TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Реал има „план Б“: Ако не го купат Азар, тогаш ќе „украдат“ друга ѕвезда од Лондон

Sport 1 - 21.03.2019

Реал Мадрид веќе некое време е заинтересиран за ѕвездата на Челси, Еден Азар, кој претходно кажа дека сон му е да настапува во „кралскиот клуб“, но шпанската екипа има алтернатива во случај да не успее да го убеди Белгиецот да дојде кај нив.

Реал Мадрид и Перез имаат три опции во случај Варан да замине, ќе влезат ли во нова војна со Барса?

24Фудбал - 21.03.2019

Оваа недела се појавија стории кои велеа дека Рафаел Варан размислува за заминување од Реал Мадрид по крајот на сезоната, „кралевите“ веќе кројат планови за живот без Французинот. „Кралевите“ подготвуваат големи промени во составот по ...

Едно неочекувано име: Реал го сака Азар, но има подготвено и план „Б“

Дерби - 21.03.2019

Шпанскиот прволигаш Реал Мадрид со нетрпение го очекува крајот на оваа сезона која дефинитивно ќе биде неуспешна за нив, но тоа не е ништо страшно и „кралевите“ имаат намера веќе во следната кампања да се вратат на посакувани, победнички патеки и ...

Погба: Реал е сонот, но засега сум среќен во Манчестер Јунајтед

Кајгана - 21.03.2019

Пол Погба помина еден од најтешките периоди во својата кариера додека на „Олд Трафорд“ владееше Жозе Мурињо, но со доаѓањето на Оле Гунар Солскјер на клупата, Французинот се прероди. Стивнаа гласините дека сака да си замине од Манчестер Јунајтед, но ...

(ФОТО) Погба призна дека сонува за Реал, навивачите го распнаа

Спортклуб - 21.03.2019

Признанието на Пол Погба дека од дете сонувал да заигра за Реал Мадрид ги изнервира навивачите на Манчестер Јунајтед кои се почувствуваа навредени од тоа. Веднаш пламнаа социјалните мрежи на кои има низа навреди на сметка на францускиот ...

Погба објасни зошто обожава да ги гледа натпреварите на Барселона

Дерби - 21.03.2019

Манчестер Јунајтед ќе се соочи со Барселона во четвртфиналето на Лигата на шампионите, пресметка која дефинитивно со нетрпение ја очекува Пол Погба. Пол ова отворено го призна во интервјуто на „Еуроспорт“ и притоа откри зошто чести ги прати и гледа ...

„Скај Спортс“: Реал Мадрид има план Б доколку не го ангажира Азар

СуперСпорт - 21.03.2019

Англиските медиуми пишуваат дека Реал Мадрид ќе се обиде наредното лето да го ангажира фудбалерот на Челси, Еден Аар, но постои и алтернатива во случај „кралевите“ да не успеат во својата намера, а името кое се споменува нема да ги воодушеви ...

Реал има план „Б“ ако не успее со Азар но навивачите нема да бидат воодушевени

Спортски - 21.03.2019

Белгиецот Еден Азар е главна желба на Реал Мадрид во летниот преоден рок. Шпанските медиуми неодамна објавија дека Белгиецот во телефонски разговор со тренерот Зинедин Зидан искажал желба да премине во Реал Мадрид, се појавија одредени проблеми и ...

Синоќа флертуваше со Реал, сега и намигна на Барселона, Погба откри зошто често ги гледа „каталонците“

24Фудбал - 21.03.2019

Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Пол Погба вели дека Барселона е еден од најдобрите клубови во светот, открива дека често ги гледа „каталонците“ бидејќи може да научи нешто ново. Французинот синоќа крена прашина откако од кампот на Франција изјави ...

Мурињо: Знам каде ќе ја продолжам кариерата

Екипа - 21.03.2019

Португалскиот тренер Жозе Мурињо, знае каде сака да ја продолжи кариерата и верува дека на лето ќе се врати на клупските обврски. Италијанските медиуми шпекулираа дека доскорешниот менаџер на Манчестер Јунајтед следната сезона би можел да се врати ...

