TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Оваа есен: 5 хороскопски знаци ќе го добијат она за што се бореа со години

Женски магазин - 14.09.2021

Рак Раковите ќе имаат особено среќа во овој период, бидејќи Полната Месечина е најсилното време за овој знак. Септември нема да биде исклучок, ќе им помогне да стават се‘ на место. Неуспесите ќе се повлечат и ќе им се даде доволно време да сфатат ...

Посесивни и територијални: Овие хороскопски знаци сакаат да контролираат во врската

Вечер Прес - 14.09.2021

Кога сте во врска, по некој симпатичен знак на посесивност тука и таму, дури би ви годел, но како што минува времето, посесивноста може да се засили дури до степен да чувствувате дека партнерот ве гуши.

3 хороскопски знаци што ги очекува прилив на пари до крајот на 2021 година

Кафе пауза - 14.09.2021

Има помалку од четири месеци до крајот на 2021 година, но многу хороскопски знаци имаат доволно време да ризикуваат и да го променат својот живот. Есента и зимата ќе бидат период на изобилство, среќа и просперитет за многу хороскопски знаци, но ...

На родените во овие два хороскопски знаци никако не кажувајте им ги своите тајни

Скопје24 - 14.09.2021

Без оглед колку се добри вашите пријатели, астролозите веруваат дека луѓето родени во два знаци на Зодијакот не знаат како да ги чуваат тајните на другите луѓе. Тие сакаат да озборуваат и да трачарат, честопати без никакви зли намери.

Руски астролог открива кои хороскопски знаци ги очекува незапаметена среќа во октомври

Независен - 14.09.2021

Претставниците на некои хороскопски знаци радикално ќе го променат својот живот на подобро во октомври. Познатиот руски астролог Павел Глоба вели – ова е нивниот месец! Бик Убедливо најдобриот период во 2021 година за претставниците на овој знак ќе ...

Хороскопски знаци кои опасно флертуваат, но не знаат да одржат врска

Кајгана - 14.09.2021

Некои личности едноставно не сакаат да одолеат на искушенијата и тешко остануваат во врска. Понекогаш во процесот има и повредени, но ако судиме според припадноста на хороскопските знаци, на овие тројца сочувствителноста честопати не им е силна ...

ХОРОСКОП ЗА 14-ТИ СЕПТЕМВРИ: Стрелецот и Ракот добиваат пари, а Овенот ШАМАР!

Попара - 14.09.2021

Овен Финансиите се во преден план. Еден пријател ви бара пари за заем, и како да ви удриле шлаканица. Вашата прецизност не толерира апстрактни концепти како заем за кој не е познато кој е рокот за плаќање. Не бидете премногу строги.

Спротивни хороскопски знаци кои буквално се привлекуваат!

Кумановски м. - 14.09.2021

Спротивностите се привлекуваат… Или така велат. И кога станува збор за Зодијакот, постојат космички парови (поларитети) кои се толку различни едни од други што совршено се вклопуваат заедно.

Ова се трите најдосадни хороскопски знаци: Со нив никој не сака да се дружи!

Кумановски м. - 14.09.2021

Некои хороскопски знаци едноставно немаат нешто во себе што ќе го поттикне интересот на другите – некои никогаш не се задоволни, некои се затворени, некои се предвидливи, но сите се досадни на крајот.

Познати се како „вечни ергени“: Мажите во овие хороскопски знаци ретко се женат

Вечер Прес - 13.09.2021

Мажите, барем кога станува збор за бракот, знаат да бидат комплицирани, а ако се родени во еден од овие хороскопски знаци, тешко дека некогаш ќе одлучат да застанат на лудиот камен. Припадниците на овие три хороскопски знаци обично носат титула ...

Припадниците на овие три хороскопски знаци обично носат титула „вечен ерген“

Скопје24 - 13.09.2021

Припадниците на овие три хороскопски знаци обично носат титула „вечен ерген“. Бракот не е нешто кон коешто се стремат и тие не може да замислат да го поминат животот со само една личност. Близнаци Мажите родени во знакот на Близнаци брзо им ...

Почнува на 26 декември: Што ќе ни донесе последниот ретрограден Меркур за оваа година?

Скопје24 - 13.09.2021

На 26 септември почнува последниот ретрограден Меркур за оваа година и ќе трае сè до 18 октомври. Меркур ќе биде во знакот Вага и ќе биде важен период за оние коишто се справуваат со проблеми или недовршени обврски.

Доаѓа последниот ретрограден Меркур: Еве што нè очекува по 26 септември

Кафе пауза - 13.09.2021

Ретроградното движење на Меркур започнува на 26 септември и ќе трае до 18 октомври. Меркур ќе биде во знакот на Вага и ќе биде многу важен за оние кои завршуваат некои нерешени проблеми и задачи во овој период.

Три најлоши брачни партнери според хороскопот

Кајгана - 13.09.2021

Ако веќе не ви е касно, имајте го ова на ум. Откријте зошто овие три знаци се најлошите брачни партнери според зодијакот. Иако важи за најверниот знак во хороскопот, тоа е неговата единствена предност.

Најштедливи знаци на Зодијакот: Овие 4 хороскопски знаци најмногу внимаваат со парите

Скопје24 - 13.09.2021

Некои личности се повнимателни со финансиите од другите, што им помага и да заштедат пари. Според астрологијата, ова се 4-те најштедливи хороскопски знаци. Јарец Јарците ја сакаат едноставноста.

ХОРОСКОП ЗА 13-ТИ СЕПТЕМВРИ: За Овенот пристигнува стар долг, Вагата е во паника, а Шкорпијата во страв!

Попара - 13.09.2021

Овен Долговите што сте ги направиле во далечното минато ви доаѓаат. Дознавањето доаѓа преку писмено предупредување што ќе ве вознемири. Пред да ве фати паника, направете нова пресметка и на тој начин план за излез од новата ситуација, советува ...

3 знаци на Зодијакот кои никогаш не покажуваат емоции: Тие очекуваат партнерот да им ги чита мислите

Попара - 13.09.2021

Според астрологијата, постојат оние хороскопски знаци кои повеќе или помалку изразуваат чувства. Според познавачите на Зодијакот, од сите знаци, три се оние што ги потиснуваат чувствата повеќе од сите други.

Три хороскопски знаци кои никогаш не покажуваат чувства: Очекуваат партнерот да им ги прочита мислите

Кумановски м. - 13.09.2021

Според астрологијата, постојат оние хороскопски знаци кои повеќе или помалку изразуваат чувства. Според познавачите на Зодијакот, од сите знаци, три се оние што ги потиснуваат чувствата повеќе од сите други. 1.