TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Претседателот на Наполи работи на формирање на нова Суперлига

Спортски - 15.09.2021

Претседателот на Наполи, Аурелио де Лаурентис откри дека работи на проектот на создавање на европска Суперлига, но различен формат од тој кој пропадна само неколку дена откако беше промовиран.

Нов земјотрес: Заборавете на Суперлигата, доаѓа ново натпреварување од 10 милијарди евра!

СуперСпорт - 15.09.2021

Пред неколку месеци целиот фудбалски свет беше во шок кога 12 екипи решија да создадат Суперлига, но со брза реакција УЕФА го спречи натпреварувањето да почне. Голем дел од тимовите се вратија под водство на УЕФА, додека Барселона, Јувентус и Реал ...

Де Лаурентис: ЛШ е застарен модел, ни треба Европска лига која ќе вреди 10 милијарди евра!

SportMedia - 15.09.2021

Очигледно дека идејата за Суперлигата пропадна. Иако некои сметаат дека таа може да заживее, сепак реалноста говори нешто друго. Од Италија, поточно од Наполи доаѓа нова идеја.Имено претседателот на клубот каде што е член и нашиот Елиф Елмас, ...

Десет милијарди евра за Европска фудбалска лига наместо Лига на шампиони – Наполи има нов предлог до УЕФА

ММС - 15.09.2021

Поминаа само шест месеци од дебаклот на идејата за Суперлигата на Европа кога 12 најбогати клубови сакаа да се одвојат од УЕФА и да основаат сопствено натпреварување поради финансиски профит, а сега се појави нова идеја.

Де Лаурентис заговара нова европска лига тешка 10 милијарди евра

Дерби - 15.09.2021

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис отвори ново поглавје во заговарањето нова европска лига како замена за Лигата на шампионите. Филмскиот продуцент побара формирање на ново елитно натпреварување, за кое ќе конкурираат сите тимови, што не ...

Де Лаурентис заговара нова европска лига тешка 10 милијарди евра

Точка - 15.09.2021

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис отвори ново поглавје во заговарањето нова европска лига како замена за Лигата на шампионите. Филмскиот продуцент побара формирање на ново елитно натпреварување, за кое ќе конкурираат сите тимови, што не ...