TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Еве како ВМРО ДПМНЕ собра 20.000 потписи за неколку часа

Sky - 01.03.2014

До 21:30 собрани се 20.000 потписи од граѓани на Република Македонија за поддршка на кандидатурата на Ѓорге Иванов за Претседател на Република Македонија, изјави вечерва на прес-конференција Илија ...

Погледнете колку потписи доби Иванов за својата кандидатура за само 2 часа

Press24 - 01.03.2014

До 21:30 собрани се 20.000 потписи од граѓани на Република Македонија за поддршка на кандидатурата на господинот Ѓорге Иванов за Претседател на Република Македонија, информираше директорот на ...

ГРАЃАНИ СЕ ПОТПИШУВАА ЗА КАНДИДАТУРА НА ЃОРГЕ ИВАНОВ!?

Телма - 01.03.2014

Во повеќе градови доцна попладнево групи граѓани во општински канцеларии се потпишуваат за кандидатура на Ѓорге Иванов за нов претседателски мандат. Граѓаните велат дека доаѓаат самоиницијативно иако ...

Охриѓани со поддршка за претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорѓе Иванов

OhridNews - 01.03.2014

Вечерва во 19 часот во Охрид започна собирањето потписи за поддршка на кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата на претстојните избори, актуелниот претседател Ѓорѓе Иванов.

ФОТО: Редици во Охрид за потпис за Иванов

А1 On - 01.03.2014

Охриѓани во редици чекаат да се потпишат за кандидатурата на Ѓорѓе Иванов од ВМРО ДПМНЕ за претседател на Македонија. Веднаш по завршувањето на конвенцијата во Скопје, зградата на општината внатре и ...

ФОТО: Масовна поддршка за кандидатурата на Иванов од Велес

Курир - 01.03.2014

Велешани во редици чекаат да го дадат својот потпис за поддршка на кандидатурата на Ѓорѓе Иванов. Актуелниот македонски претседател уште еднаш од името на ВМРО-ДПМНЕ ќе ја бара поддршката од ...

ФОТО: Стотици граѓани чекаат во ред да го поддржат Иванов во Гази Баба и Ѓорче Петров

Курир - 01.03.2014

Ѓорѓе Иванов ќе биде претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ. Околу 1300 делегати го избраа, но од граѓаните добива масовна поддршка. Актуелниот шеф на државата, Ѓорѓе Иванов, уште еднаш ќе ја трча ...

ФОТО: Граѓаните масовно излегуваат да го дадат својот потпис за Иванов

Курир - 01.03.2014

Откако на Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ огромен број од делегатите одлучија да застанат зад Иванов и тој да биде претседателски кандидат на владејачката партија, масовна поддршка актуелниот претседател ...

Иванов: Нема да прифатам промена на уставното име - тука сум за да им служам на граѓаните

Press24 - 01.03.2014

Актуелниот претседател на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов, се обрати на конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ за избор на кандидат за претседател. - Пред пет години стоев на ова место, а и ден денес не можам ...

Иванов: Претседателот не е над граѓаните, туку е со нив и еден од нив

Курир - 01.03.2014

Пред 5 години стоев на оваа иста сцена, и ден денес не можам да ја заборавам енергијата која ја почуствував тогаш. Енергија на луѓе патриоти, со силна желба и визија за подобра Македонија, истакна ...

ВМРО-ДПМНЕ собира потписи од членствотo и од 30 пратеници за „јак“ претседателски кандидат

Либертас - 01.03.2014

Од завчера по месните комитети на владеачката ВМРО-ДПМНЕ се повикува челнството да се потпише на петицијата за Ѓорге Иванов за втор мандат, тврдат извори од партијата за Либертас.

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ собра 20.000 потписи за неколку часа

А1 On - 01.03.2014

До 21:30 собрани се 20.000 потписи од граѓани на Република Македонија за поддршка на кандидатурата на Ѓорге Иванов за Претседател на Република Македонија, изјави вечерва на прес-конференција Илија ...

Над 20.000 граѓани веќе се потпишаа за Иванов

Курир - 01.03.2014

До 21:30 собрани се 20.000 потписи од граѓани на Република Македонија за поддршка на кандидатурата на господинот Ѓорге Иванов за Претседател на Република Македонија, изјави вечерва на ...

Граѓаните масовно излегуваат да го дадат својот потпис за Иванов

Република - 01.03.2014

Откако на Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ огромен број од делегатите одлучија да застанат зад Иванов и тој да биде претседателски кандидат на владејачката партија, масовна поддршка актуелниот претседател ...

Претседателот Иванов: Името и идентитетот нема да бидат доведени во прашање

Република - 01.03.2014

Само како Македонија и Македонци Европа е придобивка за нас и ние сме придобивка за светот порача актуелниот претседател на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов, кој денеска се обрати на конвенцијата ...

Над 20.000 граѓани веќе се потпишаа за Иванов

Вечер Прес - 01.03.2014

До 21:30 собрани се 20.000 потписи од граѓани на Република Македонија за поддршка на кандидатурата на господинот Ѓорге Иванов за Претседател на Република Македонија, изјави вечерва на ...

Иванов добива масовна поддршка од граѓаните

Lider - 01.03.2014

Ѓорге Иванов денеска освои вкупно 1099 гласови на Конвенцијата, а останатите негови тројца противкандидати заедно освоија само 135. Масовната поддршка за Иванов која започна на Конвенцијата ...

Димовски: Повеќе од 20.000 граѓани веќе се потпишаа за Иванов

Република - 01.03.2014

До 21:30 собрани се 20.000 потписи од граѓани на Република Македонија за поддршка на кандидатурата на господинот Ѓорге Иванов за Претседател на Република Македонија, информираше директорот на ...

ФОТО: Граѓаните масовно излегуваат да го дадат својот потпис за Иванов

Нетпрес - 01.03.2014

Откако на Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ огромен број од делегатите одлучија да застанат зад Иванов и тој да биде претседателски кандидат на владејачката партија, масовна поддршка актуелниот претседател ...

За два часа собрани над 20 илјади потписи за кандидатурата на Ѓорѓе Иванов

Алфа - 01.03.2014

За нешто повеќе од два часа, над 20.000 граѓани веќе се потпишаа на кандидатурата на господинот Ѓорге Иванов во подрачните единици на Државната изборна комисија.

Димовски: За два часа собрани повеќе од 20.000 потписи за Иванов

МКД - 01.03.2014

До 21,30 часот собрани се 20.000 потписи од граѓани на Република Македонија за поддршка на кандидатурата на господинот Ѓорге Иванов за претседател на Република Македонија.