TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Роналдо пронајде утеха - избран за најдобар фудбалер во Серија А минатата сезона

Gol.mk - 03.12.2019

Италијанските професионалци и тренери на сите клубови од Серија А вечерва во Милано на церемонијата наречена „Gala del calcio“ ги прогласија најдобрите за минатата сезона во шампионатот на Италија.

Утешна награда за Роналдо, Португалецот е прогласен за најдобар играч во Серија А

24Фудбал - 03.12.2019

Роналдо не се појави на церемонијата за „Златната топка“ бидејќи во Милано беше прогласен за најдобар фудбалер во изминатата сезона од Серија А. Роналдо е прогласен за најдобар фудбалер во Серија А за сезоната 2018/2019 на гала церемонијата во ...

Фудбалер на Ливерпул испрати зајадлива порака откако Меси ја доби „Златната топка“

Дерби - 02.12.2019

Повеќе играчи на Ливерпул беа во потесниот избор за признанието „Златна топка“, но истото го освои Лионел Меси, а Ван Дајк, Мане и Салах ќе треба да чекаат некоја следна шанса. Ова сигурно не им се допадна на нивните соиграчи, а тоа не го криеше ...

ВИДЕО: Синот на Меси скокаше од радост кога го дозна добитникот на „Златната топка“

Gol.mk - 02.12.2019

Лионел Меси со целото свое семејство денес пристигна во Париз, каде што ја освои шестата „Златна топка“. Во центарот на вниманието во најемотивниот момент беше помладиот син, Матео. Неговата реакција по официјализацијата на добитникот на признанието ...

Модриќ: Ми беше чест да му ја дадам „Златната топка“ на Меси, ја заслужува!

24Фудбал - 02.12.2019

Лука Модриќ е среќен што беше дел од церемонијата во Париз и прогласувањето на најдобрите во 2019 и покрај тоа што не беше номиниран, вели дека убава е практика стариот освојувач да му го предаде трофејот на новиот.

Меси: И да не ја освоев „Златната топка“, оваа година беше грандиозна за мене

Sport 1 - 02.12.2019

Лионел Меси вечерва во Париз ја освои „Златната топка“ по шести пат во својата кариера. За оваа престижна награда Меси зад себе ги остави Вирџил ван Дајк и Кристијано Роналдо, а Португалецот дури не се ни осмели да присуствуваат на церемонијата при ...

Ван Дајк го исмеа Роналдо: Зарем и Кристијано беше во конкуренција за „Златната топка“?“

Gol.mk - 02.12.2019

Лионел Меси по шести пат во својата кариера ја доби престижната награда „Златна топка“ за најдобар фудбалер на годината, која традиционално ја доделува „Франс Фудбал“. <<< ПОВРЗАНО - Рекордна ШЕСТА „Златна топка“ за Лионел Меси! Аргентинскиот ас ...

Меси го прогласија за најдобар фудбалер, но неговиот син му го украде шоуто (ВИДЕО)

Sport 1 - 02.12.2019

Аргентинецот Лионел Меси вечерва ја освои својата шеста „Златна топка“ и со тоа стана првиот играч кој освои толку награди кои ги доделува „Франс Фудбал“ Со оваа престижна награда тој го мина Кристијано Роналдо кој остана на пет, а Португалецот реши ...

Меси сега е осамен на врвот, шеста „Златна топка“ за Аргентинецот!

24Фудбал - 02.12.2019

Лео Меси е првиот играч во историјата која шест пати го добивал признанието „Златна топка“, вечерва Аргентинецот ја доби престижната награда на Франс Фудбал и е прогласен за најдобар фудбалер во 2019.

Меси по шести пат ја освои „Златната топка“ на „Франс фудбал“

Сакам да кажам - 02.12.2019

Лео Меси по шести пат е прогласен за најдобар светски фудбалер во изборот на „Франс фудбал“, додека меѓу дамите тоа е американската репрезентативка Меган Рапиноу. Меси, кој беше најдобар и во 2009, 2010, 2011, 2012 и 2015 година, се пласираше пред ...

