TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Коки со отворено писмо до Дуле: „Брат, не знам дали да се смеам или плачам, сè ми доаѓа дека ќе се појавиш однекаде“

Точка - 24.09.2020

На 23-ти септември македонската јавност беше во шок, откако медиумите потврдија дека почина Душан Љубисављевиќ-Дуле, пејачот од познатото дуо „Дуле и Коки“. Вчера навршија точно седум години од немилиот настан, а по тој повод на социјалната мрежа ...

На свирка често ми се случува да помислам дека ќе се појавиш од некаде: Емотивно писмо од Коки за Дуле

Женски магазин - 24.09.2020

На денешен ден пред 7 години, македонската естрада изгуби еден музичар, семејството татко и сопруг, а Коки Јанков го изгуби едниот дел од дуото Дуле и Коки. Душан Љубисављевиќ почина пред седум години, но неговото семејство и пријатели се уште се ...

Емотивно писмо на Коки до Дуле:„Ама ова ќе биде последно, не те замарам повеќе, не кажувај абе Кочо, седум години ми ...

Екран - 24.09.2020

Годините минуваат, времето не може се да излекува, болката останува, тлее, иако не е секогаш присутна, знаеме дека е тука… Токму за една таква, неминлива болка, во својот пост пишува Коки кој му се обраќа на Дуле…седум години по неговото прерано ...

Коки му напиша писмо на Дуле: Сите прашуваат за тебе, не те заборавиле!

Слободен Печат - 24.09.2020

Вчера навршија точно седум години откако почина Душан Љубисављевиќ- Дуле, пејачот на познатото дуо „Дуле и Коки“. На 23 септември 2013 година, луѓето беа во шок кога медиумите објавија дека почина еден од дуото – виолина и гитара.

Гледаш дека имало Господ? Коки со потресно писмо се присети на Дуле

Курир - 24.09.2020

Вчера поминаа точно седум години од смртта на Душан Љубисављевиќ- Дуле, пејачот на познатото дуо „Дуле и Коки“. На 23 септември 2013 година засекогаш не’ напушти омилениот музичар. Неговиот најблизок соработник, виолинистот Никола Јанков- Коки, ...

Срцето им се распарчи на целата естрада на денешниот ден- македонскиот пејач замина тивко во ноќта, гитарата му беше ...

Курир - 23.09.2020

Денеска се навршуваат точно осум години откако почина Душан Љубисављевиќ- Дуле, пејачот на познатото дуо Дуле и Коки. Тој 23 септември во 2013 година, луѓето беа во шок кога медиумите објавија дека не напушти фронтменот од дуото виолина и гитара.

Сите прашуваат за тебе, не те заборавиле да знаеш - КОКИ СО ЕМОТИВНО ПИСМО СЕ ПРИСЕТИ НА ДУЛЕ

Вечер - 24.09.2020

Вчера навршија точно седум години од смртта на Душан Љубисављевиќ- Дуле, пејачот на познатото дуо „Дуле и Коки“. Популарниот Дуле не напушти на 23 септември 2013 година. Неговиот најблизок соработник, виолинистот Никола Јанков- Коки, денеска со ...

Коки со емотивно писмо се присети на Дуле: Сите прашуваат за тебе, не те заборавиле да знаеш

+инфо - 24.09.2020

Поминаа точно седум години од смртта на Душан Љубисављевиќ- Дуле, пејачот на познатото дуо „Дуле и Коки“. Вчера навршија точно седум години од смртта на Душан Љубисављевиќ- Дуле, пејачот на познатото дуо „Дуле и Коки“.