Јунајтед ќе ги спонзорира фановите за гостувањето на „Камп Ноу“

Спортски - 21.03.2019

Барселона и Манчестер Јунајтед веќе почнаа да ги преземаат првите стратегиски чекори пред четвртфиналниот дуел во Лигата на шампиони. Каталонците поставија исклучително висока цена на билетите кои се наменети за англиските фанови кои ќе сакаат во ...

Погба: Барса е најдобриот тим во светот

Локално - 21.03.2019

Откако пред еден ден халфот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба изјави дека секој фудбалер сонува да игра во Реал Мадрид, сега светскиот шампион со Франција изрази мислење дека главниот конкурент на „кралскиот“ клуб – Барселона е најдобриот тим во ...

Кои клубови нема да штедат во летниот преоден рок?

Кајгана - 21.03.2019

Шпанскиот весник Marca објави листа на европски клубови од кои очекува дека „ќе го одврзат ќесето“ за големи трансфери летово. Воопшто не изненадува тоа што Реал Мадрид е прв на листата. Откако Зинедин Зидан се врати на клупата, се шпекулира дека ...

Реал има план „Б“ ако пропадне трансферот на Еден Азар

Спортклуб - 21.03.2019

Белгиецот Еден Азар е главна желба на Реал Мадрид за летниот преоден рок. Шпанските медиуми неодамна објавија дека Белгиецот во телефонски разговор со Зинедин Зидан изразил желба да дојде во Реал, но се појавиле одредени проблеми и преговорите околу ...

Ремонтот започнува: Реал Мадрид доби понуда за Тони Крос

Курир - 21.03.2019

Германскиот репрезентативец Тони Крос во текот на летото би можел да си замине од редовите на Реал Мадрид. Зинедин Зидан најави ремонт во екипата, па многу искусни фудбалери би можеле да го напуштат „Сантијаго Бернабеу“ во пресрет на наредната ...

Бејл може да одигра клучна улога во трансферот на Погба во Реал

А1 On - 21.03.2019

Напаѓачот на Реал Мадрид, Герет Бејл може да одигра клучна улога во привлекувањето на играчот за врска на Манчестер Јунајтед Пол Погба на „Сантијаго Бербабеу“. Според информации на „АС“, Велшанецот може да биде искористен како адут, за да може ...

Погба откри зошто Мурињо бил отпуштен

+инфо - 21.03.2019

Разрешувањето на Жозе Мурињо од Манчестер Јунајтед е една од најголемите теми на сезоната во Премиер лигата. Многумина сметаа дека во основата тоа да се случи беше несогласување со играчите, предводени од најскапата аквизиција на „црвените ѓаволи“ ...

И ние ќе ви ги дереме навивачите 102 фунти, ама со разликата ќе ги субвенционираме нашите

Оff.net - 21.03.2019

Манчестер Јунајтед и Барселона веќе одиграа едно полувреме од четвртфиналната пресметка во ЛШ од која стапот го изедоа навивачите на двете екипи. Додуше повеќе шпанските навивачи, освен ако Барселона не го ископира ...

Мурињо откри кога ќе се врати

Вечер - 21.03.2019

Жозе Мурињо е без работа од јануари кога доби отказ од англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед. Португалскиот стручњак моментално работи како коментатор за неколку познати ТВ-станици, а во последното интервју кое го даде за беИН Спорт, откри дека ...

Зидан одреди мета, но на стартот наиде на проблем

СуперСпорт - 21.03.2019

Де Лаурентис рече – НЕ. Реал Мадрид, според најавите на шпанските медиуми ќе биде прилично активен во летниот преоден рок. Кралевите сакаат целосно да го реновираат новиот тим и сигурно е дека наредната сезона ќе гледаме некој „нов“ Реал Мадрид.