Сеир на векот: Меси има ист број на „Златни топки“ колку што има Роналдо голови во Серија А!

Sport 1 - 02.12.2019

Фудбалерот на Барселона, Лионел Меси, по рекорден шести пат ја освои престижната награда „Златна топка“, со која го помина Португалецот Кристијано Роналдо. Ова беше причина плус „сеирџиите“ да се пошегуваат на сметка на Португалецот, кои истакнаа ...

Меси: Не престанав да сонувам, но и да работам многу напорно

Екипа - 02.12.2019

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси ја освои шестата „Златна топка“ во кариерата, ласкаво признание кое му се доделува на најдобриот играч за тековната година, и го надмина Кристијано Роналдо кој засега има пет индивидуални награди.

Ван Дајк го понижи Роналдо

Спортманија - 03.12.2019

Дефанзивецот на Ливерпул без „влакна на јазикот“ Кристијано Роналдо одби да дојде во церемонијата во Париз на доделувањето на „Златната топка“ која му припадна на Лионел Меси. За Аргентинецот ова е шеста „Златна топка“ со што го надмина Роналдо кој ...

Помалото синче на Меси го украде шоуто на „Златна топка“ (ВИДЕО)

Екипа - 02.12.2019

Лионел Меси го доби шестото признание Златна Топка, но во моментите на прогласување на лауреатот вниманието го одвлече реакцијата на неговиот помал син. Момчето не можеше да ја скрие огромната радост.

Меси по рекорден шести пат ја освои „Златната топка“!

Sport 1 - 02.12.2019

Фудбалерот на Барселона, Лионел Меси, по рекорден шести пат ја освои престижната награда „Златна топка“. Аргентинецот убедливо славеше по бројот на гласови во исборот на „Франс Фудбал“, а интересно е тоа што Кристијано Роналдо не се најде ниту меѓу ...

ЌЕ ВИ ГИ РАЗГАЛИ СРЦАТА: Синот на Меси го „украде“ шоуто! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 02.12.2019

Зад Меси и Роналдо во фудбалската историја се Мишел Платини, Јохан Кројф и Марко ван Бастен со по три „Златни топки“. Лионел Меси оваа вечер во Париз во изборот на „Франс Фудбал“ ја освои рекордната шеста „Златна топка“.

Синовите на Меси со хит реакција откако Аргентинецотја освои Златната топка (Видео)

СуперСпорт - 02.12.2019

Лионел Меси денеска и официјално ја доби својата шеста Златна топка во кариерата. Фудбалерот на Барселона сосема заслужено го понесе ова признание пред Вирџил ван Дијк и Кристијано Роналдо.

Лионел Меси ја доби „Златната топка“ за 2019 година, шеста во неговата колекција (ФОТО+ВИДЕО)

Екипа - 02.12.2019

Фудбалерот на Барселона и аргентински репрезентативец Лионел Меси е добитник на „Златната топка“ за 2019 година. Тоа е шесто вакво признание за фудбалскиот генијалец, кој оваа година во најтесниот избор беше подобар од Вирџил ван Дајк, фудбалерот на ...

Меси по рекорден шести пат ја подигна „Златната топка“

Дерби - 02.12.2019

Капитенот на Барселона и на аргентинската репрезентација е освојувач на „Златната топка“ за 2019 година. Напаѓачот по шести рекорден пат беше прогласен за најдобар фудбалер на светот, односно го доби најпрестижното индивидуално признание кое го ...

Рекордна ШЕСТА „Златна топка“ за Лионел Меси!

Gol.mk - 02.12.2019

Лионел Меси е освојувач на овогодишната „Златна топка“, која денес по 46-ти пат ја додели престижниот магазин „Франс Фудбал“. Аргентинецот зад себе ги остави двајцата фудбалери на Ливерпул, Виргил Ван Дијк и Мохамед Салах, и по пауза од три години ...

