TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Суарез: Во Барса ми рекоа дека веќе сум стар да играм на врвно ниво

Екипа - 23.02.2021

Крајно неочекувано за светската фудбалска јавност беше заминувањето на Луис Суарез од Барселона минатото лето. Уругваецот со солзи го напушти каталонскиот клуб, одлучувајќи кариерата да ја продолжи во дресот на Атлетико Мадрид.

Суарез: Не го заслужив начинот на кој ми кажаа дека не сум им потребен повеќе во Барса

Спортклуб - 23.02.2021

Фудбалската јавност минатото лето беше изненадена од потегот на Луис Суарез, но пред се и на Барселона, да го продаде Уругваецот. Суарез неколку години играше во фантастична форма во Барселона, па затоа одлуката тој да биде продаден од клубот дојде ...

Суарез: Најмногу ме погоди што во Барселона ми рекоа дека сум престар и неможам да играм на високо ниво

Sport M - 23.02.2021

Луис Суарез игра фантастично. Тој и неговиот Атлетико Мадрид се лидери на табелата со 55 бодови, а Уругваецот има 16 постигнати голови во моментов исто колку и Лионел Меси. Во интервју за „Франс фудбал“ Суарез се отвори и рече дека заминувањето од ...

Суарез: Во Барса ми рекоа дека сум престар за да играм на врвно ниво!

Sport 1 - 23.02.2021

Уругвајската ѕвезда Луис Суарез летово ја напушти Барселона и се пресели во Атлетико Мадрид, откако клупската управа и новиот тренер Роналд Куман процениле дека нема да им биде потребен, ама додека Каталонците се мачат сезонава, Суарез во ...

Суарез: Најмногу ме погоди кога ми кажаа дека сум веќе стар

Спортски - 23.02.2021

Ова лето сите беа изненадени што Барселона толку лесно се ослободи од Луис Суарез. Суарез практично беше избркан кога во клубот дојде Роналд Куман и тој потег се покажа како голема грешка на Каталонците.

Се чини дека е готово, Агуеро заминува на лето, ова се четирите гиганти кои го сакаат во своите редови

Sport M - 23.02.2021

Се чини дека дојде крај на соработката помеѓу Манчестер Сити и Серхио Агуеро. Како што пишуваат англиските медиуми по завршувањето на сезоната тој заминува како слободен играч бидејќи му истекува договорот.

Агуеро заминува од Сити, четири гиганти во трка по неговиот потпис

24Фудбал - 23.02.2021

„Мирор“ пишува дека голема е веројатноста дека Кун Агуеро ќе си замине од Манчестер Сити во летниот преоден рок кога неговиот договор ќе истече. Англискиот весник пишува дека тој веќе е контактиран од други клубови, а за неговиот потпис ...

Суарез откри што најмногу го повредило кога Барса му соопштила дека мора да си оди

24Фудбал - 22.02.2021

Луис Суарез откри нови детали за разделбата со Барселона, вели дека бил повреден кога му кажале дека бил стар и дека повеќе не може да игра на највисоко ниво. Барселона минатото лето реши да прави чистка, неколку играчи добија дозвола да заминат од ...

Суарез ги обелодени точните зборови со кои бил избркан од Барселона: Тоа е она што најмногу ме налути!

Дерби - 22.02.2021

Барселона неверојатно лесно се ослободи од Луис Суарез и дури се согласи да направи трансфер во директен ривал за титулата, па сето ова како да му даде дополнителна мотивација на популарниот „Ел Пистолеро“, кој до оваа фаза од сезоната е најдобар ...

Агуеро на мета на Барселона и на уште два италијански гиганти

Слободен Печат - 22.02.2021

Еден од најбараните фудбалеи на кои на лето им истекува договорот е Серхио Агуеро за кого интерес пројавуваат неколку екипи, а наводно веќе се започнати и преговори. Речиси е сигурно дека Серхио Агуеро на лето ќе ја заврши својата одисеја во ...

Два италијански и еден шпански клуб преговараат со Агуеро

Sport M - 22.02.2021

Серхио Агуеро ќе стане слободен агент на лето и многу великани се борат за неговиот потпис. Искусниот аргентински напаѓач нема да остане во Манчестер Сити во сите прилики и ќе го напушти „Етихад“ во слободен трансфер, но засега не е познато каде ќе ...

Агуеро преговара со два италијански и еден шпански гигант

Sport 1 - 22.02.2021

Серхио Агуеро на лето ќе стане слободен фудбалер затоа што му завршува договорот со Манчестер сити и европските гиганти се борат за да го обезбедат неговиот потпис. Агуеро во моментов преговара со три екипи, а останува да видиме на крајот за кој тим ...

ФОТО: Ново дерби меѓу Јувентус и Интер

Дриблинг - 22.02.2021

Како што тврдат медиумите од Шпанија и Англија, а тоа го најавуваат и во Италија, Јувентус и Интер „играат дерби“ на трансфер пазарот, тие се во трка за потпис на Серхио Агуеро, напаѓачот на Сити е желба и на Барселона.

Агуеро се уште е посакуван фудбалер: Преговара со една шпанска и две екипи од Италија

Спортклуб - 22.02.2021

Серхио Агуеро на лето ќе биде слободен фудбалер, откако пропаднаа сите обиди за да Сити ја продолжи соработката со аргентинскиот фудбалер. Тој по една деценија го напушта Манчестер и веројатно се сели во друго првенство.

Јувентус, Интер и Барселона во преговори со Агуеро

24Фудбал - 22.02.2021

Извесно е дека искусниот аргентински напаѓач на крајот од актуелната сезона ќе си замине од Манчестер Сити, каде имаше бројни успеси носејќи го дресот на тој клуб во Премиерлигата. Според известувањата што пристигнуваат од Шпанија, се вели дека ...

Италијанските гаганти се „тепаат“ за Агуеро

Спортски - 22.02.2021

На крајот на сезоната Серхио Агуеро најверојатно ќе го напушти Манчестер Сити, а кариерата би можел да ја продолжи во Серија А. Догворот на Агуеро со Манчестер Сити истекува на лето, а управата на клубот засега не му понудиле нов договор.

Суарез: Во Барса ми рекоа дека веќе сум стар да играм на врвно ниво

Акцент - 23.02.2021

По половина година Уругваецот одлучи искрено да проговори за заминувањето од Барса, потенцирајќи дека во Атлетико се преселил за да докаже дека секогаш може да игра на највисоко ниво. „Сметам дека заслужив повеќе почит од луѓето во клубот кога е ...