Милиони и Бејл за Погба

Вечер - 21.03.2019

Францускиот интернационалец од редовите на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, откри дека од дете го сонува дресот на Реал (М) и дека би сакал да соработува со старо-новиот предводник на актуелниот европски клупски шампион, Зинедин Зидан.

Барселона ќе има „изгор“ цени за „ѓаволите“, но Јунајтед им врати на генијален начин

Sport 1 - 21.03.2019

Барселона донесе одлука навивачите на Манчестер Јунајтед да платат 120 евра за реваншот од осминафиналниот двомеч. „Црвените ѓаволи“ се решија да возвратат со иста цена на картите, а приходот кој ќе го остварат ќе биде субвенциониран на навивачите ...

Реал Мадрид го обезбедил Милитао затоа што не сакал да плати 150 милиони евра?

Спортски - 21.03.2019

Реал Мадрид според најавите на шпанските медиуми ќе биде прилично активен во летниот преоден рок. „Кралевите“ сакаат целосно да го реновираат тимот и изгледа дека наредната сезона ќе гледаме некој нов Реал, а посебни промени ќе има кога во прашање е ...

Навивачите на Реал Мадрид ги избраа засилувањата: Ова се нивните желби

Спортски - 21.03.2019

Навивачите на Реал Мадрид сакаат да видат неколку нови фудбалери во својот тим. После очајната сезона во која многу веројатно ќе останат без трофеј, очекувањата за следната се големи и навивачите имаат листа на желби од фудбалери кои би сакале да ги ...

Погба и Реал Мадрид, опцијата е повторно отворена, Бејл би можел да биде клучниот човек

Спортклуб - 21.03.2019

Погба и Реал Мадрид повторно во комбинација! Според пишувањето на мадридски „АС“ клучен човек во целата операција би можел да биде Герет Бејл, кој со години наназад е голема желба на Манчестер Јунајтед.

Мурињо: „Селекторската работа не ме интересира“

СуперСпорт - 21.03.2019

Посебниот чека на понуда. Португалецот Хосе Мурињо е без ангажман откако при крајот на минатата година доби отказ во Манчестер Јунајтед. Епизодата на Олд Трафорд не беше претерано успешна за португалскиот стратег на кој во декември 2018 година му ...

Зидан ја одреди трансфер метата, но веќе на стартот наиде на проблем

Спортклуб - 21.03.2019

Реал Мадрид според најавите на шпанските медиуми ќе биде прилично активен во летниот преоден рок. „Кралевите“ сакаат во целост да го реновираат својот тим и извесно е дека во следната сезона ќе гледаме некој нов Реал, особено кога станува збор за ...

Барса им наплаќа 102 фунти на навивачите на Јунајтед за влезница, „Ѓаволите“ жестоко возвратија

Спортклуб - 21.03.2019

Како што се наближуваат мечевите од четвртфиналето во Лигата на шампионите, така и тензиите меѓу клубовите растат, а еден од најинтересните дуели од таа страна би требало да биде оној меѓу Манчестер Јунајтед и Барселона.

Meдиумите го „преселија“ кога Зидан се врати, а тој сега открива каква порака добил од францускиот тренер

Спортски - 21.03.2019

Откако Зидан се врати во Реал медиумите во Мадрид ги истакнаа Герет Бејл и Дани Себаљос како фудбалери со најзагрозена иднина. Тоа е така затоа што и двајцата после заминување на Зидан јавно во медиумите зборуваа дека тоа би можела да биде добра ...

Се јави еден од „најзагрозените“: Себалјос откри каква порака добил од Зизу по неговото враќање во Реал

Дерби - 21.03.2019

Угледните мадридски медиуми ги издвоија Герет Бејл и Дани Себајлос како најзагрозени играчи во првиот тим на Реал Мадрид по враќањето на Зинедин Зидан, од едноставна причина што двајцата имаа доста нападни изјави кон Французинот кој минатото лето го ...