Тоа што се очекуваше, сега се официјализира: Меси добитник на Златната топка (Видео)

СуперСпорт - 02.12.2019

Фудбалерот на Барселона, Лионел Меси е освојувачот на годинешното признание кое го доделува „Франс Фудбал“, Златната топка. Аргентинецот беше во тесна трка со фудбалерот на Ливерпул, Вирџил Ван Дијк, а на денешната церемонија беше избрано токму тој ...

Ван Дајк го истрола Роналдо на свеченоста во Париз

Дерби - 02.12.2019

Вирџил ван Дајк со својата изјава дадена во Париз, пред почетокот на церемонијата за доделување на признанието „Златна топка“ го „поздрави“ Кристијано Роналдо, кој сигурно нема да му го заборави ова на холандскиот дефанзивец.

ЛЕО МЕСИ: Рано е за пензија, пред мене се уште убави години

SportMedia - 02.12.2019

Лионел Меси по шести пат е прогласен за најдобар фудбалер на светот според францускиот спортски магазин „Франс фудбал“. Аргентинецот е рекордер со тоа што има една „Златна топка“ повеќе од португалскиот напаѓач Кристијано Роналдо.

Шеста „Златна топка“ за Лионел Меси! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат - 02.12.2019

На четвртото место во изборот се најде Садио Мане, трет заврши Кристијано Роналдо, а втор Виржил ван Дајк. Фудбалерот на Барселона и репрезентативец на Аргентина годинава е добитник на „Златната топка“ во изборот на „Франс Фудбал“.

Девојка му на Де Лихт најмодерна на црвениот килим пред „Златната топка“ (ВИДЕО)

Екипа - 02.12.2019

Церемонијата на додлување на наградата „Златната топка“ на Франс Футбол почна пред малку. Во пресрет на главното случување, огромно внимание привлече и црвениот килим на кој се појавија сите најголеми фудбалски ѕвезди.

Ван Дајк: Нема да има губитници доколку Меси ја освои Златната топка

Кајгана - 02.12.2019

Откако протече документ според кој престижната награда ќе заврши во рацете на Лео Меси, холандскиот кандидат смета дека тоа сепак ќе биде вистински избор и никој не треба да се чувствува како губитник поради тоа.

МОМЕНТ ЗА ИСТОРИЈА: Еден и единствен – Меси ги нареди шесте „Златни топки“ (видео)

SportMedia - 02.12.2019

Лионел Меси по рекорден шести пат ја освои „Златната топка“ наменета за најдобриот фудбалер на светот за 2019 година. Аргентинецот победи во конкуренција на Ван Дајк, Роналдо и Садио Мане кои влегоа во потесниот круг.

„Златната топка“ кај Лео Меси – по шести пат!

SportMedia - 02.12.2019

Она што беше најавено сега доби и официјална потврда. Аргентинскиот фудбалски ас Лионел Меси по шести пат во кариерата ја добива „Златната топка“ за најдобар фудбалер на светот за 2019 година во изборот на францускиот магазин „Франс фудбал“.

Меси: Можам да играм уште многу години

Спортманија - 02.12.2019

Освојувачот на Златната топка им се заблагодари на соиграчите од Барселона и најави дека ќе освојува уште многу трофеи Лионел Меси најави дека ќе игра уште неколку години и дека е подготвен и мотивиран за битка за клупски и репрезентативни трофеи, ...

КОГА ТАТКО ТИ Е НАЈДОБАР: Помалиот син на Меси го украде шоуто (ВИДЕО)

SportMedia - 02.12.2019

Лионел Меси на доделувањето на наградата „Златна топка“ шеста во неговата кариера пристигна со своето семејство. И овој пат во центарот на вниманието беа неговите синови, поточно помладиот.

