TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ предлага стопирање на растот на функционерските плати

Телма - 27.02.2024

Платите на функционерите не треба повторно да растат. За да останат на сегашното ниво, СДСМ предлага измени на 6 закони, меѓу кои и на оној за пратениците. Предлогот подразбира намалување на коефициентите, што според партијата, е единствено уставно ...

СДСМ и Коалицијата поднесоа измени на шест закони за да нема нов раст на функционерските плати

еМагазин

СДСМ поднесе измени на закони за да нема нов раст на функционерските плати

Р.С.Европа

СДСМ бара замрзнување на функционерските плати, но добиените 78% ќе им останат

Алсат-М

Костовски: СДСМ ги поднесе законските измени, нема да пораснат платите на функционерите

Канал5

Никој не може да им ги земе 78% на функционерите - денеска си поднесоа нов закон

Press24

СДСМ: Успеавме да најдеме закон со кој функционерските плати ќе останат под 2 илјади евра

Press24

Алсат-М Скопје инфо CivilMedia

СДСМ и коалицијата поднесоа измени на шест закони за да се спречи згоемувањето на платите на функционерите

Бизнис Вести - 27.02.2024

– Пратеничката група на СДСМ и коалиција поднесоа измени на шест закони, со кои, како што велат, ќе се спречи зголемувањето на платите на функционерите. Пратеникот на СДСМ, Мартин Костовски на денешната прес-конференција соопшти дека со овие ...

СДСМ ги поднесе законските измени, тврдат дека нема да пораснат платите на функционерите

Локално

СДСМ и коалицијата поднесоа измени на шест закони за да се спречи згоемувањето на платите на функционерите

А1 On

Пратеници од СДСМ и коалицијата поднесоа измени на шест закони за да се спречи зголемувањето на платите на функционерите

24Инфо

СДСМ и коалицијата поднесоа измени на шест закони за да се спречи згоемувањето на платите на функционерите

Бриф

СДСМ и коалицијата поднесоа измени на шест закони за да се спречи згоемувањето на платите на функционерите

Frontline

Костовски: Поднесовме законски измени за да спречиме нов раст на функционерските плати

МКД

+инфо Независен 24 Вести Zoom Во Центар Фокус Либертас 360 степени

Кузеска: Со СДСМ просечната плата ќе биде 1.000 евра, минималната 600 евра

Press24 - 27.02.2024

Стабилност, извесна иднина и напредок во државата, е дел од новата програма на СДСМ. Никој не веруваше дека платите може толку да растат, а сега просечната плата е 650 евра. Значи тоа не се празни ветувања.

СДСМ: Со ДПМНЕ граѓаните имаат просечна плата 22.000 денари со СДСМ 40.000 денари, голема е разликата

Курир

СДСМ: Со ДПМНЕ граѓаните имаат просечна плата 22.000 денари со СДСМ 40.000 денари, голема е разликата

Centar

СДСМ: Со ДПМНЕ граѓаните имаат просечна плата 22.000 денари со СДСМ 40.000 денари, голема е разликата

Вести плус

СДСМ: Со ДПМНЕ граѓаните имаат просечна плата 22.000 денари со СДСМ 40.000 денари, голема е разликата

Lider

„Со ДПМНЕ граѓаните имаат просечна плата 22.000 денари, со нас 40.000 денари, голема е разликата“, вели СДСМ

Макфакс

„Со ДПМНЕ граѓаните имаат просечна плата 22.000 денари, со нас 40.000 денари, голема е разликата“, вели СДСМ

Опсервер

MTM Фокус Локално Press24

Просечната плата ќе биде 60.000 денари, а минималецот 36.000 денари – ветува власта

Centar - 26.02.2024

Ветувањето кое го даде поранешниот премиер Зоран Заев уште во кампањата 2016 година дека просечната плата во земјава ќе биде над 500 евра е одамна исполнето, а просечната плата оваа година се искачи на историски највисоко ниво и сега изнесува 40.000 ...

СДСМ: Над 1.000 евра просечна плата и минимална плата од 600 евра во новиот мандат на СДСМ

Курир

СДСМ очекува нов мандат, па се пофали: Ќе ви донесеме над 1.000 евра просечна плата

Скопје1

СДСМ: Ако останеме на власт просечната плата ќе биде 1.000 евра

Press24

СДСМ: Над 1.000 евра просечна плата и минимална плата од 600 евра во новиот мандат на СДСМ

Lider

Над 1.000 евра просечна плата и минимална плата од 600 евра во новиот мандат на СДСМ

Нетпрес

СДСМ: Просечната плата ја качивме не на 500 евра, туку на историски 650, а во новиот мандат ќе ја дигнеме над 1.000 евра

Денешен

Скопје инфо Вести плус Пулс24