TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Алжирецот Исмаил Бенасер од Емполи е МВП на Купот на Африка

Gol.mk - 20.07.2019

По 1990 година селекцијата на Алжир пак е шампион на Африка. „Пустинските лисици“ по 29 години се искачија на врвот на „црниот“ континет по победата против Сенегал победија со 1-0. 21-годишниот Исмаел Бенасер од Емполи е најдобар фудбалер на Купот ...

Алжир го освои КАН по 29 години, до втората титула стигна со чуден гол (ВИДЕО)

24Фудбал - 19.07.2019

Алжир е новиот шампион на Африка, „пустинските лисици“ по втор пат триумфираат на КАН откако вечерва со 1-0 го совладаа Сенегал во финалето. По 1990 година, Алжир се радува на нов триумф на Купот на Африкански нации.

По 29 години повторно на врвот: Алжир го освои Африканскиот куп (ВИДЕО)

Sport 1 - 19.07.2019

Репрезентацијата на Алжир го освои Африканскиот куп, откако во финалето славеше над Сенегал со 1:0. Стрелец на златниот погодок вреден титула, беше дело на Багдад Бунeџах во втората минута, а воедно ова беше и единствениот шут во рамки на гол кој го ...

КУП НА АФРИКА: Бенасер најдобар играч, Игало најдобар стрелец

SportMedia - 19.07.2019

Алжир вторпат во историјата стана шампион на Африка. „Пустинските лисици“ по 29 години пауза повторно се искачија на тронот на Црниот континет откако во финалето против Сенегал победија со 1:0.

ВИДЕО: Бунедџах човек на одлука, Алжир со еден шут до титула на АКН!

Gol.mk - 19.07.2019

Репрезентацијата на Алжир направи голем успех и вторпат во својата историја го крена трофејот на Африканскиот Куп на Нации, откако во финалето во Каиро славеше над Сенегал со минимални 0-1 (0-1).

Алжир ја обезбеди втората африканска титула (Видео)

Дерби - 19.07.2019

Фудбалската репрезентација на Алжир го совлада Сенегал со 1:0 во финалето на Африканскиот куп на нации и стигна до својот втор трофеј на африканскиот континент. Ријад Марез и неговите колеги од националниот тим имаа многу среќа во 2.

Алжир после 29 години одново е крал на Африка!

SportMedia - 19.07.2019

Репрезентацијата на Алжир е новиот владетел на Африка откако во финалето на Африканскиот куп на нациите го совлада Сенегал со 1:0. Мечот се одигра на „Интернационалниот стадион“ во Каиро пред полни трибини, а Алжир поведе во 2.

Алжир е новиот владетел на Африка (ВИДЕО)

Екипа - 19.07.2019

Алжир е новиот владетел на Африка откако во финалето на Купот на нациите го совлада Сенегал со минимални 1-0. Натпреварот беше решен уште во втората минута со погодокот на Багдад Буџенах. Во второто полувреме Сенегалците се обидуваа да стигнат до ...

Алжир е новиот шампион на Африка (ВИДЕО)

Слободен Печат - 19.07.2019

Фудбалската репрезентација на Алжир денеска го совлада Сенегал со конечен резултат 1:0 и го освои 32 Африкански Куп на Нации. Алжир со оваа победа се врати на врвот на Африканскиот континент после скоро 30 години, односно последниот и единствен ...

НЕПРАВДА: Toтална доминација на Сенегал, Алжир со еден шут до титулата!

SportMedia - 19.07.2019

Дека во фудбалот не секогаш победува подобриот доволно кажува вечерашното финале на Купот на Африканските нации. Тотална доминација на Сенегал (61%-39% посед на топка), 11 шутеви на гол, повеќе изведени корнери, но она што е најважно победата ја ...

Алжирците се шампиони на Африка (Видео)

TopSport - 19.07.2019

Фудбалерите на Алжир се победници на 32 издание на Африканскиот куп. Алжирците во големото финале во Каиро со 1-0 ја совладаа репрезентацијата на Сенегал. Со ист резултат Алжир славеше и во дуелот на овие две селекции во фазата по групи.