OФИЦИЈАЛНО: Меси е рекордер!

Спортски - 02.12.2019

Во Париз вечерва се одржува церемонијата за доделување на Златната топка која заврши во рацете на Лионел Меси. Лионел Меси ја освои шестата Златна топка како и што се најавуваше. Аргентинецот славеше пред Ван Дајк и Кристиано Роналдо.

Меси и Ван Дајк пристигнаа на церемонијата, Мбапе го собрал цело маало (ВИДЕО)

Sport 1 - 02.12.2019

Вечерва е прогласувањето за престижната награда „Златна топка“ кој ќе замине во рацете на еден од десетмината номинирани кои влегоа во најтесниот круг, а полека фудбалерите ги завземаат своите позиции на гала - церемонијата.

Моментот кога Меси беше прогласен за најдобар во 2019 година (ВИДЕО)

Спортски - 02.12.2019

Вечерва во Париз Лионел Меси беше прогласен за најдобар фудбалер и ја освои шестата златна топка. Со оваа шеста Златна топка Меси стана рекордер, погледнете го моментот кога Аргентинецот беше прогласен за ...

Секоја чест за Модриќ, ќе се појави во Париз за лично да му ја предаде „Златната топка“ на Меси!

24Фудбал - 02.12.2019

Според пишувањата на Марка, Лука Модриќ иако не е номиниран, вечерва ќе се појави на церемонијата во Париз и лично ќе му ја предаде „Златната топка“ на Лео Меси. Хрватот ја прекина доминациајта на Лео Меси и Кристијано Роналдо која траеше десет ...

(ВИДЕО) Лудост на векот: Меси прима Златна топка, децата му се борат!

Спортклуб - 02.12.2019

Лионел Меси ја освои рекордната шеста Златна топка во својата кариера и постави нов рекорд кога станува збор за ова индивидуално признание. Со оглед на тоа што ова беше прва негова Златна топка по 2015 година, првпат на церемонијата присуствуваа и ...

Рекордна шеста „Златна топка“ за Лионел Меси!

OhridNews - 02.12.2019

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси, на гала церомонијата во Париз прогласен беше за најдобар фудбалер во светот за 2019 година во изборот на престижниот француски весник „Франс Фудбал“. Асот на Барселона по шести пат се закити со „Златната топка“ и ...

Ван Дајк со еден коментар го уништи Роналдо!

Спортклуб - 02.12.2019

Кристијано Роналдо не дојде на доделувањето на Златната топка во Париз бидејќи и претходно беше јасно дека нема шанси покрај Лионел Меси. Не се оствари најавата дека Португалецот нема да биде во топ-3, тој го освои третото место, но сепак никој не ...

Лео Меси е GOAT! Првиот фудбалер со шест Златни топки

TopSport - 02.12.2019

Како и што се очекуваше, легендата на Барселона и на аргентинската репрезентација, Лионел Меси по шести пат ја освои најелитната индивидуална награда во фудбалот, „Златната топка“ на „Франс фудбал“, победувајќи го во изборот дефанзивецот на ...

„Златната топка“ е за Лионел Меси (ВИДЕО)

Локално - 02.12.2019

По рекорден шести пат, Лионел Меси ја освои „Златната топка“ за Најдобар фудбалер за 2019 година. Во анкетата на „Франс Фудбал“, аргентинскиот гениј го совлада Вирџил ван Дајк. Меси веќе го доби трофејот во 2009, 2010, 2011, 2012 и 2015 година, а ...

Матео и Тијаго Меси очигледно најмногу се забавуваа (видео)

TopSport - 02.12.2019

Лео Меси ја освои својата шеста „Златна топка“ во кариерата, но очигледно не беше најсреќниот во Париз, бидејќи таа чест ја имаа неговите синови Матео и Тијаго. Меси ја комплетираше неверојатната 2019 со рекордна шеста титула од „Франс фудбал“, а во ...