Сонува да заигра за Реал, а тврди дека Барса е најдобра во светот

Спортклуб - 21.03.2019

Интересни се ставовите на најскапиот фудбалер во Премиер лигата, Пол Погба во овој момент. Францускиот репрезентативец се препороди во дресот на Манчестер Јунајтед по доаѓањето на Солскјер, но кога сите очекуваа дека ќе го води тимот идната сезона, ...

„АС“ со анализа на потенцијалниот трансфер на Погба во Реал – зошто да и зошто не?

Спортски - 21.03.2019

Откако се појавија гласините за можен трансфер на Пол Погба во редовите на Реал Мадрид шпанскиот весник „АС“ направи анализа на оваа ситуација. Посебно гласините се зголемија откако во вчерашниот ден Погба даде изјава дека сон на секој фудбалер е да ...

Мурињо: Не ме интересира селекторската работа

Спортски - 21.03.2019

Португалецот Жозе Мурињо е без ангажман откако на крајот од минатата година доби отказ од Манчестер Јунајтед. Епизодата на Олд Трафорд не беше многу успешна за португалскиот стратег, на кој во декември му беше врачен отказ, но и покрај тоа за ...

АС направи анализа за можен трансфер на Погба во Реал: Има неколку причини ЗА но и неколку ПРОТИВ

24Фудбал - 21.03.2019

Весникот АС направи анализа за можноста Пол Погба да се пресели на Бернабеу откако самиот играч откри дека сонува за настап во Реал и под водство на Зинедин Зидан. Пол Погба денеска ја разбранува јавноста откако од кампот на Франција им намигна на ...

„Ѓаволски“ добра финта, Јунајтед ќе покрие дел од трошоците за навивачите на гостувањето во Барселона, со пари од ...

24Фудбал - 20.03.2019

Барселона одреди многу висока цена на влезниците за фановите на Манчестер јунајтед, дури 102 фунти, но англискиот клуб на интересен начин го возвраќа ударот. Барселона реши влезниците за гостинските навивачи во четвртфиналето од Лигата на шампионите ...

Анкета на Марка извади брутални бројки: 0д 200.000 гласови, 80% од фановите на Реал го сакаат овој играч

Спортклуб - 20.03.2019

Реал Мадрид повторно го врати Зидан во своите редови, а со тоа се вратија и големите очекувања на фановите. По ужасниот период со Лопетеги а подоцна и со Сантијаго Солари, Перез мораше да направи клучен чекор и повторно да го повика спасителот Зидан.

Погба: Играњето во Реал Мадрид под водство на Зидан е сон за секој фудбалер

Gol.mk - 20.03.2019

Додека Жозе Мурињо беше на чело на Манчестер Јунајтед, иднината на Пол Погба на „Олд Трафорд“ беше под знак прашалник. И по заминувањето на португалскиот тренер, со кого Французинот имаше лоши односи, се шпекулира дека тој ќе си замине и ќе ја ...

Погба за сонот да се игра за Реал и Зидан и зошто Мурињо добил отказ од Манчестер јунајтед

24Фудбал - 20.03.2019

Пол Погба денеска се појави пред медиумите за да разговара за мечот на Франција против Молдавија, но фудбалерот крена голема прашина откако призна дека сонува за настап во Реал Мадрид и под водство на Зинедин Зидан.

Погба со најновата изјава ги налути навивачите на Јунајтед

Sport 1 - 20.03.2019

Манчестер јунајтед игра како преродено по пристигнувањето на тренерот Оле Гунар Солшер, а во форма се врати и Пол Погба, кој повторно се поврзува со заминување од „Олд Трафорд“. Погба во моментов е на репрезентативни обврски со Франција, а во ...

Винисиус: Барселона нудеше повеќе, но јас сакав во Реал Мадрид

Екипа - 20.03.2019

Младиот бразилски фудбалер Винисиус Жуниор, откри дека за него биле заинтересирани од таборот на Барселона, но дека на крајот пресудила неговата симпатија кон Реал Мадрид. „Барселона понуди повеќе, но јас го одбрав Реал Мадрид поради подобриот ...