Во финалето на Африканскиот куп на Нации во првата минута се постигна гол каков што ретко се гледа (ВИДЕО)

Спортски - 19.07.2019

Чудно започна финалето во Африканскиот куп на Нации. Алжир против Сенегал поведе уше во првата минута и тоа после гол од една навистина интересна ситуација Алжирскиот фудбалер шутираше од околу 25 метри, а топката на патот до голот го погодува ...

ВИДЕО: Неверојатен погодок на Бунеџах за водство на Алжир во финалето на Африканскиот куп на нации

Екипа - 19.07.2019

Алжир поведува со 1-0 против Сенегал во финалето на Африканскиот куп на нации, откако Багдад Бунеџах со маестрален лоб го начна голот на ...

ВИДЕО: Само што почна финалето од Купот на нации во Африка – и гол!

Спортклуб - 19.07.2019

Алжир уште во првата минута поведе во финалето од купот на Африка (Афрички Куп на нации), против Сенегал. Но погодокот сигурно ќе влезе во аналите, пред се поради неговата атрактивност. Алжир уште во првите секунди од финалето нападна ...

Сенегал дебитански или Алжир вторпат до големата африканска титула?

Gol.mk - 19.07.2019

Африка вечерва ќе добие нов владетел, а ако Сенегал го совлада Алжир тоа ќе биде ново име кое ќе се впише на големиот пехар. Само една Сенегалците играле финале и загубил по изведувањето на пенали од Камерун во 2002 година.

Алжир – Сенегал: На африканскиот трон има место само за еден!

Спортски - 19.07.2019

Вечерва се игра големото финале на Купот на Африкански Нации. Во големото финале во главниот град на Египет, Каиро, ќе играат Алжир – Сенегал. Сенегал одигра неверојатно добро во одбраната.

Мане: Би го сменил медалот од ЛШ за титула со Сенегал

Екипа - 19.07.2019

Садио Мане стигна до европската круна со Ливерпул, а одличниот голгетер има можност да стигне до уште еден голем трофеј – доколку вечерва со Сенегал слави над Алжир во финалето од Купот на Африкански Нации.

Марез против Мане за круната на африканскиот континент

Gol.mk - 19.07.2019

Денес Африка ќе добие нов шампион. Алжир и Сенегал ќе се соочат во големото финале и ќе играат за да го наследат Камерун на местото нов владетел на континентот. Овие две репрезентации веќе одиграа еден натпревар на овогодишниот турнир.

Куп на нации на Африка: Сенегал или Алжир

Н.Македонија - 19.07.2019

Фудбалските репрезентации на Сенегал и на Алжир се среќаваат во финалето на 32. издание на Купот на нации на Африка, од 21 часот, на Интернационалниот стадион во Каиро (Египет). Сенегал ќе игра за својата прва титула, а Алжир за нова, по таа во 1990 ...

Алжир по 29 години е нов шампион на Африка, со среќен гол стигна до втора титула на КАН (ВИДЕО)

МКД - 19.07.2019

„Пустинските лисици" се радуваат на втората титула на Купот на Африкански нации откако вечерва со среќен гол и минимални 1-0 триумфираа над Сенегал во финалето. По 1990 година, Алжир се радува на нов триумф на Купот на Африкански нации.

(ВИДЕО) Алжир го освои Африканскиот куп на нациите

Нетпрес - 19.07.2019

Фудбалската селекција на Алжир го совлада Сенегал со 1-0 во финалето на Африканскиот куп на нации и стигна до својот втор трофеј на африканскиот континент. Ријад Марез и неговите колеги од националниот тим имаа многу среќа во 2 минута кога ударот на ...

Алжирците се шампиони на Африка (Видео)

Макфакс - 19.07.2019

Фудбалерите на Алжир се победници на 32 издание на Африканскиот куп. Алжирците во големото финале во Каиро со 1-0 ја совладаа репрезентацијата на Сенегал. Со ист резултат Алжир славеше и во дуелот на овие две селекции во фазата по групи.