Му фатија сеир на Нејмар, ја освои Златната топка за глумење повреди

Спортманија - 02.12.2019

Алисон Бекер е најдобар голман, Матијс де Лихт најдобар млад играч, а Нејмар е добитник на наградата за фудбалер што најдобро глуми повреди Лионел Меси ја чека новата Златна топка во избор на Франс Фудбал, а досега најгради добија Алисон Бекер за ...

Меси со семејството дојде по најновата „Златна топка“ во колекцијата (ФОТО+ВИДЕО)

Екипа - 02.12.2019

Сите погледи на светската фудбалска јавност вечерва се насочени кон гламурозната манифестација на доделување на „Златната топка“ во организација на „Франс фудбал“ во Париз. Главниот претендент за наградата, аргентинскиот генијалец Лионел Меси ...

Меси е добитник на Златната топка, нанижа шестка во колекцијата

Спортманија - 02.12.2019

Аргентинскиот ас очекувано е добитник на претсижната награда што ја доделува Франс фудбал Лионел Меси ја доби шесттата Златна топка во кариерата, отккао вечерва беше прогласен за најдобар фудбалер во 2019 година.

ВЕЧЕР знае дека никој не е подобар од Меси!

Вечер - 02.12.2019

Капитенот на каталонскиот гигант Барселона, Лионел Меси, по шести пат ја освои најважната индивидуална награда во фудбалскиот свет – „Златната топка“ на Франс Фудбал. Наградата за најдобар голман во сезоната 2018/2019 година ја доби бразилскиот ...

Лео Меси ја победи конкуренцијата – нова, шеста златна топка за Аргентинецот!

Спортклуб - 02.12.2019

Како што и се очекуваше претходно, Лео Меси од Барселона е најдобриот светски фудбалер за 2019 година. Тој во конкуренција на двоецот од Ливерпул, Садио Мане и Виргил Ван Дајк и Кристијано Роналдо, ја освои својата шеста златна топка во ...

Меси дојде по шестата „Златна топка“ (ФОТО)

SportMedia - 02.12.2019

За кратко во Париз ќе започне свечената церемонија. Веќе не е тајна, Лионел Меси ќе биде добитник на наградата за најдобар фудбалер за 2019 година. За Аргентинецот кој пристигна со своето семејстви ова ќе биде шеста „Златна топка“.

Меси пред ново историско достигнување !?

Сител - 02.12.2019

Вечерва во Париз ќе се одржи свечената церемонија на доделување на признанијата најдобри фудбалери во годината, а најзначајно секако ќе биде признанието „Златната топка“. Во најтесна конкуренција за освојување на ова признание се Аргентинецот, ...

Ништо ново: Роналдо не доаѓа на церемониите ако не е победник

Екипа - 02.12.2019

Кристијано Роналдо продолжува со својата стара навика да не се појавува на церемониите за најдобар фудбалер доколку тој не е главен лауреат на вечерта. Токму затоа, португалскиот ас нема да биде дел од светската елита на вечерашниот собир во Париз, ...

Роналдо дури сега сфати дека разликата меѓу Реал и Јуве е небо и земја

SportMedia - 02.12.2019

Ако нешто е сигурно, тоа е дека вечерва Кристијано Роналдо нема да биде прогласен за најдобар фудбалер за 2019, и дека наградата „Златна топка“ ќе оди кај некој друг, веројатно кај Меси, неговиот архи – ривал.

Галерија од пристигнувањето на „Златната топка“ – Меси со семејството, воодушеви сопругата на Лева

TopSport - 02.12.2019

Вечерва во Париз се доделува најпрестижната награда за најдобар фудбалер во текот на сезоната, и сите очекувања се дека по шести пат „Балон д’ор“ ќе пристигне во рацете на Лионел Меси. Пред шоуто, Меси пристигна на церемонијата со неговото ...