.2018

Како што прави многу често, така и вчера, Мурињо проба да го тргне од разговорот неуспехот во Лигата на шампионите на Манчестер Јунајтед, кој испадна во осминафиналето од шпанскиот тим Севиља.

ВИДЕО: Погба го исполни ветувањето - еве како се запознаа Јане и Пол!

Gol.mk - 14.03.2018

Синоќа, големата желба на нашиот мал херој Јане Велковски се исполна и лично се запозна со својот идол Пол Погба , а покрај тоа го следеше и Манчестер Јунајтед од ложата на „Олд Трафорд“. 9-годишниот Јане, кој од веќе неколку месеци е дел од ...

Лукаку: Некои наши играчи се криеја на теренот

SportMedia - 14.03.2018

Голгетерот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку беше разочаран од неуспехот на неговиот тим во двомечот против Севилја и елиминацијата во осиминафиналето од Лигата на шампиони. Англискиот тим загуби со 1:2 на свој терен, а Лукаку го даде голот за ...

Де Бур: Мурињо потроши една милијарда, а игра ваков фудбал

TopSport - 14.03.2018

Жозе Мурињо синоќа не успеа да ја елиминира Севилја во осмина-финалетов о Лигата на шампионите. Екипата од Андалузија го шокира „Олд Трафорд“ и со головите на Бен једер победи 2:1. Елиминацијата на Манчестер Јунајтед како „пенал“ му дојде на ...

Сите му се смеат: Севилја е беден тим, нема да постигне гол! (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.03.2018

Легендата на Манчестер јунајтед, Пол Сколс, беше еден од аналитичарите за време на натпреварот Манчестер јунајтед - Севилја, синоќа во Лигата на шампионите, меѓутоа не се прослави како некој експерт.

На Мурињо му одбројуваат: Фановите на Јунајтед се организираат пред натпреварот против Брајтон (Фото)

Дерби - 14.03.2018

Манчестер Јунајтед доживеа непријатна елиминација во Лигата на шампионите уште во осминафиналето, а фановите на англискиот клуб се најразочарани од стилот и начинот на игра кој беше прикажан на „Олд Трафорд“.

Лукаку по мечот со Севиља даде една изјава која потоа мораше да ја дообјаснува

24Фудбал - 14.03.2018

Белгиецот тврди дека не му било идеја да критикува свои соиграчи. Ромелу Лукаку беше посебно разочаран од елиминацијата на Манчестер јунајтед во осминафиналето од Лигата на шампионите. По мечот, белгискиот напаѓач даде една изјава која потоа мораше ...

Мурињо ги налути сите: Поразите во ЛШ не се ништо ново за Јунајтед

Екипа - 14.03.2018

Негативната тактика и преголемата дефанзива како да не беа доволна причина за Жозе Мурињо да ги разочара фановите и членовите на управата на Манчестер јунајтед, па Португалецот додаде „сол на раната“ со својата изјава по мечот, дека поразите во ЛШ ...

Сонот на Јане се оствари, се запозна со Пол Погба

Оff.net - 14.03.2018

Долго најавуваната средба меѓу Јане Велковски од Скопје и ѕвездата на Манчестер Јунајтед конечно се оствари. Погба го пречека малиот јунак и заедно со семејството го смести во ВИП ложата на Олд ...

Мурињо: За клубот ова не е ништо ново, двапати сум го отстранувал Јунајтед во оваа фаза

Локално - 14.03.2018

Шокантната елиминација на Манчестер Јунајтед од Лигата на шампионите, која дојде по пораз на домашен терен со 1:2 од Севиља, ги изненади непријатно навивачите на тимот, кои беа сигурни дека нивниот тим ќе продолжи напред.

Очекувано: Сколс и Фердинанд не штедат критики по елиминацијата на Јунајтед

Стандард - 14.03.2018

Сосема очекувано критиките кон Жозе Мурињо и Манчестер Јунајтед не задоцнија, а веднаш по поразот од Севиља поранешните играчи на тимот Пол Сколс и Рио Фердинанд ги нападнаа Португалецот и тимот во студиото на “BT Sport”.

Лукаку ги обвини соиграчите за неуспехот на Јунајтед

Стандард - 14.03.2018

Тензиите во Манчестер Јунајтед го достигна врвот поради елиминацијата од Севиља во 1/8-финалето во Лигата на шампиони. Голгетерот на „црвените ѓаволи“ Ромелу Лукаку обвини дел од своите соиграчи за синоќешниот пораз од Шпанците со 1:2 на „Олд ...

