TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вучиќ за CNN: Меѓународната заедница да преземе акција против оние кои се тврдоглави и го загрозуваат мирот

Фокус - 31.05.2023

Србија го исполни сето она што беше договорено во договорите со Приштина од 2013 година, а Приштина имаше само една обврска – формирање на Заедницата на српските општини и тоа не е направено и немаат намера да го исполнат, рече претседателот на ...

Вучиќ за „Си-Ен-Ен“: Приштина имаше само една задача, да формира ЗСО и тоа не го направи

Република

Вучиќ за Си-Ен-Ен: Србија ги спроведе сите меѓународни обврски, Косово ниту една

Макфакс

Александар Вучиќ за CNN: Приштина имаше само една задача, да формира ЗСО, но не го направи тоа

Точка

Кому му требаат „искри“ на северот на Косово: „Незадоволството да го изразиме на мирен начин бидејќи сме сведоци на последиците што ги носи војната“

Локално

Вучиќ бара помош од Кина за смирување на состојбата на Косово

Република

Зошто Курти го спасува Вучиќ!? Лоша пресметка на Приштина или Албин го избра Александар како посакуван партнер за (не)решавање на Косово!? (Фото/Видео)

Во Центар

Опсервер Курир Канал5 Вечер Прес Lider Н.Македонија еМагазин MakPress

ВРАЗУМЕТЕ ГО КУРТИ, ОВА НЕ СЕ ТРПИ! Вучиќ остро реагира на „бруталното насилство“ врз Србите на северот на Косово

+инфо - 30.05.2023

Тензиите во општините на северот на Косово, Звечан, Лепосавиќ и Зубин Поток, во последните денови прераснаа во насилство. За време на вчерашните немирите беа повредени 30 војници на мировната мисија на НАТО на Косово, како и повеќе од 50 Срби.

„ИТНО ПОВЛЕКУВАЊЕ Е УСЛОВ…“ Заврши средбата на Вучиќ со амбасадорите на земјите од Квинте за ситуацијата на Косово и Метохија (ФОТО)

Во Центар

Вучиќ до Квинтата: Повлекување на градоначалниците и на полицијата е услов за зачувување на мирот на Косово

360 степени

Вучиќ утрово на состанок со амбасадорите на Квинтата, Борел го осуди „шокантното насилство“ во Косово

360 степени

Вучиќ на состанок со амбасодорите на Квинта, ЕУ, Русија и Кина

Р.С.Европа

Вучиќ се сретна со амбасадорите на Квинтата: „Се надевам дека ќе успеете да го вразумите Курти да ги повлече своите сили“

Макфакс

Петковиќ: Курти е одговорен за сѐ што се случи вчера на северот на Косово

Слободен Печат

Вечер Прес Алсат-М MTM Скопје1 Точка Курир Локално Опсервер

Вучиќ: Го откажувам патувањето во Братислава, останувам со својот народ и војниците

Република - 30.05.2023

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска соопшти дека го откажува патувањето во Братислава. Тој во видео пораката, која ја објави на Инстаграм, рече дека останува со својот народ. Го откажувам патувањето во Братислава, останувам со мојот народ ...

Вучиќ го откажа патувањето во Братислава: За безбедност на луѓето во Косово, Квинта треба да исполни два услови

Бизнис Вести

Вучиќ го откажа патувањето во Братислава: „Поважно ми е да бидам со својот народ“ (ВИДЕО)

Локално

Вучиќ го откажа патувањето во Братислава: За безбедност на луѓето во Косово, Квинта треба да исполни два услови

MakPress

Вучиќ го откажа патувањето во Братислава: За безбедност на луѓето во Косово, Квинта треба да исполни два услови

Опсервер

Вучиќ го откажа патувањето во Братислава

Курир

Вучиќ го откажа патувањето во Братислава: За безбедност на луѓето во Косово, Квинта треба да исполни два услови

24Инфо

Вечер Прес Канал5

Вучиќ синоќа разговараше со Борел и Тајани, за денеска закажа состаноци со амбасадорите на Квинта, ЕУ, Русија и Кина

Либертас - 30.05.2023

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, синоќа телефонски разговараше со високиот претставник на Европската унија за надворешна политика и безбедност, Жозеп Борел, и со потпретседателот на Советот на министри и министерот за надворешни ...

Вучиќ синоќа разговараше со Борел и Тајани, за денеска закажа состаноци со амбасадорите на Квинта, ЕУ, Русија и Кина

Слободен Печат

Вучиќ синоќа разговараше со Борел и Тајани, за денеска закажа состаноци со амбасадорите на Квинта, ЕУ, Русија и Кина

Опсервер

Вучиќ синоќа разговараше со Борел и Тајани, за денеска закажа состаноци со амбасадорите на Квинта, ЕУ, Русија и Кина

24Инфо

Вучиќ синоќа разговараше со Борел и Тајани, за денеска закажа состаноци со амбасадорите на Квинта, ЕУ, Русија и Кина

Курир

Вучиќ синоќа разговараше со Борел и Тајани, денеска закажа состаноци со амбасадорите на Квинта, ЕУ, Русија и Кина

Сител

Вучиќ синоќа разговараше со Борел и Тајани, за денеска закажа состаноци со амбасадорите на Квинта, ЕУ, Русија и Кина

24 Вести

Н.Македонија Канал5 MakPress Во Центар