TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Конечно добри вести за Милан, се враќа еден од најдобрите фудбалери

Спортски - 30.11.2023

Милан се соочува со големи проблеми со повредени фудбалери, а тренерот Пиоли конечно доби добри вести. Имено, за мечот со Фросиноне овој викенд ќе се врати Исмаил Бенасер, кој седум месеци беше надвор од терените поради повреда.

Во Италија веќе се зборува: Шевченко чека повик од Милан да го замени Пиоли

SportSport - 30.11.2023

Ако Стефано Пиоли биде сменет од тренерското место во Милан, веќе е познато кој ќе биде неговиот наследник. Барем така пишуваат дел од италијанските медиуми. Актуелниот тренер на „росонерите“ е се поголема каша по последниот пораз во ЛШ од Борусија ...

Милан ќе изгуби огромна сума на пари доколку не се пласира во нокаут фазата од Лигата на шампионите

24Инфо - 30.11.2023

Буџетот на Милан сериозно ќе „настрада“ доколку тимот не успее да обезбеди пласман во осминафиналето од Лигата на шампионите, прогнозира „Газета“. Според италијанскиот весник, на „росонерите“ им се заканува загуба од 113 милиони евра приход доколку ...

Милан ќе се соочи со огромни загуби ако испадне од ЛШ

Екипа - 30.11.2023

Буџетот на Милан сериозно ќе настрада ако тимот не успеа да обезбеди пласман во 1/8 финалето во Лигата на шампионите, прогнозира „Газета“. Според италијанскиот весник, на Милан му се закануваат загуби од 113 милиони евра приход ако не успее да се ...

Шевченко се понудил да биде тренер на Милан

Спортски - 29.11.2023

Милан се наоѓа во резултатска криза како во Серија А, така и во Лигата на шампиони. После синоќешниот пораз од Борусија Дортмунд има само теоретски шанси за пласман во осминафиналето, па почнаа гласините за смена на тренерот Пиоли.

Шевченко се понудил да биде тренер на Милан, газдата Кардинале итно се сретна со Пиоли

24Фудбал - 29.11.2023

Медиумите од Италија пренесуваат дека посредници го понудиле Андриј Шевченко да го замени Стефано Пиоли до крајот на сезоната, во меѓувреме, газдата Гери Кардинале попладнево се сретна со тренерот.

Шевченко на местото на Пиоли на клупата на Милан?

Екипа - 29.11.2023

Милан игра променливо во Калчо-лигата, а главоболките на управата дополнително се зголемија откако „росонерите“ испаднаа од трката за нокаут фазата во Лигата на Шампионите, што сигурно ќе значи и финансиска загуба од десетина милиони евра за ...

Пиоли: Навивачите на Милан имаат право да бидат лути и разочарани

Дерби - 29.11.2023

Милан го доживеа првиот пораз на домашен терен во групната фаза на Лигата на шампионите, пораз од Борусија Дортмунд од 3-1 кој може да се покажаше како пресуден за екипата да не обезбеди пласман во нокаут фаза, но и да остане без Европа во ...

Шевченко ќе биде нов тренер на Милан?

Sport 1 - 29.11.2023

Милан оваа сезона нема најдобри резултати во Серија А, додека во Лигата на шампиони (ЛШ) во последното коло од групната фаза ќе се обиде да обезбеди осминафинале, а тоа предизвика критики за тренерот Стефано Пиоли.

Пиоли: Навивачите на Милан имаат право да бидат лути

Курир - 29.11.2023

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, даде свое видување за синоќешниот пораз (1:3) од Борусија Дортмунд во Лигата на шампионите. – Го загубивме натпреварот кога можевме да го насочиме според нашето сценарио.

Пиоли: На навивачите не им треба порака, тие имаат право да бидат лути

TopSport - 29.11.2023

Борусија Дортмунд му одржа фудбалска час на Милан и со победата 3:1 на „Сан Сиро“ си обезбеди пласман во осминафиналето, во Лигата на шампионите. По овој пораз Милан опасно „виси“ не за пласман во нокаут-фазата туку за елиминација од групата.

Легендата на Милан се враќа на „Сан Сиро“ за да го наследи Пиоли

Спортманија - 29.11.2023

Легендарниот фудбалер на Милан и на украинската репрезентација, Андриј Шевченко би можел повторно да се врати во Италија и тоа како тренер на „неговиот“ тим. Италијанските медиуми денеска пишуваат дека неговите претставници одржале разговор со ...

Пиоли: Требаше многу подобро да се браниме

МакФудбал - 29.11.2023

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, го коментираше поразот на „росонерите“ со 1-3 од Борусија Дортмунд во натпревар од петтото коло од групната фаза на Лигата на шампионите. Поразот ја стави миланската екипа на последното место во нивната група Ф, што ...

Повторно свирежи кон Пиоли по крахот од Дортмунд, а тој излезе со порака до публиката!

Спортклуб - 29.11.2023

Милан синоќа беше поразен на „Сан Сиро“ од Борусија Дортмунд со 1:3. Ова беше натпревар кој за Милан беше со подзнак „Must Win“, или натпревар на кој мора да се оствари победа за да се задржат шансите за првите две позиции, но едноставно гостите беа ...

Шевченко ќе го замени Пиоли на клупата на Милан?

