TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јовески за ТВ24: нема коментар на политичките повици

24 Вести - 18.02.2020

Републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески нема коментар на повиците од вчерашниот "Марш за правда". - Политички пораки не сакам да коментирам, ние ќе продолжиме професионално да работиме и во иднина вели Јовески за ТВ24.

Јовески: Носењето на Законот за ЈО го гарантира правниот тек на истрагите на СЈО

Frontline - 18.02.2020

Законот за Јавното обвинителство беше донесен во неделата, со мнозинство гласови во ...

Јовески за ТВ24: Носењето на Законот за ЈО го гарантира правниот тек на истрагите на СЈО

24 Вести - 18.02.2020

Државниот јавен обвинител, Љубомир Јовески во изјава за Телевизија 24 го поздрави донесувањето на Законот за јавно обвинителство околу кој се кршеа копјата меѓу власта и опозицијата. „Добро е што се донесе Законот бидејќи во него се гарантира ...

Петте истраги за кои Рускоска и Јовески се глуви и слепи

Република - 18.02.2020

Додека и во Обивнителството и во судот се форсираат и се закажуваат седници за предмети кои се важни за СДСМ и нивните соработници, јавнсота прашува до каде се истрагите за сите други афери.

Јовески: Носењето на Законот за ЈО го гарантира правниот тек на истрагите на СЈО

Press24 - 18.02.2020

Државниот јавен обвинител, Љубомир Јовески во изјава за Телевизија 24 го поздрави донесувањето на Законот за јавно обвинителство околу кој се кршеа копјата меѓу власта и опозицијата. „Добро е што се донесе Законот бидејќи во него се гарантира ...

Јовески: Носењето на Законот за ЈО го гарантира правниот тек на истрагите на СЈО

Вечер - 18.02.2020

Државниот јавен обвинител, Љубомир Јовески во изјава за Телевизија 24 го поздрави донесувањето на Законот за јавно обвинителство околу кој се кршеа копјата меѓу власта и опозицијата. „Добро е што се донесе Законот бидејќи во него се гарантира ...

Јовески за ТВ24: Носењето на Законот за ЈО го гарантира правниот тек на истрагите на СЈО

Либертас - 18.02.2020

Државниот јавен обвинител, Љубомир Јовески во изјава за Телевизија 24 го поздрави донесувањето на Законот за јавно обвинителство околу кој се кршеа копјата меѓу власта и опозицијата. „Добро е што се донесе Законот бидејќи во него се гарантира ...