TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Венгер најавува: Новото правило за офсајд ќе се применува од СП 2022!?

Слободен Печат - 08.04.2021

Поранешниот менаџер на Арсенал, а сега човек задолжен во ФИФА за напредокот, развојот на фудбалот, Арсен Венгер за „Скај Спортс“ вели дека судиите ќе имаат многу полесна работа на следниот Мундијал во Катар наредната година.

Венгер: Автоматскиот офсајд ќе биде готов за СП во Катар

Gol.mk - 08.04.2021

Светската куќа на фудбалот (ФИФА) е подготвена да спроведе нов, автоматски систем за досудување офсајд на Светското првенство во 2022 во Катар. Веста ја објави Арсен Венгер, кој во моментов има висока функција во ФИФА, односно е шеф на глобалниот ...

Венгер најави „автоматски офсајд“ на СП и образложи како ќе функционира новото правило во фудбалот!

Дерби - 08.04.2021

Арсен Венгер како шеф за глобален развој во фудбалот повремено излегува со интересни идеи кои веќе се во напреден развој во ФИФА, па откако пред извесно време даде предлог да се играат Светски првенства на секои две години, сега најави еден голем ...

На Мундијалот во Катар, линиските судии ќе имаат помош и ќе станат непогрешливи

Спортманија - 08.04.2021

Арсен Венгер ја обелодени новата технологија на ФИФА. Светската фудбалска асоцијација ФИФА ќе користи автоматизиран систем за одредување офсајд-позиции за време на Светското првенство во Катар следната година, соопшти некогашниот тренер Арсен ...

Венгер најави револуција: На СП 2022 ќе се воведе автоматски офсајд

Спортски - 08.04.2021

Поранешниот стратег на Арсенал, Арсен Венгер денес е директор за фудбалски развој на ФИФА, а за СП 2022 во Катар најавува голема иновација. Имено, Венгер најавува дека на Светското првенство во Катар ќе биде воведен автоматски офсајд со цел да не се ...

Венгер најави: На СП ќе имаме автоматски офсајд!

СуперСпорт - 08.04.2021

Поранешниот тренер на Арсенал, а сега човек задолжен за напредок на фудбалот во ФИФА, Арсен Венгер верува дека судиите ќе имаат полесна работа на Светското првенство (СП) во Катар. Судиите на СП ќе имаат систем кој автоматски ќе јавува дали ...

Револуционера промена, автоматски офсајд

Точка - 08.04.2021

Арсен Венгер, најави револуционерна промена во одредувањето на офсајд позициите. Челникот на телото на ФИФА, за развој на фудбалот, рекол дека ќе биде воведен систем, кој на помошниците веднаш ќе им сигнализира дали фудбалерот е во офсајд.

Технологијата во фудбалот ќе се зголемува, Венгер вели дека од СП 2022 ќе има автоматски офсајд

24Фудбал - 08.04.2021

Арсен Венгер кој е директор на ФИФА за фудбалски развој, вели декеа до почетокот на СП во Катар ќе биде имплементиран автоматски систем за офсајд. Автоматскиот систем за офсајд ќе се воведе со цел да се намали чекањето за спорните одлуки, да не мора ...

Фудбалот полека забегува: Венгер најави „роботи“ што ќе свират офсајди на СП во Катар!?

Sport 1 - 08.04.2021

Како почна да се воведува видео-технологијата во фудбалот, популарниот ВАР кој веќе покажа многу несовршености, унапредувањето на помошта за судиите полека го носи фудбалот во „забегана димензија“, па легендарниот Арсен Венгер веќе почна да најавува ...

Венгер најави револуција во одредувањето на офсајд: Се подготвува за СП 2022

Дриблинг - 08.04.2021

Арсен Венгер најави револуционерна промена во одредувањето на заднината. Шефот на агенцијата за развој на глобалниот фудбал на ФИФА, рече дека ќе се воведе систем што веднаш ќе го извести асистентот ако играч е во позадината.

Венгер најавува: На СП во Катар ќе има ново – полесно правило за офсајд

Спортклуб - 08.04.2021

Некогашниот тренер на Арсенал, Арсена Венгер, кој сега работи во ФИФА во секторот за напредување на фудбалот, верува дека судиите ќе имаат далеку полесна задача на Светското првенство во Катар идната година.

Венгер најави „автоматизиран офсајд“

Локално - 08.04.2021

Поранешниот тренер на Арсенал, а сега шеф на телото за глобален развој на фудбалот при ФИФА, Арсен Венгер, најави револуционерна промена во определбата за офсајд. Тоа е систем што веднаш ќе го извести асистентот ако играчот е во офсајд.

Венгер најави автоматски офсајд за СП 2022

МКД - 08.04.2021

Арсен Венгер кој е директор на ФИФА за фудбалски развој, вели декеа до почетокот на СП во Катар ќе биде имплементиран автоматски систем за офсајд. Автоматскиот систем за офсајд ќе се воведе со цел да се намали чекањето за спорните одлуки, да не мора ...