МакФудбал - 29.11.2023

Легендата на Милан, Андриј Шевченко, би можел да се врати во Италија како тренер. Италијанските медиуми пренесуваат дека му било понудено на Милан да го води клубот до крајот на сезоната. Така Стефано Пиоли би добил отказ, а Украинецот би имал ...

Пиоли ја призна грешката: Навивачите на Милан имаат право да бидат лути!

СуперСпорт - 29.11.2023

Милан загуби на домашен терен со 1-3 од Борусија Дортмунд и ги намали шансите за пласман во нокаут-фазата на Лигата на шампиони (ЛШ). Тренерот Стефано Пиоли по натпреварот кажа дека навивачите имаат право да бидат лути.

Пиоли: На навивачите не им треба порака, тие имаат право да бидат лути

Макфакс - 29.11.2023

Борусија Дортмунд му одржа фудбалска час на Милан и со победата 3:1 на „Сан Сиро“ си обезбеди пласман во осминафиналето, во Лигата на шампионите. По овој пораз Милан опасно „виси“ не за пласман во нокаут-фазата туку за елиминација од групата.

Пиоли: На навивачите не им треба порака, тие имаат право да бидат лути

Опсервер - 29.11.2023

Борусија Дортмунд му одржа фудбалска час на Милан и со победата 3:1 на „Сан Сиро“ си обезбеди пласман во осминафиналето, во Лигата на шампионите. По овој пораз Милан опасно „виси“ не за пласман во нокаут-фазата туку за елиминација од групата.

Пиоли: На навивачите не им треба порака, тие имаат право да бидат лути

Скопје1 - 29.11.2023

Борусија Дортмунд му одржа фудбалска час на Милан и со победата 3:1 на „Сан Сиро“ си обезбеди пласман во осминафиналето, во Лигата на шампионите. По овој пораз Милан опасно „виси“ не за пласман во нокаут-фазата туку за елиминација од групата.

Пиоли: На навивачите не им треба порака, тие имаат право да бидат лути

MTM - 29.11.2023

Борусија Дортмунд му одржа фудбалска час на Милан и со победата 3:1 на „Сан Сиро“ си обезбеди пласман во осминафиналето, во Лигата на шампионите. По овој пораз Милан опасно „виси“ не за пласман во нокаут-фазата туку за елиминација од групата.

Пиоли: Навивачите на Милан имаат право да бидат лути и разочарани

Точка - 29.11.2023

Милан го доживеа првиот пораз на домашен терен во групната фаза на Лигата на шампионите, пораз од Борусија Дортмунд од 3-1 кој може да се покажаше како пресуден за екипата да не обезбеди пласман во нокаут фаза, но и да остане без Европа во ...

Пиоли: Разочарувачка вечер, но се уште имаме шанси!

Sport M - 29.11.2023

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, даде свое видување за синоќешниот пораз (1:3) од Борусија Дортмунд во Лигата на шампионите. – Го загубивме натпреварот кога можевме да го насочиме според нашето сценарио.

Пиоли: Навивачите на Милан имаат право да бидат лути

Нетпрес - 29.11.2023

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, даде свое видување за синоќешниот пораз (1:3) од Борусија Дортмунд во Лигата на шампионите. – Го загубивме натпреварот кога можевме да го насочиме според нашето сценарио.

Пиоли: Навивачите на Милан имаат право да бидат лути

Канал5 - 29.11.2023

Навивачите на Милан имаат право да бидат лути, но, сè уште има мали шанси за пласман во плејофот Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, даде свое видување за синоќешниот пораз (1:3) од Борусија Дортмунд во Лигата на шампионите.

Пиоли: Навивачите на Милан имаат право да бидат лути

Екипа - 29.11.2023

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли го коментираше поразот од Борусија Дортмунд во Лигата на шампионите, со кој неговиот тим се оддалечи од 1/8 финалето во Лигата на шампионите, а „виси“ и пласманот во Лигата на Европа.

Пиоли разочаран: Многу ни се мали шансите за осминафинале…

Спортски - 29.11.2023

Милан загуби на домашен терен со 1-3 од Борусија Дортмунд и ги намали шансите за пласман во нокаут-фазата на Лигата на шампиони (ЛШ). Тренерот Стефано Пиоли по натпреварот кажа дека навивачите имаат право да бидат лути.

Тренерот на Милан: Играчите имаат право да бидат лути за поразот

Република - 29.11.2023

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, даде свое видување за синоќешниот пораз (1:3) од Борусија Дортмунд во Лигата на шампионите. – Го загубивме натпреварот кога можевме да го насочиме според нашето сценарио.

Пиоли: Навивачите на Милан имаат право да бидат лути

365 - 29.11.2023

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, даде свое видување за синоќешниот пораз (1:3) од Борусија Дортмунд во Лигата на шампионите. – Го загубивме натпреварот кога можевме да го насочиме според нашето сценарио.

Се враќа еден од најдобрите фудбалери на Милан

Курир - 01.12.2023

Милан се соочува со големи проблеми со повредени фудбалери, а тренерот Пиоли конечно доби добри вести. Имено, за мечот со Фросиноне овој викенд ќе се врати Исмаил Бенасер, кој седум месеци беше надвор од терените поради повреда.