TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кој последен се смее, најслаткото се смее (ФОТО)

SportMedia - 23.09.2021

Веселин Вујовиќ во првиот меч на домашен терен во Лигата на шампиони по кам-бекот на клупата на Вардар најави убави ракометни денови. Иако Мешков Брест во Скопје дојде ослабен, сепак победа си е победа, а истата добива на тежина по доминантното ...

Вујовиќ ја смирува еуфоријата по спектакуларната победа и неверојатното деби на Њокас во „Јане Сандански“

Дерби

Вујовиќ: Фактот што десет различни играчи постигнаа голови, ја покажува нашата сила во нападот

МКД

Вујовиќ: Бевме мотивирани, ни помогна енергијата од трибините

Спортски

Вујовиќ: Бевме мотивирани, ни помогна енергијата од трибините

СуперСпорт

Вујовиќ: Полесно е со навивачи и ваква атмосфера, се плашев од Мешков (ВИДЕО)

Дриблинг

Вујовиќ: Задоволни сме од победата, атмосферата во салата помогна во таа мисија!

Спортклуб

Независен Опсервер Република 24 Вести Курир Денешен MakPress Екипа

Триумф на ракометарите на Вардар против Мешков Брест

Алсат-М - 23.09.2021

Екипата на Вардар 1961, ја забележа првата победа во новата сезона на Лига на шампионите, совладувајќи го тимот на Мешков Брест со резултат 35:27. Домаќините доминираа на натпправарот од почеток до крајот, не дозволувајќи му на противникот да се ...

И млади и стари, Македонци и странци – сите навиваа и уживаа на трибините (ФОТО)

24 Ракомет

Ако нешто пропуштивте: Доминацијата на Вардар против Мешков во три минути (ВИДЕО)

24 Ракомет

Вардар го „збриша“ Мешков за импресивна прва победа во ЛШ

MTM

Вардар го „збриша“ Мешков за импресивна прва победа во ЛШ

Скопско Ехо

Со навивачи е полесно, Вардар преку Мешков до прв триумф во Лигата на шампионите

Слободен Печат

Се врати пубиката, се врати магијата на Вардар (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24 Ракомет

Екипа Gol.mk МКД Спортманија Дерби Екипа 24 Ракомет Спортклуб

Металург начисто пропадна!? Си заминува и Хорват!

Sport 1 - 23.09.2021

Металург се соочува со целосен распад, откако неодамна ги загуби браќата Кевин и Оливие Њокас, а сега им се заканува и хрватскиот ракометар Златко Хорват, кој сака да си замине доколку не ги испочитуваат условите кои претходно му биле ветени.

Нов шок во Автокоманда: Хорват со ултиматум до Металург

24 Ракомет

ВИДЕО: Како во старите добри времиња, Комити и Вардар слават победа

Дриблинг - 23.09.2021

Вардар стигна до првата победа сезонава во Лигата на шампионите, падна Мешков Брест со 35-27, македонскиот првак потсети на старите добри шампионски времиња. По мечот, прослава на победата со Комити, убаво беше да се види оваа „реприза“ од времињата ...

„Шампионе, шампионе“ одекна во сала, Вардар и „Комити“ заедно ја прославија победата (ВИДЕО)

Gol.mk

Вардар игра магично, Вардар игра фантастично…„Комити“ со играчите го прославија триумфот (ВИДЕО)

24 Ракомет

Вардар со вакви Комити е несовладлив (ВИДЕО)

Спортманија

Вардар ја забележа првата победа во ЛШ

Вечер Прес

ВИДЕО: Вардар и Комити се едно, вака се слави првата победа во Лигата на шампионите

Дриблинг

Вардар го решета Мешков од кај ќе стигне - плус шест на полувреме!

Sport 1

Gol.mk 24 Ракомет Република Спортманија Дриблинг Дриблинг Спортклуб

Скубе: Толку колку што јас го сакам Скопје и Скопје ме сака мене (ВИДЕО)

24 Ракомет - 23.09.2021

Ракометарот кој остави длабока трага со игрите во Вардар и беше еден од креаторите на втората титула на „црвено-црните“ во 2019 година, Сташ Скубе беше презадоволен од пречекот кој го доби од фановите.