TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се фотографирала на гинеколошки преглед: Манекенката испрати силна порака ФОТО

+инфо - 30.06.2020

Сопругата на музичарот Џон Легенда (41), манекенката Криси Тајген (34), неодамна ги отстрани силиконите од градите, а сега се фотографирала на гинеколошки преглед и испратила силна порака до сите жени.

Се сликала на гинеколошки преглед, 30 милиони луѓе на нозе- Манекенката Криси Тајген испрати порака за женското здравје

ММС - 29.06.2020

Сопругата на музичарот Џон Леџенд (41), поранешна манекенка Криси Тајген (34), неодамна ги отстрани силикони од градите, а сега се фотографирала на гинеколошки преглед и испрати силна порака до сите жени.

Се фотографираше на гинеколог „Не заборавајте на тоа иако на светот му се ближи крајот“ (ФОТО)

Слободен Печат - 29.06.2020

Криси Тиген на својот Инстаграм профил објави фотографија од гинеколошка ординација. Под фотографијата таа ги потсети жените за важноста од редовните прегледи. „Не заборавајте редовно да го правите ПАП тестот и прегледот на вашите гради, иако на ...

МАНЕКЕНКАТА ПРВО ГИ ПОКАЖА ГРАДИТЕ - Потоа се сликаше во гинеколошка ординација (ФОТО)

Вечер - 29.06.2020

Познатата манекенка Криси Т ај ген објави фотографија од гинеколошката ординација на социјалната мрежа Инстаграм и ги предупреди сите членови на понежниот пол за важноста на редовните прегледи.