TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Федерер беше „ѓубре“ кон Ѓоковиќ и затоа создаде „ѕвер“ од него

Вечер Прес - 21.11.2023

Вистинското лице не се гледа при победа, туку при пораз. Секогаш било и ќе биде така. Оваа лекција, како „дете“, мораше да ја научи и Новак Ѓоковиќ, кој до 12 август 2007 година беше никој и ништо за Роже Федерер.

Повеќе од 72 отсто од трофеите на Ѓоковиќ се „големи титули“

Н.Македонија

Ѓоковиќ слета во Малага, социјалните мрежи зовреа: Никој не остана имун на неговата куса, но бомбастична изјава!

Убавина и Здравје

ВИДЕО: Ѓоковиќ во 2024 година ќе атакува на нови рекорди, а тоа го мотивираше Рафа Надал

Слободен Печат

Ѓоковиќ сака златен слем и олимписко злато во 2024

Сакам да кажам

Историски ден за светскиот тенис: Ѓоковиќ ја почнува 400. недела на првото место!

Sport 1

Ѓоковиќ го израмни рекордот на Федерер за титули на тврда подлога

Курир

Gol.mk А1 On TopSport SportSport Н.Македонија Макфакс Опсервер Скопје1

Синер: Колку специјална седмица... Нема зборови кои ќе го опишат овој турнир

Gol.mk - 21.11.2023

Јаник Синер одигра одличен финален Мастерс во АТП турнејата, меѓутоа беше поразен во финалето од Новак Ѓоковиќ. Италијанецот иако беше воден од публиката, немаше сили за сензација против најдобриот тенисер на светот.

Ана Ивановиќ: Новак се промени, повеќе не е она што бевме кога имавме 18 години

Локално

Лапсусот на Новак го обиколи светот! Поради ова, доделувањето на трофејот во Торино долго ќе се памети! (ВИДЕО)

Во Центар

Никогаш не би се обложил против Новак

Спортманија

Новак Ѓоковиќ испрати покана до сите фанови по повод прославата на 400 недели на врвот на светот!

Во Центар

„Дали Ѓоковиќ е предобар или ова е ерата на слабаци?“

Екипа

„Дали Ѓоковиќ е премногу добар или ова е ера на слабите?“

TopSport

Дерби Во Центар Дерби СуперСпорт Во Центар Оff.net Дерби СуперСпорт

Почнува 111-то издание на тениското светско првенство

Н.Македонија - 21.11.2023

Канада, со денешниот меч со Финска (од 16 часот), го отвора финалниот турнир на Дејвис-купот во Малага (Шпанија) и со тоа тргнува во одбрана на титулата освоена лани, кога стана 16-та земја што го освоила трофејот.

Ѓоковиќ испиша историја, па замина во Шпанија по нов трофеј! Новак подготвен за Дејвис купот

Во Центар - 20.11.2023

Најдобриот тенисер на денешницата Новак Ѓоковиќ по којзнае кој пат испиша тениска историја бидејќи стигна до 400-та недела на врвот на АТП листата, а со тоа го освои и седмиот Финален Мастерс турнир.

Стефан и Тара го имитираат Новак: Децата на Ѓоковиќ во елемент по титулата во Торино (ВИДЕО)

Дерби

[ФОТО/ВИДЕО] Секојпат кога Новак нè воодушеви во улогата на татко – неговите моменти со Тара и Стефан се посилни од љубов

Точка

Ѓоковиќ не мисли да запре: Подготовката за новата сезона ќе биде посебна!

СуперСпорт

🎥 МАЛИОТ СТЕФАН ГИ НАДВИКА ИТАЛИЈАНИТЕ НА ФИНАЛЕТО ВО ТОРИНО Ѓоковиќ го слушнал гласот на својот син и се изненадил

+инфо

“ПОДГОТОВКАТА ЌЕ БИДЕ ПОСЕБНА!“ – Новак Ѓоковиќ освои се што можеше, а му остана само уште едно нешто

Во Центар

Ѓоковиќ изненаден: „Навистина се пласираа на ЕП?“

Спортманија

SportSport Во Центар Црнобело Во Центар Хаштаг Gol.mk Вечер Прес Еспресо

Бекер доби нов договор од Холгер Руне

Вечер Прес - 20.11.2023

Легендарбиот германски тенисер, Борис Бекер, ќе му биде тренер на перспективниот Холгер Руне и во следната сезона, јавуваат повеќе медиуми. Нивната соработка започна со пробен период за Бекер, но очигледно Руне е задоволен од неговата работа и ...

Бекер и Руне ја продолжуваат соработката и во 2024 година

Слободен Печат

Алкараз: Сакам да го победам Ѓоковиќ и да станам најдобар во историјата

Курир - 20.11.2023

Триесет и шестгодишниот Ѓоковиќ годината ја завршува како број еден во светот. Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз ги кажа своите амбиции за следните години. Тој сака да го победува Србинот Новак Ѓоковиќ и еден ден да стане најдобар во историјата на ...

Алкараз: Не сум на нивото на Ѓоковиќ, имам уште многу да учам!

Gol.mk

Алкараз: Сакам да го победам Ѓоковиќ и да станам најдобар во историјата

MakPress

Алкараз: Сакам да го победам Ѓоковиќ и да станам најдобар во историјата

4NEWS

Бекер ќе биде дел од тениската елита и во 2024. година: Многу сум среќен и возбуден (Фото)

Дерби - 19.11.2023

Холгер Руне беше во сериозен пад во последните четири-пет месеци и не можеше да врзе две победи во низа, но соработката со Борис Бекер го врати на вистинскиот пат и почна да го игра својот најдобар тенис.

Бекер ќе го тренира Руне и следната сезона!

Sport 1

Дали враќањето на Надал ќе помине како тоа на Федерер?

СуперСпорт - 19.11.2023

Шпанецот Рафаел Надал најави дека ќе се врати на теренот во 2024 година, па тоа ги возбуди неговите фанови, но постојат и скептици дека тој ќе ги повтори настапите од минатото. Надал сака да биде на највисоко ниво и да се бори за титули, но ...