Жозе: Елиминација? Ништо ново за овој клуб

Стандард - 14.03.2018

Жозе Мурињо зборуваше сосема неочекувано откако Манчестер Јунајтед не успеа да се пласира во четвртфиналето на Лигата на шампионите по поразот од 1:2 од Севиља. „Црвените ѓаволи“ беа сериозен фаворит по ремито 0:0 во првиот натпревар на шпанската ...

Катастрофална вечер – Санчез постави негативен рекорд во Лигата на шампионите

Спортски - 14.03.2018

Манчестер Јунајтед во вчерашниот натпревар доживеа пораз во Лигата на шампионите од тимот на Севиља (1:2), а со самото тоа и елиминација од најелитното европско натпреварување. Секако, по натпреварот голем дел од фудбалерите на „ѓаволите“ беа на ...

Лукаку се налути по елиминацијата од Севилја и го впери прстот кон соиграчите! (Видео)

Дерби - 14.03.2018

Ромелу Лукаку го постигна почесниот гол за Манчестер Јунајтед во осминафиналната елиминација од Севилја во Лигата на шампионите, а сосема очекувано, тоа премалку му значеше на корпулентниот Белгиец кој беше видно разочаран по поразот на „Олд ...

120 милионското засилување на Јунајтед...

Точка - 14.03.2018

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед синоќа беа елиминирани од Севиља во осмина-финалето од Лигата на шампионите, а според многумина, со прикажаната игра „Црвените Ѓаволи“ не заслужија ништо подобро.

Навивачите на Јунајтед бесни: Оди си Мурињо!

Спортклуб - 14.03.2018

Откако Манчестер Јунајтед по поразот од Севиља на реванш мечот од 1/8 финалето од Лигата на шампионите, испадна од ова натпреварување, се зголеми гневот кај фановите на клубот врз тренерот Жозе Мурињо. „Мурињо би требало да добие отказ веднаш.

Јане го запозна Пол Погба и од неговата ВИП ложа го следеше дуелот на „Олд Трафорд“

SportMedia - 14.03.2018

На малиот херој Јане Велковски, му се оствари желбата да се запознае со ѕвездата на Манчестер Јунајтед и беше гостин лично на Погба, за дуелот на „црвените ѓаволи" против Севилја, во Лигата на шампионите.

Де Бур ’начека пенал’: Мурињо, вака ли се игра со тим од милијарда евра?!

Екипа - 14.03.2018

Жозе Мурињо јавно истакна дека Франк де Бур е најлошиот менаџер во историјата на Премиер – лигата, откако тој на „Беин Спортс“ ја критикуваше играта на Манчестер јунајтед во англискиот шампионат, но Холанѓанецот го ’начека на пенал’ по синоќешната ...

Навивачите на Јунајтед бараат Мурињо да поднесе оставка

Спортски - 14.03.2018

Манчестер Јунајтед синоќа испадна од Лига на шампиони откако изгуби на Олд Трафорд од Севиља, а навивачите на овој клуб бараат Жозе Мурињо да поднесе оставка. Јунајтед синоќа делуваше немоќно на Олд Трафорд против Севиља, кој сигурно не е тим кој би ...

Мурињо после елиминацијата од Севиља: Тоа не е нешто ново за овој клуб

Точка - 14.03.2018

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед синоќа на големо изненадување на сите беа елиминирани од Лигата на шампионите од екипата на Севиља. Шпанскиот тим ги шокираше „Црвените Ѓаволи“ на „Олд Трафорд“ со победата од 1:2, а навивачите и англиските медиуми ...

Рио ги загуби нервите и смисли засрамувачки прекар за ѕвездите на Јунајтед

Дерби - 14.03.2018

Жозе Мурињо се обиде да ја смири тензијата и да порача дека елиминацијата на Манчестер Јунајтед во осминафиналето во Лигата на шампионите не е вистинска катастрофа, но со тоа не се сложува комплетната англиска јавност, а особено не двете легенди на ...

Навивачите на Манчестер бараат Мурињо да си замине

Локално - 14.03.2018

Г олемо разочарување кај навивачите на Манчестер Јунајтед предизвика елиминацијата во осминафиналето на Лигата на шампионите, по што тие бараат менаџерот Жозе Мурињо да поднесе оставка. Јунајтед синоќа на реваншот со Севиља делуваше немоќно, без ...