TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По тресењата, Меркел данската премиерка ја пречека седејќи (ВИДЕО)

Кумановски м. - 12.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел седеше во текот на свечениот пречек на данската премиерка во четврток, ден откако видливо се тресеше пречекувајќи го финскиот премиер, а што беше трет забележан случај во последните три недели.

Ангела Меркел седеше за време на интонирањето на химната- ја крие ли својата здравствена состојба?

Магазин - 11.07.2019

Откако веќе три пати на јавен настан непрестано се тресеше при интонирањето на химната, германската канцеларка Ангела Меркел денеска реши да седне покрај данската премиерка Мете Фредериксен за време на интонирањето на химните во Берлин.

Ангела Меркел седеше на химните откако повторно се тресеше

Нова ТВ - 11.07.2019

Ангела Меркел седеше кога се интонираа химните на Германија и на Данска на церемонијата за пречек на данската премиерка во Берлин. Германската канцеларка, наводно, побарала промена во протоколот еден ден откако таа повторно се тресеше на пречекот со ...

Ангела Меркел за прв пат раскажа детали за својата здравствена состојба!

Магазин - 11.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека лично е заинтересирана да биде здрава и рече дека се грижи за своето здравје. Меркел на новинарско прашање за нејзиното здравје на заедничката прес-конференција со данската премиерка Мете ...

Меркел седеше на химната откако вчера третпат се тресеше на јавен настан

Сакам да кажам - 11.07.2019

Ангела Меркел и данската премиерка Мете Фредериксен седеа при интонирањето на химните на двете земји на церемонија во Берлин, ден откако германската канцеларка по третпат се тресеше на сличен јавен настан.

ФОТО: По трите инциденти Меркел денеска одлучи да седи за време на интонирање на химната

Press24 - 11.07.2019

Германската канцеларка и данската премиерка Мете Фредериксен денес седеа за време на интонирање на химната во Берлин, ден после третиот случај со неконтролирано тресење. Меркел денес не покажа знаци на лошо здравје, но со својата гостинка останаа да ...

Меркел го прекрши протоколот и седна кога ја пречекуваше данската премиерка

Макфакс - 11.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел седна на церемонијата за добредојде на премиерката на Данска во четвртокот, еден ден откако таа беше забележана како се тресе додека го пречекуваше премиерот на Финска.

Меркел: Знам дека морам да се грижам за своето здравје

Локално - 11.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека мора да се грижи за своето здравје откако трипати се тресеше на јавни настапи. – Прво, можете да разберете дека сум свесна за одговорноста на мојата работа.

Меркел седеше за време на интонирањето на химната: Поради нејзиното здравје беше прекршен протоколот

Точка - 11.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел и данската премиерка Мете Фредериксен денес седеа за време на интонирањето на химните во Берлин, еден ден после најновиот случај во кој беше забележано како ѝ се тресе телото на Меркел.

(ВИДЕО) Поради здравјето на Меркел прекршен протокол – таа седеше на интонирање на химни

Скопје1 - 11.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел и данската премиерка Мете Фредериксен денес седеа за време на интонирањето на химните во Берлин, еден ден после најновиот случај во кој беше забележано како ѝ се тресе телото на Меркел.

Заради треморот Меркел седеше додека се свиреше химната (ВИДЕО)

PressingTV - 11.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел по трите епизоди на видливо тресење за време на официјални церемонии, реши да го смени протколот – со премиерката на Данска Мете Фредериксен, двете седеа на бели столици.

Меркел ја пречека данската премиерка Фредериксен седната на стол

Фокус - 11.07.2019

Ангела Меркел и данската премиерка Мете Фредериксен седеа при интонирањето на химните на двете земји на церемонија во Берлин, ден откако германската канцеларка по третпат се тресеше на сличен јавен настан.

Меркел го прекрши протоколот и седна кога ја пречекуваше данската премиерка

24Инфо - 11.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел седна на церемонијата за добредојде на премиерката на Данска во четвртокот, еден ден откако таа беше забележана како се тресе додека го пречекуваше премиерот на Финска.

Меркел се огласи за својата здравствена состојба

Курир - 11.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека мора да се грижи за своето здравје откако трипати се тресеше на јавни настапи. -Прво, можете да разберете дека сум свесна за одговорноста на мојата работа.

Ангела Меркел седеше за време на интонирањето на химната

Република - 11.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел и данската премиерка Мете Фредериксен денеска седеа за време на интонирањето на химните во Берлин, еден ден после најновиот случај во кој беше забележано како ѝ се тресе телото на Меркел.

Меркел ја пречека данската премиерка фредериксен седната на стол

Канал5 - 11.07.2019

Ангела Меркел и данската премиерка Мете Фредериксен седеа при интонирањето на химните на двете земји на церемонија во Берлин. Ден откако германската канцеларка по третпат се тресеше на сличен јавен настан.

Меркел: Знам дека морам да се грижам за своето здравје

Независен - 11.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека мора да се грижи за своето здравје откако трипати се тресеше на јавни настапи. – Прво, можете да разберете дека сум свесна за одговорноста на мојата работа.

Меркел: Знам дека морам да се грижам за своето здравје

А1 On - 11.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека мора да се грижи за своето здравје откако трипати се тресеше на јавни настапи. – Прво, можете да разберете дека сум свесна за одговорноста на мојата работа.

Меркел пред да наполни 65 години: Знам дека морам да се грижам за своето здравје

+инфо - 11.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека мора да се грижи за своето здравје откако трипати се тресеше на јавни настапи. – Прво, можете да разберете дека сум свесна за одговорноста на мојата работа.

Меркел: Одговорно се однесувам кога е моето здравје во прашање

Слободен Печат - 11.07.2019

Таа рече дека наредната недела ќе го прослави 65.роденден, шегувајќи се дека секој роденден ја потсетува дека е постара. Канцеларката на Германија, Ангела Меркел, идната недела ќе го прослави 65-тиот роденден, па по тој повод одговараше на неколку ...

Меркел: Знам дека морам да се грижам за своето здравје

1tv - 11.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека мора да се грижи за своето здравје откако трипати се тресеше на јавни настапи. – Прво, можете да разберете дека сум свесна за одговорноста на мојата работа.

Меркел: Знам дека морам да се грижам за своето здравје

Опсервер - 11.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека мора да се грижи за своето здравје откако трипати се тресеше на јавни настапи. – Прво, можете да разберете дека сум свесна за одговорноста на мојата работа.

Нема причина за загриженост? По тресењето Меркел седејќи ја слушаше химната (ФОТО)

MTM - 11.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека мора да се грижи за своето здравје откако трипати се тресеше на јавни настапи. – Прво, можете да разберете дека сум свесна за одговорноста на мојата работа.

Меркел нe вели дека е здрава, туку дека „одговорно се однесува“ и дека се „грижи“ за своето здравје!

Денешен - 11.07.2019

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека мора да се грижи за своето здравје откако трипати се тресеше на јавни настапи. – Прво, можете да разберете дека сум свесна за одговорноста на мојата работа.