TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ОТКРИЕН МОТИВОТ ЗА УБИСТВОТО НА 11-ГОДИШНАТА ВАСИЛИКИ Обдукцијата ќе покаже дали девојчето било силувано пред смртта

+инфо - 11.06.2024

Вујкото на сослушување го признал делото и на полицајците им рекол дека сакал да има секс со внуката. Траги од повреди на рацете сугерираат дека вујко во Илија во Пелопонез сакал да има сексуален однос со неговата мала внука па потоа неколкупати ја ...

Камерите забележаа како девојчето влегува во кола а потоа ја пронајдоа мртва! Детали за бруталното убиство во Грција: Вујко признал сè (ВИДЕО)

Во Центар

Ова е вујкото од пеколот! Намамил девојка (11) во автомобил, па ја убил и телото го фрлил во поле: Откриени грозоморните детали од случајот

Во Центар

Камерите забележиле како девојчето влегува во кола, набрзо ја нашле мртва: Свирепо убиство во Грција, чичкото признал се

Република

Чичкото на младата Василики е осомничен за нејзината смрт

А1 On

Тече истрагата за малолетното девојче од Грција кое беше пронајдено мртво

Слободен Печат

Камерите забележиле како девојчето влегува во кола – Свирепо убиство во Грција, чичкото признал се

24Инфо

Нетпрес Сител

ВИДЕО | Грција: Чичко го призна убиството со штрафцигер на 11-годишната внука, роднините ќе го линчуваа

Слободен Печат - 11.06.2024

Грчката полиција денеска има потешкотии да го спроведе пред истражните органи убиецот на 11-годишната Василики која исчезна од областа Миртија во Пиргос, западен Пелопонез, по што е пронајдена мртва.

Пронајдено е телото на исчезнатото 11 годишно девојче од Грција- чичко ѝ признал злосторство

Канал5

Исчезнатото девојче од Грција пронајдено мртво и со убодни рани во вратот

Фокус

Исчезнатото 11-годишно девојче од Грција пронајдено мртво: имало убодни рани на вратот

Макфакс

Тажен крај на потрагата по 11-годишното девојчето од Грција: Пронајдено мртво, роднина го признал делото

ТВ21

Убиено девојчето (11) за кое цела Грција повела потера: Пронајдена со рани на вратот, приведен вујкото кој е обвинет за силување

Точка

Исчезнатото 11-годишно девојче од Грција пронајдено мртво: имало убодни рани на вратот

Опсервер

4NEWS 24Инфо Фактор Локално +инфо Press24 ММС Во Центар