TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Муцунски: Заев за едно деноноќие менува изјава, вчера биле обезбедени предмети на СЈО, а денес дополнително треба да се ...

Курир - 25.01.2020

Тимчо Муцунски во своето интевју во дневникот на МРТ посочи дека сите постапки кои што се водат на еден или друг начин треба да имаат правна разрешница од правосудниот систем, а не од политичарите.

Муцунски: Правосудниот систем во нашата земја е распаднат, а СДСМ бара решение како да го воскресне СЈО со ново име

Курир - 25.01.2020

Во дневникот на МРТ гостуваше и Тимчо Муцунски, висок функционер од редовите на ВМРО-ДПМНЕ при што посочи дека Социјалдемократскиот сојуз преку новиот закон за јавно обвинителство единствено сака да го воскресне СЈО со друго име кое исто така ќе има ...

Муцунски: ВМРО-ДПМНЕ се консултираше со правни експери за законот за ЈО

Република - 25.01.2020

Во дневникот на МРТ интервју имаше Тимчо Муцунски висок функционер на ВМРО-ДПМНЕ кој што посочи дека нов закон за јавно обвинителство за да добие Македонија се сто процентни шансите доколку се работи според Уставот и законите.

Мицкоски и Муцунски денеска се сретнаа со Јоханес Реј

Канал5 - 24.01.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со меѓународниот секретар, Тимчо Муцунски денеска (24.01.2020) остварија средба со Јоханес Реј, директор на Фондацијата „Конрад Аденауер“ во Република Македонија.

Мицкоски – Реј: Вмешаноста на високи државни и партиски функционери на СДСМ во коруптивни афери ја загрозуваат ...

Република - 24.01.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски остварија средба со Јоханес Реј, директор на Фондацијата „Конрад Аденауер“ во Република Македонија. На средбата разговарале за соработката на ВМРО-ДПМНЕ со ...

Мицкоски се сретна со директорот на Фондацијата „Конрад Аденауер“

24Инфо - 24.01.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски заедно со меѓународниот секретар Тимчо Муцунски денеска остварија средба со Јоханес Реј, директор на Фондацијата „Конрад Аденауер“ во Република Македонија.

Мицкоски- Јоханес Реј: Македонија е на врвот според корупцијата на Балканот, a угледниот „Економист“ ја класифицира ...

Нетпрес - 24.01.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со меѓународниот секретар, Тимчо Муцунски денеска остварија средба со Јоханес Реј, директор на Фондацијата „Конрад Аденауер“ во Република Македонија.

Мицкоски оствари средба со директор на Фондацијата „Конрад Аденауер“, Јоханес Реј

MakPress - 24.01.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со меѓународниот секретар, Тимчо Муцунски денеска (24.01.2020) остварија средба со Јоханес Реј, директор на Фондацијата „Конрад Аденауер“ во Република Македонија.

Мицкоски и Муцунски остварија средба со Јоханес Реј, директор на Фондацијата „Конрад Аденауер“

Бизнис Вести - 24.01.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со меѓународниот секретар, Тимчо Муцунски денеска (24.01.2020) остварија средба со Јоханес Реј, директор на Фондацијата „Конрад Аденауер“ во Република Македонија.