Дали Анчелоти на најдобар начин го опиша враќањето на Зидан?

Спортски - 20.03.2019

Зинедин Зидан се врати во Реал Мадрид откако во клубот неуспешни епизоди имаа Јулиен Лопетеги и Сантијаго Солари. Неговото враќање израдува голем број фанови, но и фудбалски легенди еден од нив е и Карло Анчелоти.

Marca: Зидан го сака мозокот на Јувентус во Реал

Кајгана - 20.03.2019

Шпанскиот весник Marca вчера објави листа со потенцијалните засилувања на Реал Мадрид и меѓу фаворитите на штотуку вратениот Зинедин Зидан го вброи и плејмејкерот на Јувентус Миралем Пјаниќ, еден од најважните играчи на Масимилијано Алегри.

Анчелоти на најдобар можен начин го опиша враќањето на Зизу во Реал

Дерби - 20.03.2019

Враќањето на Зинедин Зидан во Реал Мадрид израдува многу фанови и фудбалски легенди на „кралскиот клуб“, а во оваа група спаѓа и легендарниот Карло Анчелоти кој со големи букви го запиша своето име во историјата благодарение на освоената „Ла Десима“.

Погба: Секој сонува да игра за Реал, сега плус и Зидан е тренер

Екипа - 20.03.2019

Пол Погба ќе биде предводник на француската репрезентација во квалификациите за ЕВРО 2020, а големиот ас ја искористи денешната прес-конференција на националниот тим и за „флерт“ со Реал Мадрид.

Погба посочи за кој тим посакува да заигра: Тоа е сон за секого

Точка - 20.03.2019

Пол Погба е еден од главните виновници што Манчестер Јунајтед игра како преопороден под водство на Оле Гунар Солскјер. Францускиот интернационалец ги остави на страна сите недоразбирања со Жозе Мурињо и покажа колку може да биде добар, квалитетен и ...

Погба: На секој фудбалер му е сон да игра за Реал под Зидан

TopSport - 20.03.2019

Иако се веруваше дека со отказот за Жозе Мурињо се осигура иднината на Пол Погба во Манчестер јунајтед, неговата последна изјава повторно ги подгреа шпекулациите за заминување од Англија. Иднината на 26-годишниот Французин можеби не е на „Олд ...

Мурињо откри кога се враќа и зошто нема да предводи репрезентација

Канал5 - 20.03.2019

Од крајот на декември Жозе Мурињо е без работа , откако доби отказ од Манчетер Јунајтед. Португалскиот фудбалски експерт доби ангажман од неколку ТВ куќи , а денеска откри дека е подготвен за уште еден предизвик и дека ќе ја прифати понудата.

Изјавата на Погба за Реал Мадрид предизвика „бура“ од реакции во јавноста

Спортски - 20.03.2019

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед Пол Погба денес даде интересна изјава поврзана со неговиот потенцијален трансфер во Реал Мадрид. Во пресрет на репрезентативните натпревари против Молдавија и Исланд за светскиот шампион Франција, Погба во еден дел ...

Погба со една изјава го здрма Островот и најави трансфер во Реал Мадрид

СуперСпорт - 20.03.2019

Пол Погба со денешната изјава поврзана со евентуален трансфер во Реал Мадрид повторно ги наполни светските медиуми. Имено, во пресрет на натпреварите со Молдавија и Исланд со репрезентацијата на Франција, Погба на прес конференцијата проговори и за ...

Погба: Реал Мадрид е сон – што ли само на ова ќе кажат навивачите на Јунајтед

Спортклуб - 20.03.2019

Иако во последно време игра мошне добро, Пол Погба повторно стана цел на шпекулации околу неговото можно заминување од Манчестер Јунајтед Погба моментално се наоѓа со селекцијата на Франција, а со својата последна зјава можеби најави дека неговиот ...